Likumsargi Liepājā stāsta par drošību uz ceļa kampaņas "Strauja sirds, bet kājas lēnas" ietvaros


foto;Valsts policija
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas komandieris un Prevencijas grupas amatpersonas šodien devās uz Liepājas Neredzīgo biedrību stāstīt par drošību uz ceļa kampaņas "Strauja sirds, bet kājas lēnas" ietvaros.

Likumsargi pastāstīja par biežāk sastopamajām kļūdām, kuras pieļauj gājēji, piedaloties ceļu satiksmē. Tāpat, ņemot vērā to, ka šajā biedrībā ir cilvēki ar redzes traucējumiem, saruna tika vērsta uz to, kādas uz ceļa ir tiesības cilvēkiem ar balto spieķi. Aicinājām cilvēkus nekautrēties un lūgt palīdzību apkārt esošajiem, šķērsojot brauktuvi, tomēr ievērot to, ka brauktuvi nedrīkst šķērsot brīdī, kad tuvojas operatīvais transportlīdzeklis.

Klausītājiem radās dažādi jautājumi, tostarp par velosipēdistu tiesībām. Cilvēki atzina, ka velosipēdisti viņuprāt ir visbīstamākie ceļu satiksmē un tas ir novērots, jo tieši ar velosipēdistiem viņiem ir jādala ietve. Jautājumi bija dažādi – pa kuru pusi velosipēdisti drīkst pārvietoties, vai viņiem ir nepieciešams tiesības, tāpat bija sūdzības, ka citi velosipēdisti skatās telefonā, pārvietojoties pa ietvi vai ielu.

Galvenokārt tika runāts par gājēju drošību un to, ka uz ietves prioritāte ir gājējam, taču noslēgumā visi atzina, ka mazākaizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem ir jākomunicē ar transportlīdzekļu vadītājiem, piemēram, saskatoties, saprotot, vai automašīna ir paspējusi nobremzēt, jo ja notiks negadījums, visvairāk ciestu gājējs vai velosipēdists, jo, kā atzina Satiksmes uzraudzības rotas komandieris Leonīds Tarabans, automašīnas vadītājs pēc būtības atrodas metāla kastē, kas viņu no trieciena pasargā, taču gājējs ir viegli ievainojums un visticamāk, trieciena rezultātā, gūs miesas bojājumus. Saskaņā ar Valsts policijas datiem, tikai astoņiem no 22 senioriem, kuri pērn gāja bojā ceļu satiksmes negadījumā, bijusi transportlīdzekļa vadītāja apliecība, kas liecina par to, ka arī zināšanas ceļu satiksmē, visticamāk, ir krietni mazākas, nekā pārējiem.

Tāpat klausītāji tika informēti par to, ka ceļu satiksmē pamanāmākās krāsas ir balta, dzeltena, oranža un sarkana. Tāpēc vislabāk savu apģērbu vai vismaz atsevišķus elementus izvēlēties šādās krāsās, jo autovadītājs apģērbu pamanīs pat ātrāk, nekā balto spieķi. Noslēgumā katrs klausītājs tika arī pie atstarojošās vestes.

 

VP Kurzemes reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli