RSP/RBS komanda Luksemburgā piedalās Eiropas klubu komandu čempionātā


public. foto
No 2. līdz 6.jūlijam Luksemburgā notiek Eiropas klubu komandu čempionāts, kurā starp 12 valstu 13 komandām piedalās arī Latvijas klubu komandu čempionāta uzvarētājs - Rīgas Skolēnu pils un Rīgas Badmintona skolas apvienotā komanda RSP/RBS. Rīgas komandu Luksemburgā pārstāv 4 spēlētāji - Roberts Lauris, Jānis Mētra, Zane Mētra un Anna Lauva.

>>> Skatīt RSP/RBS spēļu sarakstu un rezultātus

Rīgas komanda Eiropas klubu komandu čempionātu iesāka ar zaudējumu 0:5 pret Luksemburgas klubu Fiederball Schëffleng. Vissīvāko pretestību spēja uzrādīt vīriešu dubultspēļu pāris Jānis Mētra & Roberts Lauris, kuri pirmā seta izskaņā panāca 20:00, un zaudēja pagarinājumā. Latvijas spēlētāji zaudēja gan visās piecās spēlēs, gan arī visos 10 setos.

>>> Skatīt RSP/RBS komandas pēcspēles video interviju

Eiropas klubu komandu čempionātā Rīgas komanda tika ielozēta 3.apakšgrupā kopā ar Luksemburgas komandu Fiederball Schëffleng un Itālijas komandu Calvi Network BC Milano. Tādējādi Rīgas badmintonistiem ir vismaz divas garantētas spelēs. Apakšgrupas pirmās un otrās vietas ieguvēji tālāk cīnīsies izslēgšanas turnīrā sākot ar 1/4 finālu, bet trešās vietas ieguvējam turnīrs būs noslēdzies.

Rīgas Badmintona skolas un Rīgas skolēnu pils apvienotā komanda RSP/RBS ieguva tiesības piedalīties Eiropas badmintona klubu komandu čempionātā, uzvarot Tērvetē notikušajā Latvijas klubu komandu čempionāta TOP Media līgā. Rīgas komanda ar rezultātu 3:2 uzvarēja Siguldas komandu, savukārt 3.vietu izcīnīja Valmiera, mazajā finālā uzvarot RTU komandu.

Uz Eiropas badmintona klubu komandu čempionātu Latvijas komanda ir devusies minimālajā sastāvā. Eiropas badmintona klubu komandu čempionāta nolikums nosaka, ka kluba komandas sastāvā var spēlēt tikai tie spēlētāji, kuri ir piedalījušies kaut vienā spēlē šīs komandas sastāvā nacionālajā čempionātā. Latvijas klubu komandu čempionāta TOP Media līgā zelta medaļas Tērvetē izcīnīja 6 spēlētāji - Pauls Gureckis, Edijs Līviņš, Reinis Šefers, Anna Lauva, Diāna Stognija un Kristīne Šefere. Eiropas badmintona klubu komandu čempionāta nolikums nosaka, ka čempionātā var piedalīties arī kluba spēlētāji, kuri piedalījušies kluba veidotās citas komandas sastāvā tai pašā vai citā līgā. Atgādinām, ka TOP Media līgā piedalījās trīs Rīgas Badmintona skolas un Rīgas Skolēnu pils apvienotās komandas. Otrajā komandā spēlēja Jānis Mētra, Roberts Lauris, Kārlis Stafeckis, Zane Mētra un Madara Puķīte, un šī komanda izcīnīja 9.vietu, bet trešā komandā spēlēja Jēkabs Blumbergs, Uldis Krastiņš, Olafs Šulcs, Elizabete Kandere, Agate Solovjova, un šī komanda izcīnīja 8.vietu.

Dalības maksu par piedalīšanos Eiropas badmintona klubu komandu čempionātā sedz Latvijas badmintona federācija. Tas noteikts arī Latvijas badmintona klubu komandu čempionāta nolikumā, garantējot Latvijas čempionāta uzvarētājiem šādas iespējas. Taču klubam vai spēlētājiem pašiem bija jāsedz savas komandas ceļa un uzturēšanas izdevumi, kā arī treniņprocess, sporta formas u.c.

Iepriekš divus gadus pēc kārtas uz Eiropas badmintona klubu komandu čempionātu no Latvijas devās Valmieras badmintona kluba komanda. 2018.gadā valmieriešu devās uz Polijas pilsētu Bialostoku kā Latvijas čempioni, bet 2017.gadā uz Itālijas pilsētā Milānu priekšrokas doties bija Siguldas komandai, kura no šīs iespējas atteicas, bet Valmieras komandu kā nākamā pretendente šo iespēju izmantoja. 

badminton.lv
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli