Latvijas pludmales volejbolisti Fokerots un Ābelītis kļūst par Eiropas U-18 pludmales volejbola vicečempioniem

Turcijas pilsētā Izmirā no četriem Latvijas duetiem Eiropas U-18 čempionātā pludmales volejbolā vislabāk veicās Kristianam Fokerotam un Kārlim Ābelītim, kuri svētdien kļuva par sudraba godalgu īpašniekiem.

Ar astoto numuru Izmirā izliktie Fokerots/Ābelītis cīņas grupā uzsāka ar 2-0 (21:15, 21:15) panākumu pār Čehijas duetu Vojtehs Poledniks/Ondrejs Pols (25. numurs sacensībās), pēc tam ar 1-2 (18:21, 21:16, 13:15) zaudējot Francijas duetam Arturs Kanē/Teo Rotārs (24.) un ar 0-2 (14:21, 12:21) – Zviedrijas duetam Linus Isaksons/Hampus Ekstrands (9.) un ieņemot trešo vietu.

Izslēgšanas turnīrā latvieši ar ar 2-0 (21:15, 21:17) pārspēja Polijas pāris Aleksandrs Čahorovskis/Filips Lejava (11.), ar 2-0 (21:16, 21:15) – izraēliešus Kevinu Kuzmičovu un Joavu Jelinu (10.) un ar 2-1 (20:22, 21:18, 15:9) revanšējās par zaudējumu grupā Zviedrijas duetam Isaksons/Ekstrands.

Svētdien Fokerots/Ābelītis pusfinālā ar rezultātu 2-1 (21:17, 10:21, 15:11) pārspēja krievus Jegoru Žarovinu/Vitāliju Markovu (27.) un finālu aizvadīja pret otru latviešu duetu grupā apspēlējušo Ukrainas pāri Jevheņijs Boiko/Vladislavs Omeļčuks (12). Ukraiņi bija labāki arī šajā mačā – 2-0 (21:12, 21:13), latviešiem kļūstot par Eiropas vicečempioniem.

Otrs Latvijas pāris Sandis Bērziņš/Dāvis Teteris (28.) grupā izcīnīja divas uzvaras – pār Čehijas un Horvātijas duetiem –, kā arī zaudēja vēlākajiem finālistiem no Ukrainas Boiko un Omeļčukam. Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 1-2 (15:21, 21:15, 13:15) tika atzīts ar 26. numuru izsētā Ukrainas pāra Mihailo Merkulovs/Kirilo Tereščenko pārākums un ieņemta dalīta 17. vieta.

Dalīta 17. vieta tika arī sieviešu duetam Katrīna Lukstiņa/Terēze Estere Grants, kas turnīrā bija izsētas ar sesto numuru. Katrīna un Terēze grupā piekāpās Lietuvas un Šveices duetiem, bet iekļuva izslēgšanas spēlēs ar uzvaru pār Bulgārijas pāri. “Play-off” pirmajā kārtā latvietes ar 0-2 (18:21, 19:21) atzina Krievijas dueta Arina Rjaznova/Jeļizaveta Gubina pārākumu, kas turnīrā bija izliktas ar otro numuru.

Otrs Latvijas pāris Kate Vasiļjeva/Elīza Dreimane, kas Izmirā bija izlikts ar 26. numuru, savā grupā pēc zaudējumiem Polijas, Ungārijas un Krievijas duetiem ierindojās pēdējā vietā, ieņemot dalītu 25.vietu.

Pagājušogad Eiropas U-18 pludmales volejbola čempionātā Austrijas pilsētā Bādenē Varvara Brailko un Anete Namiķe ierindojās 5. vietā, bet Trents Jankovskis un Ralfs Namiķis ieņēma dalītu 9. vietu.

Vēl viens jaunatnes Eiropas čempionāts Izmirā norisināsies nākamnedēļ, kad tur no 23. līdz 27. septembrim notiks U-22 sacensības.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.