Kanādas ekonomiskie rādītāji

Šodien vienīgie svarīgie publicētie ekonomiskie rādītāji bija Kanādai. Tika publicētas gan patēriņu cenu indeksa, gan vairumtirdzniecības datu izmaiņas. Maija mēnesī vairumtirdzniecības rādītāji strauji palielinājušies par 2,2%, pretēji līdzšinējiem 1,2%. Toties patēriņu cenu indekss palielinājies par 2,4%, pretēji līdzšinējiem 2,3%. Līdz ar datu publicēšanu tika novēroti 40 punktu vērtību kritumi valūtu pārim USD/CAD.

Ar runu šodien uzstājās Francijas finanšu ministre Kristīne Lagarde, kas tiek uzskatīta arī par vienu no svarīgākajām eirozonas politiķēm. Savā runā ministre uzsvēra, ka šobrīd vērojams katastrofāli augsts jauniešu bezdarba līmenis un ka tas turpina paaugstināties. Pēc viņas domām, Eiropas Centrālajai bankai nepieciešams uzsākt ātrāku eirozonas ekonomiskās situācijas stabilizēšanu, lai jauniešu bezdarbs samazinātos. Ja šī problēma netiks risināta jau tagad, tad pēc pāris gadiem valstu budžetu līdzekļi samazināsies, kas atstās iespaidu arī uz pensionāriem. Tāpēc šī globālā problēma jāņem vērā un aktīvi jārisina.

Nākamā darba nedēļa iesāksies visai mierīgi, bez svarīgu ekonomisko rādītāju publicēšanas. Nākamnedēļ nozīmīgākie rādītāji būs ASV, Jaunzēlandes, kā arī Japānas patēriņu cenu indeksu publicēšana. Papildus tiks publicēti arī eirozonas un Lielbritānijas rūpnieciskās ražošanas rādītāji, kā arī ASV ilgtermiņa preču pasūtījumu izmaiņas.

Valūtu pāris EUR/USD pēcpusdienā uzrādīja straujākus vērtību kritumus un caursita svarīgo atbalsta līmeni, kotējuma 1,3520 robežu. Šobrīd valūtu pāris testē atbalsta līmeni, kotējuma 1,3500 robežu. Turpmākās kustības tendences lielā mērā būs atkarīgas no tā, kādas svārstības tiks novērotas pirmdien.

Valūtu pāris USD/JPY visas dienas garumā kotējas šauros vērtību diapazonos. Valūtu pāris kopumā veicis 35 punktu vērtību atlēcienu no atbalsta līnijas, kotējuma 101,10 robežas. Nākamais nozīmīgais pretestības līmenis atrodas 35 punktu attālumā, kotējuma 101,75 robežā, kas ir arī 16.jūlija maksimumi.

Valūtu pāris GBP/USD dienas otrajā pusē uzrādīja straujus vērtību kritumus, rezultātā sasniedzot atbalsts līmeni, kotējuma 1,7050 robežu. Šobrīd valūtu pāris vēl joprojām atrodas pie šī atbalsta līmeņa un var tikt sagaidīti lielāki vērtību atlēcieni.

Valūtu pāris AUD/USD šodien sasniedz pretestības līmeni, kotējuma 0,9410 robežu, pēc kuras sasniegšanas kritās vērtībā par 40 punktiem.

Zelta vērtība šobrīd ir 1306 ASV dolāri par Trojas unci. Kopumā zelts šodien samazinājies vērtībā par 0,68% jeb par 8 ASV dolāriem. zelts pamazām tuvojas jūlija minimumiem, kotējuma 1292 ASV dolāru par Trojas unci robežai.

ASV fondu indeksi tirgus sesijas sākumā uzrādīja pozitīvus vērtību kāpumus. „Dow Jones” indekss atvērās ar 0,25% pieaugumu, „Nasdaq” indekss – ar 0,40% vērtību kāpumiem, bet „S&P 500” ar 0,35% vērtību pieaugumu. ASV fondu indeksu kāpumi daļēji saistīti ar pozitīvu kompāniju rādītāju publicēšanu.

TeleTrade – DJ International Consulting Ltd pārstāvniecība Latvija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums