Caica pārstāvētā "Saaremaa VK" Spānijā paveic neiespējamo misiju

Aizvadītajā nedēļā panākumus Eiropas kausu izcīņās izcīnīja divas no trijām latviešu pārstāvētajām komandām, īpaši izceļoties Sāmsalas klubam, kurš CEV Izaicinājuma kausa ceturtdaļfinālā iekļuva pēc uzvaras viesos Spānijā. Francijas čempionātā Egleskalna pārstāvētais Tūras klubs beidzis skrējienu pakaļ līderiem, pašam nostājoties turnīra tabulas galvgalī, bet Krievijā pēc uzvaras par trim vietām turnīra tabulā pakāpās Ņižņijnovgorodas ASK ar Denisu Petrovu ierindā.

Eiropas kausi

Čempionu līgā Latvijas izlases volejbolista Hermana Egleskalna pārstāvētā “Tours Volley-Ball” komanda savā laukumā D grupas mačā ar 3-0 (25:21, 25:21, 25:20) pārspēja konkurentu uz otro vietu grupā Varšavas “Verva Orlen Paliwa”. Egleskalns ar 17 punktiem kļuva par rezultatīvāko mača dalībnieku, trīs no punktiem sakrādams ar “eisiem”. Polijas komandā rezultatīvākais ar 11 punktiem bija 2,11 metrus garais latviešu izcelsmes Baltkrievijas spēlētājs Arturs Udris.

D grupā pēc piecām spēlēm līdere ar 15 punktiem ir Itālijas vienība Perudžas “Sir Sicoma Monini”, Varšavas un Tūras klubiem ir pa sešiem punktiem, bet ceturto vietu ar trim punktiem ieņem Lisabonas “Benfica” volejbolisti.

Pēdējā spēle grupā Francijas volejbolistiem būs trešdien, pulksten 21:00, savā laukumā pret “Benfica”.

Trešajā pēc ranga CEV Izaicinājuma kausā pēc neveiksmes mājās piecos setos astotdaļfināla atbildes cīņā izbraukumā Arta Caica pārstāvētā Igaunijas vienība “Saaremaa VK” ar 3-1 (25:20, 25:19, 19:25, 25:16) apspēlēja Spānijas komandu “Unicaja Costa de Almeria”, divu spēļu summā bija pārāka ar 4-2 un iekļuva ceturtdaļfinālā. Tajā nākamnedēļ nāksies mēroties spēkiem ar vieniem no visa turnīra favorītiem Milānas “Allianz Powervolley”. Caics laukumā devās uz servi trešajā setā un punktus neguva.

Pēc spēka otrā CEV kausa astotdaļfināla barjeru neizdevās pārvarēt Uģa Krastiņa trenētajai Ukrainas komandai Ļvivas “Barkom-Kažaņi”. Ļvivas klubs pēc zaudējuma trijos setos savā laukumā arī atbildes mačā viesos ar 2-3 (23:25, 26:24, 14:25, 25:21, 11:15) atzina Vācijas bundeslīgas kluba Unterhāhingas “Hypo Tirol Alpenvolleys” pārākumu.

Francija

Pro A

Francijas spēcīgākajā līgā, zaudējumu piedzīvojot līdzšinējiem līderiem Rennas volejbolistiem, Egleskalna pārstāvētā “Tours Volley-Ball” izvirzījusies čempionāta vadībā.

Divu latviešu volejbolistu savstarpējā cīņā Tūrā mājinieki ar 3-0 (25:18, 25:19, 25:22) pieveica Romāna Sauša pārstāvēto “Arago de Sete V.B”. Egleskalns uzvaru kaldināja ar 11 punktiem, no kuriem trīs savāca ar “eisiem” un divus – blokā, kļūdams par vienības rezultatīvāko spēlētāju. Savukārt Saušs pretinieku rindās atbildēja ar sešiem gūtajiem punktiem.

Pēc 21 kārtas turnīra tabulā “Tours Volley-Ball” ar 47 punktiem ieņem pirmo vietu līgā, Rennas vienību apsteidzot par trim punktiem. Seta ar 25 punktiem atkāpusies uz 12. vietu 14 komandu vidū.

Šonedēļ abas latviešu pārstāvētās komandas spēles aizvadīs 22. februārī, Latvijas laika pulksten 21:00. Tūras klubs viesos eksaminēs priekšpēdējās vietas īpašniekus “Narbonne Volley”, bet Setas vienība savā laukumā uzņems turnīra tabulas vidusdaļas komandu “Stade Poitevin Volley-Beach”.

Pro B

Francijas Pro B līgā 22. februārī abas Latvijas izlases volejbolistu pārstāvētās vienības spēlēs viesos. Latvijas laika pulksten 20:00 Reiņa Pekmana „Martigues Volley-Ball” tiksies ar “Grand Nancy Volley Ball”, bet stundu vēlāk “Saint-Nazaire Volley-Ball Atlantique” ar Tomu Švanu ierindā uzsāks maču ar tuvāko sekotāju “Saint-Quentin Volley”.

Krievija

Superlīga

Krievijas čempionātā saspringtā spēlē savā laukumā divus punktus izcīnīja Ņižņijnovgorodas ASK ar Denisu Petrovu ierindā, ar 3-2 (25:17, 25:21, 22:25, 22:25, 15:13) pārspējot Surgutas “Gazprom-Jugra”. Latvijas izlases cēlājs nospēlēja visu maču, nopelnot vienu punktu blokā.

Šī uzvara Ņižņijnovgorodas klubam ar 16 punktiem 17 spēlēs ļāva pirmoreiz šosezon pakāpties uz 9. vietu 14 komandu konkurencē.

Svarīga spēle klubam arī 22. februārī, Latvijas laika pulksten 18:00, izbraukumā tiekoties ar turnīra tabulas kaimiņiem – savu bijušo klubu Ļeņingradas apgabala “Dinamo”.

Itālija

3. līga

Ar zaudējumu savā laukumā pret “HRK Motta di Livenza” Itālijas 3. līgas turnīrā bija spiesta samierināties Atvara Ozoliņa pārstāvētā “Gibam Fano” – 0-3 (21:25, 19:25, 20:25). Ozoliņš guva 11 punktus, divus savācot blokā.

Pēc 18 spēlēm “Gibam Fano” ar 25 punktiem nosargāja 7. vietu turnīra tabulā.

Somija

1. līga

Somijas pēc spēka otrajā līgā panākumu savā laukumā izcīnīja trīs latviešu (Aivars Petruševics, Mareks Lazuko un Mārtiņš Jansons) pārstāvētā “KyKy-Betset”, kas ar 3-2 (22:25, 25:20, 25:22, 21:25, 15:9) apspēlēja Savonlinnas “East Volley”. Rezultatīvākais mača spēlētājs ar 22 punktiem bija Petruševics, Lazuko sakrāja 3 punktus, bet cēlājs Jansons, laukumā pavadot vien pirmo setu, – vienu punktu.

Latviešu pārstāvētais klubs ar izcīnītajiem 29 punktiem 18 spēlēs saglabāja 5. vietu.

Pamatturnīra priekšpēdējā spēlē sestdien, pulksten 16:00, “KyKy-Betset” brauks uz Rovaniemi, lai tiktos ar turienes “NaPa”.

Šveice

Augstākā Līga

Šveicē pirmo panākumu ceturtdaļfināla sērijā pret “biogas volley nafels I” volejbolistiem savā laukumā guva Latvijas izlases diagonālā spēlētāja Edvarta Buivida pārstāvētā “LINDAREN Volley Luzern”, uzvarot ar 3-2 (26:24, 25:15, 24:26, 24:26, 15:9). Tas Lucernas klubam bija jau astotais panākums pēc kārtas.

Sērijā līdz trim uzvarām nākamais mačs lucerniešiem sestdien, Latvijas laika pulksten 19:00, izbraukumā Nēfelsā.

Ukraina

Superlīga

Ukrainā Uģa Krastiņa trenētā Ļvivas “Barkom-Kažaņi” izbraukumā izcīnīja divas “sausās” uzvaras, ar 3-0 (25:21, 26:24, 25:19) un 3-0 (25:16, 25:18, 25:16) pieveicot “Harkovas apgabala izlase/Juridiskā akadēmija” vienību.

Ukrainas čempionātā “Barkom-Kažaņi” ieņem turnīra tabulas pirmo vietu ar 56 punktiem 22 spēlēs, par četriem punktiem apsteidzot “MHP-Viņņica”.

Ļvivas klubam nākamās spēles 21. un 22. februārī savā laukumā ar turnīra tabulas lejasdaļas vienību “Burevisņik”-ŠVSM.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.