Latvijas volejbola izlase pārsteidz igauņus pirmajā setā, taču piekāpjas Veru ar 1-3

Latvijas valstsvienība ceturtdien pirmajā pārbaudes spēlē ar Igaunijas izlasi rādīja saturīgu sniegumu, uzvarot pirmajā setā un līdz seta beigām neļaujot atslābt igauņiem pārējos setos.

Latvija piekāpās Igaunijas valstsvienībai ar 1-3 (25:20, 22:25, 21:25, 22:25).

Latvijai spēli sāka Deniss Petrovs, Romāns Saušs, Vladislavs Blumbergs, Hermans Egleskalns, Atvars Ozoliņš un Zigurds Adamovičs, “libero” lomā ierasti spēlējot Ingaram Ivanovam.

Pirmajā setā pēc nonākšanas iedzinējos ar 1:3 ar Egleskalna, Ozoliņa un Blumberga pūlēm Latvija guva piecus punktus pēc kārtas. Lai kā centās mājinieki, Latvija ar labu bloku un brīžiem pārsteidzošu aizsardzību, kur īpaši izcēlās “libero” Ivanovs, apturēja mājiniekus neļaujot izlīdzināt rezultātu. Igauņu apjukumu apzīmogoja Blumbergs ar precīzu sitienu uzbrukumā – 25:20.

Arī otrajā setā iniciatīva piederēja latviešiem, pēc izlases kapteiņa Sauša tehniska sitiena panākot 16:12. Tomēr kļūdas, kuru gandrīz nebija pirmajā setā, it sevišķi servju uzņemšanā, ļāva igauņiem atgūties un uzvarēt setu ar 25:22.

Trešajā setā Latvija ne reizi nebija vadībā, igauņi kontrolēja notikumu gaitu laukumā, un Marti Juhkami ar “paipu” guva pēdējo punktu setā, mājiniekiem uzvarot ar 25:21.

Arī ceturtajā setā ritēja līdzīga cīņa, kurā jāuzteic igauņu diagonālais spēlētājs Olivers Venno par rezultatīvu un izdomas bagātu spēli uzbrukumā. Lai arī pārsvarā priekšā bija mājinieki un Herni Trejals ar uzbrukumu pirmajā tempā guva uzvaru mājiniekiem (25:22), Latvijas izlase neļāva mājiniekiem atslābt līdz spēles beigu signālam.

Latvijas valstsvienībā rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Egleskalns, 12 punkti tika Saušam, 11 – Ozoliņam, bet pa sešiem punktiem nopelnīja abi pirmā tempa spēlētāji Blumbergs un Adamovičs, kuri izcili blokā nospēlēja pirmajā setā.

Mājinieku rindās grūti apstādināms bija Venno, kurš guva 23 punktus.

“Mazliet nogurums ir, var just, ka esmu skrējis,” pēc mača komentēja Latvijas izlases uzbrukuma līderis Egleskalns. “Mums nebija tik laba serve, kā gribētos, un viņi ļoti labi uzņēma servi. Šī ļoti nozīmīgā mūsdienu volejbola faktora pietrūka. Zāle varbūt nebija tik ierasta, bet statistiski un, spēli vērtējot kopumā, priekš pirmā mača nemaz tik slikti nebija. Kaut arī zaudējām, vēl divas spēles ir priekšā. Turpināsim strādāt un mēģināsim progresēt.”

Spēles gaitā mazinājās Latvijas izlases sekmes blokā. “Primārais ir tas, ka viņi labi uzņēma servi un diezgan ātri spēlēja, izraustot mūsu bloku,” par efektivitātes krišanos blokā spēles laikā saka Latvijas vienības uzbrukuma līderis. “Otrkārt, varbūt arī uzkrājies nogurums ir jūtams, taču neko darīt – jāspēlē.”

“Ja normāli izgulēsimies un atpūtīsimies, es domāju, ka labi aizvadīsim arī pārējās divas spēles,” lūgts ieskatīties nākotnē, saka Hermans. “Pirmā spēle ir garām. Ilgi nav spēlēts, kādu stresu noņēmām. Domāju, ka būs labāk.”

Liela slodze šodien aizsardzībā un servju uzņemšanā bija Latvijas izlases “libero” spēlētājam Ingaram Ivanovam. “Manuprāt, pirmajā setā ļoti labi bijām noskaņojušies spēlei,” pārsteidzošo sniegumu pirmajā setā komentēja Ingars. “Visi bija motivēti un gribēja labi nospēlēt. Visu vasaru trenējāmies, un čaļi bija izsalkuši pēc spēles. Tāpēc arī pirmais sets uz tādu “urrā!” arī aizgāja.”

Spēles laikā pasliktinājās servju uzņemšana. Ivanovs domā, ka tas ir spēļu prakses trūkums. “Visur sezona beidzās krietni ātrāk, nekā ierasts, un šis ir pirmais pārbaudes mačs. Perfektas uzņemšanas procents kritās, bet nebija tik traki. Domāju, ka servju uzņemšanā šodien nospēlējām pieņemami. Protams, ir iespēja progresam. Strādāsim treniņos un turpmākajās pārbaudes spēlēs. Ceru, ka uz spēlēm Kiprā viss būs kārtībā.”

Tieši pirms braukšanas uz Igauniju treniņā cieta Ingara īkšķis. “Normāli,” attrauc Ingars. “Servi gan ar augšējo piespēli neņēmu. Tāds arī pašam bija mērķis pirms spēles – lieki nenoslogot pirkstu. Pāris cēlienus (turklāt ļoti labus. – LVF) uzcēlu ar augšējo piespēli, tad es viņu nejutu. Domāju, ka viss būs kārtībā.”

Nākamās divas spēles notiks Tartu. Spēles klātienē vērot Tartu nebūs iespējams. Spēļu rīkotāji plāno translēt visas trīs spēles interneta vietnē “postimees.ee”.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā vīriešu konkurencē ir septiņas apakšgrupas, un D grupā spēlējošā Latvija, Kipra, Spānija un Moldova būs vienīgās, kas vienā valstī uzreiz aizvadīs abus riņķus, turklāt vienīgās, kas spēlēs augusta beigās un septembra sākumā, pārējās grupās finālturnīra dalībniekus noskaidrojot nākamā gada janvārī.

Katras grupas uzvarētāja, kā arī piecas labākās otro vietu ieguvējas kvalificēsies Eiropas čempionāta finālturnīram, ko vienlaicīgi uzņems Igaunija, Somija, Polija un Čehija.

Vairāk par Latvijas vīriešu izlasi lasiet šeit: http://volejbols.lv/izlases/IZLASE2019

Lelde Blumberga
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums