ASV patēriņa cenu indekss

ASV patēriņa cenu indekss gada griezumā saglabājis līdzšinējo 2,1% pieaugumu. Toties jūnijā patērētāju cenu indekss uzrādīja tikai 0,3% pieaugumu, pretēji maija 0,4%. Lai gan dati neuzrādīja nozīmīgas izmaiņas, līdz ar datu publicēšanu tika novēroti straujāki ASV dolāra vērtību kāpumi.

Šveices tirdzniecības bilance jūnija mēnesī sasniedz 1,37 miljardus Kanādas dolāru, pretēji analītiķu prognozētajam 2,97 miljardu dolāru lielajiem deficītam.

Valūtu pāris EUR/USD šodien turpina uzrādīt straujākus vērtību kritumus. Valūtu pāris šobrīd sasniedzis nozīmīgu dienas atbalsta līmeni, kotējuma 1,3485 robežu. Ja arī šis līmenis tiks caursists, tad var tikt sagaidīti arī turpmāki vērtību kritumi vismaz līdz atbalsta līmeņa, kotējuma 1,3360 robežai.

Valūtu pāris USD/JPY šodien sasniedza pretestības līniju, kotējuma 101,60 robežu. Rezultātā pāris veica 25 punktu atlēcienu no šī līmeņa. Šobrīd pāris atkārtoti tuvojas šai pretestības līnijai un var tikt novērota arī tās caursišana.

Valūtu pāris GBP/USD atkal sasniedzis atbalsta līmeni, kotējuma 1,7055 robežu. Vēl joprojām šis atbalsta līmenis ir aktuāls un var tikt sagaidīti arī turpmāki vērtību atlēcieni no tā.

Valūtu pāris AUD/USD šobrīd atrodas pie pretestības līmeņa, kotējuma 0,9415 robežas. Pagaidām nav novērota pretestības līmeņa caursišana, tāpēc var tikt sagaidītas arī lielākas cenas korekcijas.

Zelta vērtība šobrīd ir 1313 ASV dolāri par Trojas unci. Zelts dienas laikā palielinājies vērtībā par 1000 punktiem un pamazām tuvojas pretestības līmenim, kotējuma 1321 ASV dolāri par Trojas unci robežai.

Eiropas fondu indeksi šodien aizvada ļoti pozitīvu tirgošanās sesiju, vidēji palielinoties vērtībā par 1,05%. Straujākais pieaugums šobrīd novērojams Francijas „CAC 40” indeksam, kas tirgus sesijas laikā palielinājies vērtībā par 1,24%.

Analītiķi straujos Eiropas indeksu vērtību kāpumus skaidro ar kompāniju pozitīvo akciju vērtību kāpumiem gan naftas industrijā, gan banku sektorā. Pagaidām straujāko kāpumu uzrāda kompānijas „France’s Total SA”, kā arī „Royal Dutch Shell” kompānijas akcijas. „France’s Total” akciju vērtība šobrīd palielinājusies par 2,80%, toties „Royal Dutch Shell” – par 1,15%.

Arī ASV fondu indeksi šodien atvērās ar pozitīviem vērtību kāpumiem. „Dow Jones” indekss atvērās ar 0,32% pieaugumu, „Nasdaq” indekss – ar 0,64% vērtību kāpumiem, bet „S&P 500” ar 0,42% vērtību pieaugumu. ASV fondu indeksu kāpumi daļēji saistīti gan ar pozitīvu Eiropas indeksu vērtību kāpumiem, gan ar kompāniju akciju vērtību pieaugumiem.

Pagaidām straujākiem kāpumi novērojami tehnoloģijas nozarē strādājošajām kompānijām. Kompānijas „Apple” akciju vērtība palielinājusies par 0,34%, bet „Lexmark International” – par 4,37%.

Biržas naftas cena dienas otrajā pusē vairs neuzrāda tik straujus vērtību kāpumus. Rezultātā naftas cena šobrīd samazinājusies par 0,22%, līdz 104,35 ASV dolāriem par barelu.

TeleTrade – DJ International Consulting Ltd pārstāvniecība Latvija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums