Pētījums: Studenti visbiežāk pārvietojas ar sabiedrisko transportu, bet vēlētos – ar skrejriteni


Elektriskais skrejritenis.
Studenti sava izvēlētā galamērķa sasniegšanai pārsvarā izmanto automašīnu vai sabiedrisko transportu, taču vairums atzinuši, ka labprāt biežāk pārvietotos ar augstu popularitāti iemantojušo elektrisko skrejriteni vai vienkārši ietu kājām, liecina Biznesa augstskolas Turība veiktā aptauja.

Aptauja liecina, ka 50% respondentu, dodoties ikdienas gaitās, ceļā no mājām līdz galamērķim pavada no 20 minūtēm līdz vienai stundai, 32% mērķi sasniedz ātrāk par 20 minūtēm, savukārt tikai 19% mēro attālumu, kas ir laikietilpīgāks par stundu. 35% kā biežāk izmantoto transporta līdzekli izvēlētā galamērķa sasniegšanai izvēlas automašīnu, bet 38% - sabiedrisko transportu.

Atbildot uz jautājumu par pārvietošanās veidu, kuru studenti labprāt izmantotu biežāk, viņi uzsvēruši, ka pēc iespējas vairāk vēlētos pārvietoties ar kājām (21,6%) vai ar visiem labi zināmo un populāro elektrisko skrejriteni, kuru savā vēlmju sarakstā iekļāvuši gandrīz 20% aptaujāto.

Aptaujas ietvaros bija būtiski uzzināt, kas ir būtiskākais ietekmējošais faktors transportlīdzekļa izvēlē - 39% studentu lielu nozīmi piešķir pārvietošanās ātrumam un ērtībai, 34% norādīja, ka izvēli ietekmē veicamais attālums, taču vēl 16% aptaujāto rūpīgi seko līdzi pārvietošanās izmaksām jeb galamērķa sasniegšanai patērētajiem finanšu līdzekļiem.

Savukārt jautājumā par Rīgas pilsētas infrastruktūras atbilstību dažādu transporta līdzekļu izmantošanai studentu domas dalījās - kā atbilstošu visiem transporta veidiem to vērtēja gandrīz 55% aptaujāto, kā neatbilstošu kopumā - 38%, savukārt 7% uzskata, ka ceļu stāvoklis un infrastruktūra Rīgas pilsētā ir atbilstošs tikai noteiktiem transporta veidiem - automašīnām un sabiedriskajam transportam.

Biznesa augstskolas Turība Studējošo pašpārvaldes prezidents Viesturs Baltušs uzsver: „Aptaujas rezultāti palīdz izprast studentu patiesās vēlmes un iespējas, kas saistītas ar pārvietošanos un dažādu transporta līdzekļu izmantošanu ikdienā, attiecīgi pielāgojot infrastruktūru. Lieliski redzams, ka inovatīvi transporta līdzekļi iemanto arvien lielāku popularitāti iedzīvotāju vidū, tāpēc mums, pārvietojoties un atrodoties pilsētā, jārespektē visu satiksmes dalībnieku intereses.”

Ņemot vērā, ka iedzīvotāju vidū arvien aktuālāka kļūst zaļā domāšana arī transporta izvēlē un nemitīgi tiek ieviesti inovatīvi, videi draudzīgi pārvietošanās līdzekļi, aptaujas mērķis bija noskaidrot, kādus transporta līdzekļus vai pārvietošanās veidus, dodoties uz augstskolu, sporta nodarbību vai kādu citu galamērķi, visbiežāk izvēlas studenti. Aptaujā piedalījās vairāk nekā 300 studenti no dažādām augstskolām visā Latvijā. Aptauja norisinājās interneta vidē no 4. līdz 24. septembrim. Lielākā daļa studentu (80%) izglītību iegūst Rīgā, savukārt 20% aptaujāto studē augstskolās citās Latvijas pilsētās.

Biznesa augstskola Turība
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums