Zināma kvalificēšanās sistēma dalībai Tokijas Olimpiskajās spēlēs 2020. gadā


foto;Sportacentrs.com
Starptautiskā Vieglatlētikas federāciju asociācijas (IAAF) valde ir apstiprinājusi kvalificēšanās sistēmu un normatīvus dalībai Tokijas Olimpiskajās spēlēs 2020. gadā.

Sportistiem būs vairāk iespēju izpildīt Olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīvus, jo kvalificēšanās periods pagarināts par diviem mēnešiem vairākās disciplīnās. Kvalificēšanās periods sāksies 2019. gada 1. maijā (nevis 2019. gada 1. jūlijā) un noslēgsies 2020. gada 29. jūnijā. Kvalifikācijas periods maratonā un 50km soļošanā noslēgsies 2020. gada 31. maijā (nevis 2020. gada 29. jūnijā), lai sniegtu kvalificētajiem sportistiem vairāk sagatavošanās laiku pirms Olimpiskajām spēlēm.

 

Pēc plašām un daudzpusīgam konsultācijām ar iesaistītajām personām IAAF valde ir nolēmusi ieviest duālo kvalifikācijas sistēmu, apvienojot gan kvalifikācijas normatīvus, gan jauno IAAF pasaules ranga sistēmu, lai noteiktu, kuri sportisti ir tiesīgi piedalīties Olimpiskajās spēlēs.

Ņemot vērā šos nosacījumus, sportisti Tokijas Olimpiskajām spēlēm var kvalificēties divos veidos:

  • izpildīt kvalifikācijas normatīvu noteiktajā kvalifikācijas periodā

  • kvalificēties pēc ieņemtās vietas IAAF pasaules rangā

  • Individuālajos veidos var piedalīties līdz trīs sportistiem no valsts. Stafešu skrējienā var piedalīties viena komanda.

  • Plašāki noteikumi par kvalifikācijas sistēmu – ŠEIT.

    IAAF pasaules rangs – ŠEIT.

Latvijas Vieglatlētikas savienība
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana