Dāmu volejbola izlase arī trešajā spēlē zaudē igaunietēm, taču uzvar goda setu

Latvijas dāmu volejbola izlase ceturtdien Paidē arī trešajā pārbaudes spēlē zaudēja Igaunijai – 0:3 (15:25, 23:25, 16:25). Pēc nospēlētā trīs setu mača Latvijas izlase gan prata uzvarēt goda setā ar rezultātu 25:20.

Jau vēstīts, ka pirmajās divās spēlēs pret igaunietēm Ingunas Minusas vadītā komanda piekāpās savām oponentēm, un šodien abas izlases aizvadīja trešo savstarpējo spēli triju dienu laikā.

Pirmajā setā igaunietes ieguva pārsvaru jau cīņas ievadā, noturot to līdz pat seta nogalei un triumfēja ar rezultātu 25:15. Otrais cīņas nogrieznis bija krietni līdzīgāks un Latvijas izlase mūsu ziemeļu kaimiņienēm prata izrādīt krietni vien sīvāku konkurenci. Galotnē tomēr atkal veiksmīgākas bija igaunietes – 25:23. Trešajā setā atkal krietni veiksmīgākas izrādījās igaunietes, svinot panākumu ar 25:16. Pēc nospēlētā trīs setu mača, līdzīgi kā iepriekšējās divās dienās, komandas izspēlēja arī ceturto setu, kurā treneri deva iespēju spēlēt komandas tuvākajām rezervēm un šajā “minī spēlē” meistarīgākas izrādījās mūsu meitenes – 25:20.

Vairāku līderu prombūtnē rezultatīvākā šodien bija Elza Smilškalne, kura guva 19 punktus. Deviņas rezultatīvas darbības Annijas Jurdžas rēķinā, bet par vēl divām mazāk (septiņas) Kristīnei Kramenai.

Līdzīgi kā abās iepriekšējās spēlēs, arī šodien Latvijas izlasei kliboja servju uzņemšana. Jāatgādina, ka visās trijās spēlēs pret igaunietēm mūsu komandai nācās iztikt bez izlases līderes Marta Kamēlijas Levinskas, kura gatavojas studijām ASV un uz Igauniju kopā ar Latvijas izlasi nedevās.

Igaunijas izlases līdere Kertu Lāka pirmajos trijos setos šodien sakrāja 21 punktus, uzbrūkot ar 50% precizitāti (vakar 60%) un jau atkal bija rezultatīvākā savas valstsvienības rindās.

“Epizodiski spēlējām labi. Bija jūtams nogurums - gan fiziski, gan emocionāli. Tas traucēja spēles epizodes, īpaši pēc pašu aizsardzības. Nespējām novest šīs epizodes līdz pozitīvam rezultātam. Ar katru spēli pastiprinājām savas serves, samazinājām savas kļūdas. Tas nesa rezultātu, bet ar to nepietika, lai uzvarētu visu spēli. Svarīgi, ka noslēdzošo setu vinnējām, un mājās varam atgriezties ar pozitīvām emocijām. Vienlaicīgi gan apzinos, ka darāmā vēl ir ļoti daudz,” pēc trim spēlēm Igaunijā teica izlases galvenā trenere Inguna Minusa. “Pārbaudes spēles parādīja, ka mums talantīgas un spēlēt gribošas, ar ambīcijām apveltītas spēlētājas. Regulāri treniņi, pašdisciplīna, neatlaidība nesīs rezultātu,” pārliecināta trenere.

Tāpat viņa uzsver lielo pārbaudes spēļu nozīmi: “Tikai pārbaudes spēlēs ar tiesnešiem var pārbaudīt katru spēlētāju, viņas gatavību - fizisko, mentālo, tehnisko, spēlētāju savstarpējo sadarbību, komandas kopējo sadarbību. Centāmies dot iespēju sevi pierādīt visām spēlētājām.”

Jāatgādina, ka šīs trīs spēles bija kā gatavošanās posms Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīram, kurā mūsu meiteņu pretinieces būs Slovēnija, Čehija un Bosnija un Hercegovina. Plānots, ka spēles divos riņķos notiks janvārī.

Finālturnīrs plānots 2021. gada augustā un septembrī Serbijā, Horvātijā, Bulgārijā un Rumānijā. Četras mājinieču izlases un astoņas labākās iepriekšējo Eiropas meistarsacīkšu komandas Turcija, Itālija, Polija, Nīderlande, Vācija, Krievija, Beļģija un Azerbaidžāna vietu Eiropas 24 labāko komandu skaitā jau ir nodrošinājušas. Atlikušās 12 vietas finālturnīrā ieņems sešu grupu uzvarētājas un otro vietu ieguvējas.