Eiro un Lielbritānijas mārciņa

Vācijas ražotāju cenu indekss gada griezumā sasniedzis 0,7% zaudējumus, pretēji līdzšinējam 0,8% kritumam. Tā kā publicēto rādītāju izmaiņas bija mazas, netika novērotas straujākas eiro vērtību izmaiņas.

Valūtu pāris EUR/USD šobrīd sasniedzis šodienas atvēršanās cenu. Pāris atrodas pie atbalsta līmeņa, kotējuma 1,3520 robežas. Vēl joprojām tiek sagaidīti straujāki pāra vērtību atlēcieni no šī līmeņa, vismaz līdz pretestības līmenim, kotējuma 1,3575 robežai.

Pēdējo dienu laikā tirgus dalībnieki prāto par turpmākajām Lielbritānijas mārciņas vērtību izmaiņām. No vienas puses tiek prognozēta Anglijas Centrālās bankas procentu likmes paaugstināšana jau šī gada beigās. Bet no otras puses izteiktie priekšsēdētāja komentāri par pārlieku augsto Lielbritānijas mārciņas vērtību var šo lēmumu aizkavēt. Tāpēc, ja analizējam valūtu pāri GBP/USD, jāņem vērā arī Federālas Rezervju Sistēmas priekšsēdētājas turpmāk izteiktie komentāri. Valūtu pāris pēdējā mēneša laikā sasniedzis ļoti būtiskus vēsturiskus maksimumus, no kuriem var tikt sagaidīti lielāki vērtību kritumi. Tādēļ komentāri no banku priekšsēdētāju pusēm var spēcīgi ietekmēt turpmākās pāra vērtību izmaiņas.

Valūtu pāris GBP/USD dienas pirmajā pusē uzrādīja vērtību kāpumus, bet šobrīd atkārtoti tuvojas atbalsta līmenim, kotējuma 1,7055 robežai. Ja šis līmenis tiks caursists, tad nākamais nozīmīgais atbalsta līmenis atrodas kotējuma 1,7000 robežā.

Valūtu pāris USD/JPY visas dienas garumā kotējās šauros vērtību diapazonos. Valūtu pāris šobrīd atrodas 30 punktu attālumā no atbalsta līmeņa, kotējuma 100,00 robežas. Tuvākais nozīmīgais pretestības līmenis atrodas 45 punktu attālumā, kotējuma 101,75 robežā, kas ir arī 9. jūlija maksimumi.

Eiropas fondu indeksi pagaidām aizvada negatīvu tirgošanās sesiju. Fondu indeksi vidēji kritušies vērtībā par 0,75%. Straujākos kritumus uzrādīja Vācijas „DAX” indekss, kas sesijas laikā samazinājās vērtībā par 0,98%. Kritumi vēl joprojām saistīti ar politiskajām nesaskaņām starp Krieviju un Ukrainu.

Toties dienas laikā pozitīvi akciju vērtību kāpumi tika novēroti kompānijai „Tesco PLC”. Kompānijas akciju vērtība palielinājās par 2% pēc vadības publicētā ziņojuma par jauna vadītāja iecelšanu amatā.

ASV fondu indeksi šodien atvērās ar vērtību kritumiem. „Dow Jones” indekss atvērās ar 0,50% zaudējumiem, „Nasdaq” indekss – ar 0,35% vērtību kritumiem, bet „S&P 500” ar 0,35% vērtību zaudējumiem. ASV fondu indeksu kritumi daļēji saistīti gan ar nemieriem Ukrainā, gan Gazā. Līdz ar to investori ir piesardzīgi ar pirkšanas darījumu atvēršanu.

Uzreiz pēc ASV tirgus sesijas sākuma, tika novēroti straujāki kompānijas „Netflix” akciju vērtību kāpumi. Kompānijas akciju vērtība palielinājās par 2,20%, līdz 451,20 ASV dolāriem. Tā kā pēc ASV tirgus sesijas tiks publicēti „Netflix” otrā ceturkšņa peļņas rādītāji, investori paredz, ka rādītāji pārsniegs analītiķu prognozes.

TeleTrade – DJ International Consulting Ltd pārstāvniecība Latvija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums