Noskaidroti Latvijas pretinieki Eiropas vīriešu un sieviešu komandu čempionātā

2017.gada 5.decembrī Eiropas badmintona konfederācijas birojā Kopenhāgenā notika Eiropas vīriešu un sieviešu komandu čempionāta izloze. Latvijas sieviešu izlase tika ielozēta 4.apakšgrupā kopā ar izsēto Krieviju, kā arī ielozēto Turciju un Igauniju. Vīriešu izlase tika ielozēta 7.apakšgrupā kopā ar Somiju, Igauniju, Norvēģiju un Turciju. Eiropas vīriešu un sieviešu komandu čempionāts notiks 2018.gada 13.-18.februārī Krievijā, Tatarstānas galvaspilsētā Kazaņā.

Uz Eiropas čempionātu Kazaņā ir pieteikušās 53 komandas no 31 valsts, tai skaitā 29 vīriešu un 24 sieviešu komandas.

Latvijas vīriešu komandai Kazaņā būs vismaz 4 spēlēs, jo Latvijas izlase tika ielozēta 7.apakšgrupā - vienīgajā apakšgrupā ar 5 komandām. Pārējās 6 apakšgrupās būs pa 4 komandām.

Interesanti, ka izlozes rezultātā gan Latvijas vīriešu, gan arī sieviešu izlases tika ielozētas vienā apakšgrupā ar Turciijas un Igaunijas komandām.

Eiropas komandu čempionāta nolikums nosaka, ka tikai apakšgrupu uzvarētāji un labākās 2.vietas ieguvējas turpinās cīņās 1/4 finālā. Tāpāt kā daudzos citos Eiropas un Pasaules badmintona turnīros, nenotiks spēle par 3.vietu, bet bronzas medaļas saņems abas 1/2 finālā zaudētājas.

Eiropas vīriešu un sieviešu komandu čempionāts notiek reizi divos gados - pāra skaitļa gada februāra 3. nedēļas nogalē. Katrā valstvienību sacensībā notiek 5 spēlēs - 3 vienspēles un 2 dubultspēlēs. Komandas minimālais sastāvs ir 4 spēlētāji, jo visi dubultspēļu spēlētāji var spēlēt arī vienspēles, savukārt vienā valstsvienību sacensībā maksimālais iesaistīto spēlētāju skaits ir 7.

Eiropas vīriešu un sieviešu komandu čempionāts Kazaņā notika arī 2016.gadā. Salīdzinot ar šo čempionātu, 2018.gadā nebūs pārstāvēta Nīderlande, Šveice, Skotija un Slovēnija, taču nākamgad Eiropas čempionātā no jauna būs pārtāvēta ne tikai Latvija, bet arī Portugāle, Izraēla, Azerbaidžana, Grenlande un Luksemburga.

Latvija šobrīd plāno uz Eiropas čempionātu nosūtīt 5 vīriešus un 5 sievietes. Latvijas badmintona federācija ieplānojusi abu komandu ceļošanas uz uzturēšanas izdevumiem piešķirt 3000 eiro, katrai no komandām paredzot pa 1500 eiro. Tāpat Latvijas badmintona federācija ieplānojusi apmaksāt komandu dalības maksu, kārtot Krievijas Federācijas vīzas, kā arī sadarbībā ar “Yonex” piešķirt izlases dalībniekiem sporta apģērbu.

Vīriešu izlases braucienu apņēmies organizēt Pauls Gureckis, kurš aicina līdz 6.decembrim atsaukties visus spēlētājus, kuri gatavi Latvijas komandas sastāvā doties uz Kazaņu. Pauls Gureckis informē, ka ir iztrādāti kritēriji, lai noteiktu, kuri spēlētāji tiks iekļauti Latvijas izlasē, kuras galīgo sastāvu apstiprinās jaunizveidotā Treneru komisija un Latvijas izlases galvenais treneris Ainārs Gureckis.

Kā atlases kritērijus Pauls Gureckis uzskaita gan Latvijas, gan arī Pasaules reitingu, gan arī regulāru dalību turnīros Latvijā, Baltijā un Pasaulē. Tiks ņemti vērā arī rezultāti no Latvijas čempionāta, kas notiks 3.-4.februārī. Tiks rīkoti arī Latvijas izlases kandidātu koptreniņi.

“Latvijas izlases komplektēšanas galvenais mērķis ir izveidot dubultspēļu pārus, kuru pārstāvji spēj rādīt labu sniegumu arī vienspēlēs,” skaidro Pauls Gureckis.

Kā viens no kritērijiem ir minēts arī paraugs sportā, treniņu procesā, sacensību laikā un vispārīgā attieksmē pret sportu. “Mums ir jāparāda visiem spēlētājiem, bet jo īpaši jauniešiem, ka izcīnīt vietu starp labākajiem, kas dosies uz Kazaņu mēroties spēkiem ar Eiropas visspēcīgākajiem badmintona spēlētājiem, var ar savu darbu un attieksmi. Pārējiem ir jāredz, ka kandidāti nopietni trenējas, ka atdod no sevis treniņos un turnīros vairāk nekā citi. Tas attiecas ne tikai uz sportisko pusi, bet arī arī skar ētikos un morālos aspektus,” stāsta Pauls Gureckis.

>>> Skatīt Eiropas čempionātam pieteiko komandu sarakstu
>>> Skatīt video no Eiropas čempionāta izlozes

Latvijas Badmintona federācija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija