Aicina iepazīt moderno sievišķību un vīrišķību ar Viesturu Rudzīti


Viesturs Rudzītis public. foto
Priekšstati par dzimumu lomu sabiedrībā gadu gaitā ir būtiski mainījušies, tomēr vienlaikus joprojām pastāv dažādi stereotipi par sieviešu un vīriešu pienākumiem, profesiju, darba un ģimenes dzīves savienošanu un citiem aspektiem. Lai skaidrotu abu dzimumu lomas mūsdienās, 9. janvārī Biznesa augstskolā Turība norisināsies psihoterapeita Viestura Rudzīša vieslekcija "Modernā sievišķība un modernā vīrišķība", kuras laikā apmeklētājiem būs iespēja uzzināt, kā bioloģiski un arhetipiski cauri simtiem, tūkstošiem un miljoniem gadu evolucionējusi vīrišķība un sievišķība.

„Ja agrāk no vīrieša tika prasītas tikai darba spējas un fizisks spēks, tad mūsdienās tas viss ir diferencējies, piemēram, par talantu uzskatāms arī augsts intelekts jebkurā jomā. Šim diferenciācijas procesam bijusi nozīmīga loma kopējā attīstībā,” uzsver Viesturs Rudzītis.

Lekcijas laikā apmeklētājiem tiks sniegs ieskats vīrišķības un sievišķības evolūcijā, kas risinājusies gadu gaitā, tāpat būs iespējams uzzināt, cik lielā mērā pagātne ietekmē tagadni un kādas cilvēku aizvēsturē radušās dzimumspecifiskās programmas iespējams sociāli dekonstruēt un rekonstruēt, skaidrojot, vai to vispār nepieciešams darīt.

Joprojām ir daudz cilvēku, kuri vadās pēc noteiktiem šabloniem, taču sabiedrība sen nedzīvo laikos, kad sievietēm bija aizliegts mācīties un strādāt, tāpat arī vīriešiem ir iespēja izmantot bērna kopšanas atvaļinājumu, tomēr dažādu uzskatu un stereotipu netrūkst.

Viesturs Rudzītis ir ārsts ar trīsdesmit piecu un psihoterapeits ar divdesmit piecu gadu pieredzi, kā arī autors virknei grāmatu – “Pie tēva”, “Nebeidzama varonība jeb Trāhīnietes”, “Dieviete”, “Meita un Māte”, “Ģimene” u.c.

Vieslekcijas apmeklējums ir bez maksas. Aicināts ikviens interesents, aizpildot pieteikuma anketu.

Katra persona var reģistrēties tikai vienu reizi un reģistrēt tikai sevi. Atkārtoti aizpildītas reģistrācijas anketas tiks dzēstas. Informējam, ka vieslekcija tiks fotografēta. Iegūtie materiāli var tikt publicēti.

 

Biznesa augstskola Turība
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli