Pozitīvi Austrālijas inflācijas rādītāji

Austrālijas patēriņa cenu indekss gada griezumā palielinājies par 3%, pretēji līdzšinējiem 2,9%. Rezultātā tika novēroti strauji Austrālijas dolāra vērtību kāpumi uzreiz pēc datu publicēšanas. Austrālijas inflācijas dati pārsnieguši Rezervju bankas komitejas noteikto 2% mērķi, kas ir arī pozitīvas ziņas Austrālijas dolāram.

Šodien ar runu uzstājās Anglijas Centrālās bankas priekšsēdētājs Marks Karnijs. Viņš uzsvēra, ka nav precīzi noteikts, kad tiks paaugstināta bankas procentu likme. Tāpēc tirgus dalībniekiem nebūtu ieteicams spekulēt uz iespējamo procentu likmes paaugstināšanu, kas nav nekādā mēra noteikta. Papildus priekšsēdētājs uzsvēra, ka Lielbritānijas ekonomika sasniegusi pirmskrīzes produktivitātes apmērus, kas ir vērtējams pozitīvi. Toties strādājošo skaita izmaiņas ir sasniegušas rekordātras izmaiņas.

Valūtu pāris EUR/USD visas dienas garumā kotējās šauros vērtību diapazonos. Valūtu pāris vēl joprojām atrodas pie dienas atbalsta līmeņa, kotējuma 1,3465 robežas un nav novērojami ne vērtību atlēcieni, ne līmeņa caursišana.

Valūtu pāris USD/JPY visas dienas garumā neuzrāda straujas vērtību izmaiņas. Valūtu pāris šobrīd atrodas pie piecpadsmit minūšu grafika atbalsta līnijas, kotējuma 101,35 robežas.

Valūtu pāris GBP/USD dienas laikā noslēdzās zem atbalsta līmeņa, kotējuma 1,7055 robežas. Šobrīd pāris atrodas 35 punktu attālumā no atbalsta līmeņa, kotējuma 1,7000 robežas. Ja valūtu pāris sasniegs šo atbalsta līmeni, tad var tikt sagaidīti straujāki vērtību atlēcieni.

Valūtu pāris AUD/USD turpina uzrādīt vērtību kāpumus. Valūtu pāris pamazām tuvojas iepriekšējiem maksimumiem, kotējuma 0,9500 robežai. Sasniedzot šo līmeni, var tikt novēroti atkārtoti vērtību atlēcieni.

Zelta vērtība šobrīd ir 1307 ASV dolāri par Trojas unci. Zelts visas dienas garumā kotējas šauros vērtību diapazonos. Nepieciešams sagaidīt straujākus kustības impulsus, lai noteiktu, vai atvērt pirkšanas vai pārdošanas darījumus.

Eiropas fondu indeksi šodien uzrāda pozitīvus vērtību kāpumus, vidēji palielinoties vērtībā par 0,30%. Straujākais kāpums šobrīd novērojams Vācijas „DAX” indeksam, kas tirgus sesijas laikā palielinājies par 0,38%. Pozitīvie Lielbritānijas indeksa vērtību kāpumi lielā mērā saistīti ar publicētajiem Anglijas Centrālās bankas protokoliem par iepriekšējo komitejas sēdi.

Toties akciju vērtību kāpums tika novērots kompānijai „BHP Billiton”. Kompānijas akciju vērtība tirgus sesijas laikā palielinājās par 0,65%. Kāpums saistīts ar pozitīvu saražotās produkcijas apjomu palielināšanos. Kompānija 2014. gada laikā kopumā saražojusi 217 miljonus kubiktonnu dzelzsrūdas.

ASV fondu indeksi šodien atvērās pārsvarā ar vērtību kāpumiem. „Dow Jones” indekss atvērās ar 0,13% zaudējumiem, „Nasdaq” indekss – ar 0,35% vērtību kāpumiem, bet „S&P 500” ar 0,12% vērtību pieaugumu. ASV fondu indeksu vērtību izmaiņas lielā mērā būs atkarīgas no tā, kādas būs indeksos ietverto kompāniju akciju vērtību izmaiņas.

TeleTrade – DJ International Consulting Ltd pārstāvniecība Latvija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums