Ventspils pilsētas dome piešķir papildu finansējumu hokeja klubam "Venta 2002"

Ventspils pilsētas dome pieņēmusi lēmumu par papildu finansējuma piešķiršanu 36 513 EUR apmērā bērnu un jauniešu hokeja klubam "Venta 2002".

Ventspils pilsētā hokeja attīstību un darbību nodrošina hokeja klubs "Venta 2002", kas kopā ar atbalstītājiem un vecākiem ikdienā rūpējas, lai nodrošinātu atbilstošus treniņa apstākļus un sportisko izaugsmi kluba audzēkņiem.

Ventspils pilsētas pašvaldība ar līdzfinansējumu EUR 915 101 apmērā atbalsta 21 privātu sporta klubu, kuros iesaistīti 1200 dalībnieku, tajā skaitā 18 bērnu un jauniešu sporta klubus. Starp šiem klubiem ir arī hokeja klubs “Venta 2002”, kuram Ventspils pilsētas pašvaldība 2018.gadā ir piešķīrusi finansējumu EUR 143 346 apmērā 150 kluba audzēkņu nodarbībām (izmaksas uz vienu audzēkni ir EUR 955).

Hokeja klubs “Venta 2002” vēlas palielināt audzēkņu skaitu junioru vecuma grupā par 20 audzēkņiem. Ņemot vērā, ka  junioru vecuma  jauniešiem ir lielāks treniņu apjoms un sacensību skaits, dome pieņēma lēmumu palielināt finansējumu 20 junioru vecuma audzēkņiem 1,5 reizes vairāk nekā pārējiem 150 kluba audzēkņiem, kuriem piemērots sporta skolas “Spars” viena audzēkņa izmaksas gadā. Tā rezultātā pašvaldības budžetā 2018.gadā papildus  tika izdalīts finansējums EUR 16 513, kas kopā ar pašvaldības jau piešķirto finansējumu veido EUR 159 859 (izmaksas uz 1 audzēkni EUR 1020),  bet 2019.gadā tie būs EUR 182 880. Pašvaldības finansējums uz vienu kluba audzēkni, ieskaitot juniorus, 2019.gadā palielināsies līdz EUR 1076. Vienlaicīgi dome konstatēja, ka hokeja klubam “Venta 2002”,  salīdzot ar citiem bērnu un jauniešu klubiem Ventspilī, ir lielākais finansējums uz vienu audzēkni.

Bez tam hokeja klubam “Venta 2002” ir izveidojušies parādi saistībā ar kluba komandas dalību Latvijas hokeja 1.līgā, kura 2017.gadā un 2018.gadā izcīnīja Latvijas hokeja čempionāta 1.līgā 1.vietu. Lai palīdzētu hokeja klubam “Venta 2002” izkļūt no grūtībām tika pieņemts lēmums piešķirt papildus finansējumu EUR 20 000. Atbalstot papildus pašvaldības līdzekļu piešķiršanu, kopējais pašvaldības finansējums hokeja klubam “Venta 2002” 2018.gadā palielināsies par 25% pret sākotnēji apstiprināto apjomu.

Hokeja klubs “Venta 2002 ir pierādījis sevi kā nopietns sportisks spēks jaunatnes audzināšanā, tāpēc bija svarīgi sniegt finansiālu atbalstu  kluba veiksmīgai darbībai arī turpmāk.

Pašvaldības atbalsts bērnu un jauniešu sporta klubiem

Ventspilī  2018.gadā darbojas 34 sporta klubi, no tiem 25 klubu darbība saistīta ar bērnu un jauniešu sportu. Sporta klubos, kā privātā struktūrā, kluba darbību un attīstību nosaka kluba valde un kluba locekļi.

Ventspils pilsētas pašvaldība 2018.gadā piešķīra līdzfinansējumu 18 bērnu un jauniešu sporta klubiem interešu izglītības programmu īstenošanai.

Nodarbības katrā sporta klubā izmaksā atšķirīgi, un arī klubu mērķi un uzdevumi atšķiras. Pašvaldības līdzfinansējums sporta klubiem uz vienu audzēkni gadā sastāda no EUR 20 līdz pat vairāk nekā  EUR 1000.

 

Klubiem piešķirtais pašvaldības finansējums pamatā ir sporta bāžu nomas izdevumu apmaksai. Bērni un jaunieši sporta bāzēs var nodarboties ar sev interesējošo sporta veidu. Turklāt Ventspils pilsētas pašvaldība ir teju vienīgā Latvijā, kas finansiāli atbalsta arī augstskolas un tehnikuma audzēkņu sportošanas iespējas. Ventspils Augstskolas un Ventspils Tehnikuma audzēkņiem ir iespēja nodarboties ar basketbolu, peldēšanu, futbolu, volejbolu, slidošanu un citiem sporta veidiem. Savukārt, klubiem, kas nodarbojas ar ledus sporta veidiem – hokeju,  daiļslidošanu un kērlingu, kur izmaksas  ir krietni lielākas, - tiek piešķirts finansējums ne tikai sporta bāžu apmaksai, bet arī transporta izdevumiem, pedagogu darba algām un citiem izdevumiem kluba darbības nodrošināšanai.

Plašais sportošanas piedāvājums Ventspilī iespējams, pateicoties sporta organizācijām, tostarp arī sporta klubiem, ko kā privātpersonas un interešu grupas ir izveidojuši bērnu vecāki, palīdzot veidot daudzveidīgāku sporta dzīvi Ventspilī. 

Ventspils pilsētas dome
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli