Skujiņš Eiropas čempionātā grupas braucienā izcīna 15. vietu.


Latvijas_izlase Foto: UEC foto.
Svētdien ar Itālijas sportista Elias Vivjani uzvaru Nīderlandes pilsētā Alkmārā noslēdzās Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā. No Latvijas elites vīriem visaugstāk ierindojās Toms Skujiņš, kurš finišēja cienījamajā 15. pozīcijā.

Eiropas čempionāta šosejas riteņbraukšanā saldais ēdiens tika sasniegts svētdien, kad Alkmārā par godalgām sacentās elites vīri. Starp 151 dalībnieku arī pieci Latvijas izlases sportisti – Emīls Liepiņš, Krists Neilands, Toms Skujiņš, Aleksejs Saramotins un Māris Bogdanovičs.

Sacensības pulcēja ļoti spēcīgu dalībnieku sastāvu. Par medaļām cīnīties gatavas bija tādas zvaigznes kā – Elia Vivjani, Mateo Trentins (Itālija), Paskāls Akermans (Vācija), Arno Demārs (Francija), Aleksanders Kristofs (Norvēģija), Dilans Grūnevegens (Nīderlande), Marks Kavendišs (Lielbritānija).

Riteņbraucēji veica 172 kilometru garu distanci, kas bija ievērojami īsāka nekā iepriekšējos trīs gadus. Tas gan sacensības nepadarīja vieglākas. Gluži pretēji. Ļoti tehniskajā un vējainajā trasē jauno pirmajiem kilometriem tika turēts ļoti augsts temps. Sākuma daļā sportisti brauca 46 kilometru garo ievadapli, kam sekoja 11 apļi pa 11,5 kilometriem.

Ievadaplī, kas veda pa klajumu, spēcīgā vēja dēļ grupa sadalījās vairākās daļās. Diemžēl, bet nelaikā velosipēda riepa neizturēja Emīlam Liepiņam, kurš bija spiests apstāties. Saņēmis komandas biedra Māra Bogdanoviča ratu, Emīls atgriezās sacensībās un ievērojami uzlaboja savas pozīcijas. Līdz vadošajai grupai gan tikt neizdevās. Māris Bogdanovičs, ziedojoties komandas labā, bija spiests izstāties.

Arī turpinājumā sacensību temps tika turēts ļoti augsts. No vadošās grupas atpalika arī Aleksejs Saramotins un vēlāk Krists Neilands, kuri pievienojās Liepiņam sekotāju grupā. Tikmēr līderu vidū kā vienīgais no Baltijas valstu riteņbraucējiem turējās Toms Skujiņš.

Distances otrajā daļā, Alkmāras pilsētas ieliņās grupas priekšā lielisku darbu paveica Itālijas riteņbraucēji, kas veicināja sportistu atbirumu no grupas. Izveidojās 13 braucēju liela līderu grupa ar tādiem favorītiem kā – Eliu Vivjani, Paskālu Akermanu, Īvu Lampārtu, Luku Mezgecu tajā. Katrai no lielvalstīm, atskaitot Norvēģiju, atrāvienā bija vismaz viens braucējs. 

Līderu grupas pārsvars pār grupu pārsniedza 40 sekundes, tomēr tad tas pēc Nīderlandes un Norvēģijas sportistu aktīva darba saruka. Nesagaidot, kad tiks panākti, no vadošās grupiņas aizbēga Vivjani, Akermans un Lampārts. Ātri vien trio pārsvars pār sekotājiem sasniedza 50 sekundes.

Sākoties pēdējam aplim, līderu trijnieks sekotājiem, tostarp Skujiņam bija priekšā 48 sekundes. Tomēr tad pārsvars sāka strauji rukt. Nīderlandes un Francijas sportisti darīja visu, lai atrāvienu noķertu. 3 kilometrus pirms finiša solo izrāvienu veica beļģis Lampārts, kuram sekot spēja Vivjani, bet Akermans no cīņas par uzvaru izstājās.

Sākoties pēdējiem diviem kilometriem tapa skaidrs, ka Vivjani un Lampārtu neviens nenoķers. Izteikts favorīts šajā duelī bija Itālijas riteņbraucējs. 30 gadus vecais Vivjani, kurš arī sevi izcili apliecinājis treka riteņbraukšanā, pēdējos metros beļģu sportistam neatstāja nekādas cerības. Vivjani izcīnīja savu pirmo Eiropas čempiona titulu elites grupas braucienā. Trasē viņš pavadīja 3 stundas 30 minūtes un 52 sekundes.

Sudraba medaļu izcīnīja Īvs Lampārts, bet bronzas pozīciju nosargāja Vācijas galvenā cerība Paskāls Akermans, kuru no uzvarētāja šķīra 8 sekundes. Grupa ar Tomu Skujiņu finišēja 33 sekundes pēc uzvarētāja. Tās galvgalī Aleksanders Kristofs.

Toms cīnījās līdz pēdējam metram. Mūsu sportists finišēja 15. vietā. Carnikavietis plecu pie pleca pēdējos metros spēkojās ar tādām zvaigznēm kā – Aleksanderu Kristofu, Arno Demāru, Semu Benetu un citiem. Jāizceļ, ka arī iepriekšējos trīs gadus Latvijas elites vīri spējuši finišēt labāko 20 sportistu skaitā. Pārējie Latvijas sportisti, tāpat kā lielākā daļa no startējušajiem, finišu nesasniedza.

Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā elites vīriem – 172 km:

1. Elia Viviani, Itālija, 03:30:52

2. Yves Lampaert, Beļģija, +00:00:01

3. Pascal Ackermann, Vācija, +00:00:08

4. Alexander Kristoff, Norvēģija, +00:00:33

5. Michael Morcow, Dānija, +00:00:33

6. Sam Bennet, Īrija, +00:00:33

7. Matteo Trentin, Itālija, +00:00:33

8. Luka Mezgec, Slovēnija, +00:00:33

9. Arnaud Demare, Francija, +00:00:33

10. Rudiger Selig, Vācija, +00:00:33

15. Toms Skujiņš, Latvija,+00:00:33

Latvijas Riteņbraukšanas federācija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums