Antibakteriālie slēdži var mazināt Covid-19 izplatību

Laikā, kad visā pasaulē ir izsludināta pandēmija koronavīrusa saslimšanas Covid-19 dēļ, īpaša uzmanība jāpievērš gan personīgajai higiēnai, gan apkārtējai videi – iespējami biežāk jādezinficē telpas, jāmazgā un jādezinficē rokas, jāizvairās no cilvēku pulcēšanās vietām un no pieskaršanās dažādām virsmām. Viena no virsmām, kurai cilvēki pieskaras regulāri, ir gaismas slēdži, kas potenciāli ir bīstams inficēšanās avots, tāpēc vērts apdomāt mūsdienīgus un drošus risinājumus – antibakteriālos gaismos slēdžus.

Visbiežāk inficēšanās publiskās vietās rodas no tiešas saskarsmes ar dažādām virsmām, īpaši tad, ja virsmas netiek regulāri dezinficētas. Ņemot vērā straujo Covid-19 izplatību, publiskās vietās gan telpas, gan dažādas virsmas tiek dezinficētas regulāri, taču gaismas slēdži ir viens no potenciālajiem inficēšanās avotiem, kas bieži tiek aizmirsts.

Viens no variantiem, lai izvairītos no infekcijām, ir regulāra gaismas slēdžu mazgāšana un dezinficēšana. Šis variants būtu pieņemams personīgajā mājoklī, kur neuzturas daudz cilvēku, kā arī slēdžu nav daudz, taču jebkurā publiskajā vietā, it īpaši slimnīcās, kafejnīcās un skolās, pieskaršanās slēdžiem ir teju neizbēgama, tāpat kā pārliecināšanās par šo slēdžu virsmas tīrību.

Funkcionāls interjera elements

Daudz praktiskāks un efektīvāks variants, kā parūpēties par slēdžu virsmu tīrību, ir antibakteriālo slēdžu nodrošināšana publiskās vietās. Šādu risinājumu piedāvā arī automatizēto ēku vadības sistēmu centrs JUNG ar AS 500 sērijas antibakteriālajiem slēdžiem. Šie slēdži tiek izgatavoti no duroplasta, kas sajaukts ar īstiem sudraba joniem, izmantojot inovatīvu ražošanas procesu, kas novērš baktēriju, vīrusu un sēnīšu rašanos, izplatīšanos un pārnēsāšanu. Aktīvā antibakteriālā aizsardzība nekad nenodilst, un šie slēdži ir īpaši izturīgi pret skrāpējumiem, temperatūras svārstībām un citām vides ietekmēm.

Neatkarīgi no tā, cik bieži un ar kādiem līdzekļiem slēdži tiek mazgāti, antibakteriālo slēdžu kvalitāte un baktericīdā iedarbība nemazinās. Tāpat tie ir arī mitruma necaurlaidīgi, tādēļ šāda tipa slēdžus var ierīkot telpās, kur regulāri ir paaugstināti mitrs gaiss, piemēram, baseinu ēkās. Tieši tādēļ šāda tipa slēdži ir funkcionāls interjera elements jebkurā publiskā vietā, kur uzturas daudz bērnu vai senioru, jo viņu imunitāte ir vājāka un organisms daudz ātrāk spēj uzņemt un inficēties ar baktērijām un vīrusiem.

Iecienīts risinājums Latvijas ārstniecības iestādēs

Antibakteriālie slēdži īpaši nozīmīgi ir ārstniecības iestādēs, kur infekcijas un baktērijas ir paaugstinātā līmenī, jo šīs vietas regulāri apmeklē cilvēki, kuriem ir dažāda veida saslimšanas. Līdz ar to inficēties var personas ar vāju imunitāti, uzņemot jaunas baktērijas un vīrusus, kā arī cilvēki, kuri pārnēsā un izplata vīrusus un baktērijas. Būtiski ir pieminēt, ka slimnīcās ir ne tikai gaismas, bet arī dažādi citi slēdži, piemēram, medmāsiņas izsaukšanas vai avārijas slēdži, kuriem varbūt retāk, tomēr mēdz pieskarties pacienti, ārsti un apmeklētāji, līdz ar to inficēšanās iespējamība vēl palielinās.

Antibakteriālie slēdži atrodami arī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā „Gaiļezers” un jaunajā un modernajā Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas korpusā, kas tika atklāts 2017. gada vasarā.

„Šos antibakteriālos slēdžus esam izmantojuši slimnīcas kompleksa jaunajā korpusā, šādi pasargājot gan pacientus, gan darbiniekus. Uzskatām, ka ikviena metode un aprīkojums, kas spēj palīdzēt kontrolēt un ierobežot vīrusu un infekciju izplatību, īpaši publiskās un ārstniecības iestādēs, ir atbalstāma, ” pauž PSKUS pārstāve Janita Veinberga.

P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums