Aicina pieteikties rīkot Latvijas čempionātu badmintonā 2019.gada februārī

Latvijas čempionāts badmintonā, tāpat kā daudzviet Eiropā, tradicionāli notiks 2019.gada februāra sākumā - no 2. līdz 3.februārim. Taču lai noskaidrotu norises Latvijas čempionāta norises vietu, Latvijas badmintona federācija rīko aptauju, aicinot pieteikties potenciālos rīkotājus, tai skaitā badmintona klubus, sporta centrus un pašvaldības.

>>> Skatīt 2018.gada (Sigulda) Latvijas čempionāta nolikumu
>>> Skatīt 2018.gada (Sigulda) Latvijas čempionāta rezultātus

Potenciālos interesentus lūdzam atsaukties līdz 2018.gada 15.decembra plkst. 17:00. Pieteikumu lūdzam sūtīt rakstiski uz e-pastu: pieteikumi@badminton.lv. Par aptaujas organizēšanu ir atbildīgs Latvijas badmintona federācijas Valdes loceklis un Atlētu komisijas vadītājs Viesturs Bajārs.

Viesturs Bajārs informē, ka īsi pēc Latvijas čempionāta norises vietas izraudzīšanas tiks precizēts Latvijas čempionāta nolikumus. Ātrāk to nevar izdarīt, jo spēlētāju skaits un formāts ir atkarīgs arī no tā, cik daudz badmintona laukumu būs mūsu rīcībā. “Teorētiski Latvijas čempionāts var notikt arī sporta zālē ar četriem laukumiem, bet tad mums visdrīzāk ir jāierobežo spēlētāju skaits vienspēles līdz 32, katram pēc zaudētās spēles piedāvājot vēl tikai vienu spēli. Tieši tāpat dubultspēlēs līdz 16 un jauktajās dubultspēlēs līdz 24. Bet ja būs vairāk laukumu, tad varam palielināt spēlētāju un spēļu skaitu,” skaidro Viesturs Bajārs.

“Pagaidām skaidrs ir tikai tas, ka spēlētāji Latvijas čempionātam kvalificēsies saskaņā ar reitingu uz 2019.gada 1.janvāri. Bet vēl turpinās debates par to, vai spēlētājus reitingā izliks stingri saskaņā pēc reitinga vai arī grozos un ar izlozi, kā tas bija U17 un U19 čempionātos. Tāpat arī atklāts ir jautājums, cik ilgi spēlētāji, kuri jau kvalificējušies uz Latvijas čempionātu, varēs pelnīt reitinga punktus janvārī, lai iegūtu labāku starta vietu,” stāsta Viesturs Bajārs, aicinot Latvijas spēlētājus aktīvi iesaistīties diskusijā.

Pašvaldības ieguvumi:
- vairāk nekā 100 dalībnieku, treneri un pavadošās personas izmanto naktsmītnes;
- spēlētāji izmanto sabiedriskās ēdināšanas vietas un iepērkas veikalos;
- tiek nodarbināti turnīra rīkotāji, kas dzīvo attiecīgajā pašvaldībā;
- publicitāte medijos, tai skaitā reklāmas iespējas TV translācijas laikā.

Badmintona kluba vai sporta centra ieguvumi:
- iespēja nopelnīt, jo turnīra budžetu veido dalības maksas un sponsoru finansējums;
- pieredze, ko dod Latvijas nacionālā nozīmīgākā badmintona turnīra rīkošana;
- badmintona popularizēšana, tai skaitā jaunu līdzjutēju un potenciālo spēlētāju piesaistīšana;
- mobilizēšanās sakārtot badmintona infrastruktūru, tai skaitā līnijas, tīkli, balsti u.c.

Latvijas badmintona federācijas līdzdalība:
- nodrošina medaļas;
- piešķirt bez atlīdzības Yonex badmintona kortu
- piešķirt bez atlīdzības savā rīcībā esošo inventāru, kas būtu noderīgs Latvijas čempionāta rīkošanai, tai skaitā dators, printeris, planšete, monitors, kā arī “Tournament planer” un “Tournament TV” licences, “Badminton Umpire” licences.
- nodrošina Latvijas badmintona federācijas reklāmas sienas plakātus, kā arī A-reklāmas, ar kurām nodalīt TV kortu;
- nodrošināt dalībnieku pieteikumu reģistrāciju Tournamentsoftware;
- nozīmēt Latvijas čempionātam Galveno tiesnesi;
- Latvijas čempionāta reklamēšana Latvijas badmintona federācijas interneta lapā, sociālo tīklu profilos un Latvijas badmintona federācijas sagatavotajos iespiedmateriālos un preses relīzēs.
- Finālspēļu tiešraides TV

Prasības rīkotājiem:
- nodrošināt Latvijas čempionāta rīkošanu badmintonam atbilstošā sporta zālē, kura ir pieejama turnīra rīkotāju rīcībā no sestdienas 8:00 līdz svētdienas 22:00.
- apzināt naktsmītņu piedāvājumu, kā arī nodrošināt, ka spēlētājiem ir iespēja iegādāties siltas pusdienas sporta zālē uz vietas vai arī netālu no Latvijas čempionāta norises vietas.
- nodrošināt, ka visa Latvijas čempionāta norises laikā ir pietiekošs līnījtiesniešu un/vai rezultāta līcēju skaits, kas līdzvērtīgs ar vismaz 1/2 no badmintona laukumu skaita.

Priekšroka ir rīkotājiem:
- kuru rīcībā ir sporta zāle ar pēc iespējas vairākiem badmintona laukumiem, tādējādi nodrošinot iespēju Latvijas čempionāta piedalīties pēc iespējas lielākam cilvēku skaitam;
- kuri vai piesaistīt lielāku vietējo un nacionālo mediju interesi, sponsorus, un skatītājus, tādējādi popularizējot badmintonu;
- kuri var piedāvāt vislielāko paaugstinājuma tiesnešu skaitu, tādējādi veicinot tiesnešu praktizēšanos, kā arī mazinot ceļa izdevumus tiesnešiem
- kuri var piedāvāt vislielāko līnijtiesnešu un/vai rezultātu licēju skaitu, tādējādi nodrošinot, ka turnīrs ir labāk noorganizēts, jo nav kavēšanas ar spēlētāju izsaukšanu uz spēli.
- kuri var piedāvāt viszemāko dalības maksu sacensību dalībniekiem, tādējādi padarot Latvijas čempionātu pēc iespējas pieejamāku spēlētājiem.
- kuri var vienlīdz nodrošināt gan sporta zāle, gan arī komandu, kas var sarīkot Latvijas čempionātu, tai skaitā spēlētāju iesaistīšana, laukumu iekārtošana, tabulu sastādīšana, badmintona laukumu iekārtošana, sporta zāles apskaņošana, reklāmu izvietošana u.c.

Gadījumā, ka neviens no badmintona klubiem, sporta centriem vai pašvaldībām nepieteiksies rīkot Latvijas čempionātu, tad norises vietu līdz 2018.gada 21.decembrim noteiks Latvijas badmintona federācijas Valde, kā arī nokomplektēs komandu, kura šo Latvijas čempionātu organizēs. Tādā gadījumā izvēles galvenais kritērijs būs badmintona popularizēšana pašvaldībās vai reģionos, kur badmintons ir mazāk attīstīts. Tāpēc tiek aicinātās pieteikties arī pašvaldības vai sporta centri, kuri vēlētos iedzīvināt badmintonu pie sevis, taču nav pieredzes badmintona turnīru, tai skaitā Latvijas čempionāta rīkošanā.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana