Nedēļas izskaņā – Kanādas ekonomiskie rādītāji

Dienas svarīgākais notikums būs Kanādas ekonomisko rādītāju publicēšana. Plkst. 15:30 tiks publicētas Kanādas vairumtirdzniecības un patēriņu cenu indeksa izmaiņas. Analītiķi prognozē, ka vairumtirdzniecības apjomi mēneša griezumā būs palielinājušies tikai par 0,7%, pretēji līdzšinējam 1,2% pieaugumam. Toties patēriņu cenu indeksam netiek prognozētas izmaiņas, tādējādi analītiķi uzskata, ka inflācija saglabāsies 2,3% līmenī. Ja publicētie dati atšķirsies no analītiķu prognozēm, var tikt sagaidītas arī straujākas Kanādas dolāra vērtību izmaiņas.

Valūtu pāris EUR/USD vēl joprojām kotējas šauros vērtību diapazonos pie atbalsta līmeņa, kotējuma 1,3520 robežas. Šobrīd tirgus dalībnieki gaida jaunu pāra kustības impulsa parādīšanos, lai ieietu pirkšanas vai pārdošanas darījumos.

Valūtu pāris USD/JPY Āzijas tirgus sesijas laikā sasniedza atbalsta līmeni, kotējuma 101,10 robežu. Šobrīd valūtu pāris veicis 30 punktu atlēcienu no šī līmeņa.

Valūtu pāris GBP/USD šorīt sasniedza atbalsta līniju, kotējuma 1,7095 robežu. Šobrīd pāris uzrāda nelielus vērtību atlēcienus no šī līmeņa un tuvojas vakardienas maksimumiem, kotējuma 1,7110 robežai.

Valūtu pāris AUD/USD Āzijas tirgus sesijas laikā atkārtoti sasniedza atbalsta līmeni, kotējuma 0,9335 robežu. Šobrīd pāris veicis 30 punktu atlēcienu no šī līmeņa un turpina palielināties vērtībā.

Zelta vērtība šobrīd ir 1313 ASV dolāri par Trojas unci. Vakar zelts uzrādīja straujākus vērtību pieaugumus, sasniedzot par 1320 ASV dolāru robežu.

ASV fondu indeksi vakar uzrādīja straujus vērtību kritumus. Indeksi vidēji noslēdzās ar 1,20% vērtību zaudējumiem. Bet straujāko kritumu uzrādīja „Nasdaq” indekss, kas noslēdzās ar 1,42% zaudējumiem. Kritumi saistīti ar vakar notriektās Malaizijas lidmašīnu, kas pamatīgi satricināja finanšu tirgus. Kārtējo reizi politiskais saspīlējums starp Krieviju un lielākajām pasaules valstīm palielinājies.

Straujāki akciju vērtību kritumi tika novēroti kompānijai „SanDisk”. Kompānijas akciju vērtība tirgus sesijas laikā samazinājās par 14%, līdz 93,50 ASV dolāriem, pēc vājāku peļņas rādītāju publicēšanas.

Āzijas fondu indeksi šorīt arī noslēdzās pārsvarā ar vērtību kritumiem. Straujāko kritumu uzrādīja „Nikkei 225” indekss, kas samazinājās vērtībā par vienu procentu.

Arī Eiropas fondu indeksi šodien atvērušies ar straujākiem vērtību kritumiem. Lielbritānijas „FTSE 100” indekss sesijas sākumā atvērās ar 1,13% vērtību kritumu; Vācijas „DAX” indekss -  ar 1,67% vērtību zaudējumiem, bet Francijas „CAC 40” – ar 1,63% kritumu. Arī Eiropas fondu indeksi šodien atspoguļos notriektās Malaizijas lidmašīnas sekas, kuras jau tika novērotas ASV indeksiem.

Toties pretēji straujajiem indeksu vērtību kritumiem, tika novēroti biržas naftas vērtību kāpumi. Naftas cena šorīt kopumā palielinājusies par 0,42%, līdz 103,63 ASV dolāriem par barelu.

TeleTrade – DJ International Consulting Ltd pārstāvniecība Latvija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums