Deinstitucionalizācijas projekta ietvaros sociālos pakalpojumus saņem jau 410 personas Rīgas reģionā

Rīgas plānošanas reģiona pašvaldībās deinstitucionalizācijas projekta ietvaros sabiedrībā balstītus sociālos pakalpojumus saņem jau 410 personas, kas ir par gandrīz 40% vairāk nekā šī gada pirmajā ceturksnī. Šo pakalpojumu saņēmēju skaitu veido divas grupas - bērni ar funkcionāliem traucējumiem, viņu vecāki un pilngadīgas personas ar garīga rakstura traucējumiem. Kopumā reģions ir līderis pēc sasniegtajiem rādītājiem.

Annele Tetere, Rīgas plānošanas reģiona Deinstitucionalizācijas projekta vadītāja: "Esam gandarīti, ka deinstitucionalizācijas projekta priekšrocības arvien vairāk novērtē tās mērķklienti. Tas ir kopīga darba ar pašvaldību sociālajiem dienestiem rezultāts. Mēs redzam, ka nepilna gada laikā ir būtisks pakalpojumu saņēmēju  pieaugums. Vienlaikus ar jaunu  sociālu pakalpojumu veidošanos pašvaldībās, projekts ir pavēris iespēju daudz lielākā apjomā bērniem ar invaliditāti, viņu vecākiem un cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem izmantot līdz šim grūti pieejamus pakalpojumus. Šī ir pozitīva tendence, kas norāda, ka deinstitucionalizācijas projekts sāk “iedzīvoties” sabiedrībā."  

Sabiedrībā balstītus sociālos pakalpojumus uz doto brīdi saņem 150 pilngadīgas personas ar garīga rakstura traucējumiem reģiona 13 pašvaldībās un 260 bērni ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī viņu vecāki reģiona 25 pašvaldībās.

Saskaņā ar MK noteikumiem pakalpojumus var saņemt Rīgas plānošanas reģiona iedzīvotāji, kuri tika izvērtēti deinstitucionalizācijas projekta pirmajā posmā un kuriem tika izstrādāti individuālie atbalsta plāni. Projektā piedalās reģiona 29 pašvaldības, izņemot Rīgu.

Personas ar garīga rakstura traucējumiem visvairāk  saņem speciālistu konsultācijas un individuālo atbalstu (86 personas), kā arī atbalsta grupas un grupu nodarbības (68 personas). No specifiskākiem pakalpojumiem 16 personas izvēlējušās saņemt aprūpes pakalpojumus mājās, 13 personas apmeklēt dienas aprūpes centru un 6 personas - specializētās darbnīcas pakalpojumus, bet 8 personas izvēlējušās dzīvot grupu dzīvoklī/mājā.

Savukārt no 260 bērniem ar funkcionāliem traucējumiem 204 bērni saņem sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, 49 bērni - aprūpes pakalpojumu, 34 - "Atelpas brīža" pakalpojumu un 2 – dienas aprūpes centra pakalpojumu.  Bērni var saņemt ļoti plašu klāstu sociālās rehabilitācijas pakalpojumus – tostarp ergoterapiju, fizioterapiju, kanisterapiju, mākslas terapiju, psihologa konsultācijas, logopēda pakalpojumu, hidroterapiju, reitterapiju un citus.

 Ņemot vērā ikdienas sarežģītās rūpes par bērnu, 103 vecāki, bērnu likumiskie pārstāvji vai audžuģimenes atbalstam saņem sociālās rehabilitācijas pakalpojumus - psihologa, rehabilitologa, fizioterapeita pakalpojumus, kā arī var piedalīties izglītojošās atbalsta grupās.

Rīgas plānošanas reģions
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli