Aizsargbarjeras pie kasēm samazina, bet neizslēdz risku saslimt ar Covid-19


public. foto
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi atzinīgi vērtē veikalus, kas ieviesuši aizsargbarjeras pie kasēm, tomēr vērš uzmanību, ka tie samazina, bet ne pilnībā izslēdz iespēju inficēties ar Covid-19. Servisa pakalpojumu sniedzējs SIA Termex līdz šīs nedēļas beigām plāno ar aizsargstikliem aprīkot vēl vismaz 150 kases Rimi Latvija, Maxima un citās tirdzniecības vietās, tādējādi mazinot saslimšanas risku.

SPKC pārstāve Ilze Arāja norāda: Stikla aizsargbarjeras pie kasēm samazina darbinieku tiešo saskari ar pircējiem, bet pilnībā nenovērš risku inficēties ar Covid-19. Mehāniskas barjeras ir efektīvas kombinācijā ar biežu roku mazgāšanu un regulāru virsmu tīrīšanu, tai skaitā skārienjūtīgu ekrānu un kases aparātu dezinfekciju.” SPKC epidemiologi uzsver, ka gan veikalu darbiniekiem, gan apmeklētājiem svarīgi ievērot arī 2 m distanci, rūpīgi izvērtēt katru tirdzniecības vietas apmeklējuma nepieciešamību un saslimšanas gadījumā ievērot pašizolēšanos.  

Kopš valstī izsludināta ārkārtas situācija, SIA Termex mazumtirdzniecības veikalu tīklu Rimi Latvija, Maxima un citās tirdzniecības vietās ar organiskā stikla aizslietņiem aprīkojis vairāk nekā 260 kases, uzstādījis 154 roku dezinfekcijas līdzekļus, nodrošinājis iespēju 2000 iepirkuma ratiņus izmantot bez monētām, kā arī uzklājis 14 km līmlentes, lai pie kasēm un tirdzniecības zālēs atzīmētu 2 m distanci starp pircējiem. Gandrīz 50 veikalos palielināta arī ventilācijas sistēmu jauda, lai nodrošinātu vairāk svaiga gaisa telpās.

“Šobrīd lielāko daļu spēkus un resursus veltām preventīvajiem pasākumiem vīrusa izplatīšanas ierobežošanai publiskajās ēkās. Prognozēt, kādus vēl darbus veiksim, lai pastiprinātu drošību veikalos, ir grūti, jo ar katru jaunu valdības un atbildīgo institūciju paziņojumu pielāgojamies situācijai un atbilstoši arī strādājam,” skaidro SIA Termex valdes loceklis Andris Lukaševics.

Šajā krīzes situācijā uzņēmuma darbinieki, kuri arī ikdienā nodrošina servisa pakopojumus veikalos 24/7 režīmā, darbu turpina paaugstinātas intensitātes apstākļos. Papildus valsts noteiktajiem drošības pasākumiem, tiek ieviesti vēl dažādi piesardzības pasākumi, lai nodrošinātu maksimālu darbinieku drošību – visas darba automašīnas ir aprīkotas ar izsmidzināmajiem dezinfekcijas līdzekļiem, vienreiz lietojamām sejas maskām un cimdiem.

Ārkārtas situācijas dēļ daudzos objektos ir izveidojusies dīkstāve, tāpēc tiek meklēti un ieviesti risinājumi energoresursu būtiskai samazināšanai, lai ietaupītu ēku uzturēšanas izdevumus.  SIA Termex turpina saviem klientiem nodrošināt servisa pieejamību ierastajā 24/7 režīmā.

Par SIA Termex

SIA Termex ir nepārtraukta (24/7) servisa pakalpojumu sniedzējs, kas Latvijā darbojas kopš 2007. gada. SIA Termex profesionāļu komanda nodrošina augstas kvalitātes komerciālo telpu, tai skaitā lielveikalu, biroju, slimnīcu un viesnīcu inženiertehnisko sistēmu un iekārtu apkalpošanu, telpu pārbūves, renovācijas, kā arī inženiertīklu izbūves.

SIA Termex
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums