Latvijas skolēni dosies uz Pasaules kausa atklāšanu


Publicit. foto
"Valstīm nevajadzētu karot, bet gan dzīvot mierā", "Katrs cilvēks uz Zemes ir pelnījis iespēju attīstīties un sasniegt savus mērķus". Tā uzskata Latvijas skolēni, kuri ir sestā starptautiskā bērnu foruma "Futbols draudzībai" dalībnieki. Šis projekts sāksies 9. jūnijā, pirms Pasaules kausa čempionāta sākuma.

Šogad foruma organizētāji sola, ka pasākumā tiks pārstāvēts rekordliels valstu skaits: Krievijas galvaspilsētā ieradīsies dalībnieki no 211 valstīm, tostarp arī no Latvijas. PAS "Gazprom" veidotais projekts notiek ar FIFA, UEFA un Starptautiskās Olimpiskās komitejas atbalstu.

Projekts "Futbols draudzībai" tiek organizēts 12 gadus veciem futbolistiem un žurnālistiem. 6 dienu garumā bērni trenēsies, piedalīsies meistarklasēs un turnīros, kā arī apgūs sporta žurnālistikas pamatus īpaši izveidotā bērnu preses centrā. Projekta beigās tā dalībniekiem būs iespēja apmeklēt "Pasaules kausa" atklāšanas cerimoniju.

Festivāla "Futbols draudzībai" organizācijas komiteja atzīmē, ka bagātīgā foruma programma ļaus bērniem iepazīt dažādu pasaules tautu kultūras, veicinās toleranci un draudzību starp dažādām nacionalitātēm, rasēm un reliģijām piederošiem cilvēkiem, kā arī attīstīs profesionālās spējas ar daudzo treniņu un sacensību palīdzību. Pie tam, šajā gadā projekts grasās pievērst īpašu uzmanību ekoloģijas tēmai. Gatavojoties šim pasākumam, daudzās pasaules valstīs tika aizvadīta "Happy Buzz Day", kuras mērķis bija vairot interesi par problēmām, kas saistītas ar retu dzīvnieku sugu izdzīvošanu.

Latvijas Futbola federācijas rīkotā konkursa rezultātā tika izvēlēti foruma dalībnieki no Latvijas. Par tā uzvarētājiem kļuva 12 gadus vecā Ingūna Buldure no Rēzeknes (Rēzeknes futbola akadēmija) un 12 gadus vecais rīdzinieks Toms Tolmanis (Futbola skola "METTA"). Ingūna pārstāvēs Latviju kā futboliste, bet Toms iejutīsies jaunā žurnālista lomā.

 

Savās dalības anketās skolnieki atzīmēja savas svarīgākās vērtības - draudzību, vienlīdzību un mieru. Ingūna, kas nodarbojas ar futbolu kopš 5 gadu vecuma, pamanīja, ka šis sporta veids viņai ir ne tikai ceļš uz slavu, bet arī iespēja iegūt jaunus draugus. Viņas mīļākā futbola komanda ir Madrides "Real". Pēc Ingūnas domām, šīs komandas sastāvā ir labākais pasaules futbolists - Krištianu Ronaldu. Arī Toms ir Madrides "Real" līdzjutējs. Vēl viņam patīk Anglijas futbola klubs "Liverpool" un tā līderis Mohameds Salāhs.

foto;https://drive.google.com/drive/folders/1oykbj7F1p1l-dS_216Peb830Ch6EXCNu?usp=sharing

Abi dalībnieki ar nepacietību gaida foruma sākumu Maskavā.

 

Splendid Events&Marketing
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli