Latvijas sieviešu izlase Eiropas čempionāta atlases ciklu noslēdz ar zaudējumu Spānijā


Latvijas sieviešu izlase public. foto
Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pēdējā spēlē Gvadalaharā Latvijas volejbolistes trešdien bija spiestas atzīt Spānijas izlases pārākumu ar 0:3 (-13, -19, -22) un finālturnīram nekvalificējās, ierindojoties 4. vietā grupā.

Latvijas izlase pirms pēdējās cīņas augstāk par 4. vietu grupā pakāpties vairs nevarēja, bet Spānijas valstsvienībai bija nepieciešama pēc iespējas pārliecinošāka uzvara, lai pretendētu uz 1. vietu grupā. Cīņai ar Spāniju Latvijai bija pieteiktas 12 spēlētājas, un tikai Kristīne Dzierkale un Irbe Andike Lazda nedevās laukumā. Pamatsastāvā laukumā devās Terēze Hrapāne, Sanda Ragozina, Alise Elizabete Pastare, Monta Urbāne, Marta Kamēlija Levinska, Rūta Treija un libero Liene Šimkuse.

1. seta sākumā divreiz (2:1, 3:2) vadībā izvirzījās Latvijas volejbolistes, bet tad iniciatīvu pārņēma mājinieces – 7:3, 9:4, 21:7, pārliecinoši sasniedzot uzvaru pirmajā setā – 25:13.

2. sets bija savādāks. Mājinieces guva pirmos sešus punktus un īpaši tuvāk viešņas setā arī nepielaida – 25:19.

Savukārt 3. setā pirmo punktu gan guva spānietes, taču Latvijas izlase panāca 2:1 un 7:3 savā labā. Tūlīt gan mājinieces atspēlējās, un seta turpinājumā risinājās līdzīga cīņa, kurā pāris soļus priekšā tomēr bija mājinieces. Latvijai izdevās panākt 22:22, bet pēdējos punktus spēlē guva pretinieces. Levinskai sitot autā, līksmot varēja spānietes – 3:0 (13, 19, 22).

Latvijas valstsvienībā rezultatīvākā bija Levinska ar 12 gūtajiem punktiem, Enijai Bidzānei 9, bet Treijai un Hrapānei pa 6 punktiem. Mājinieču rindās izcēlās Ana Eskamilja ar 14, Maria Segura ar 13 un Elia Gonsalesa ar 11 punktiem.

Ar uzvaru pār Latviju Spānija nodrošināja vietu finālturnīrā, kuram kvalificējās divas labākās grupas komandas. Beidzoties otrai spēlei, kurā Bosnija un Hercegovina Lukovacā ar 2:3 (-17, 19, 21, -17, -9) zaudēja Rumānijai, kļuva skaidrs, ka Spānija ieņēmusi 1. vietu grupā, otro atvēlot Rumānijai.

 

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli