Remigrācijas projekta ietvaros Rīgas plānošanas reģiona pašvaldībās pērn atgriezušās 51 ģimene

Remigrācijas projekta ietvaros Rīgas plānošanas reģiona pašvaldībās pērn atgriezušās 51 ģimene un 119 personas. Savukārt kopš projekta sākuma pērn martā sagatavoti 278 inidividuāli piedāvājumi un komunikācija notikusi ar 799 cilvēkiem. Visvairāk cilvēku atgriezušies no Lielbritānijas, Īrijas, Spānijas, Vācijas, Zviedrijas un Francijas.

Visbiežāk ārvalstīs dzīvojošie iedzīvotāji atgriezušies Rīgā un Pierīgā, bet cilvēki atgriežas arī tālākās reģiona pašvaldībās - Saulkrastos, pilotpašvaldībā Tukumā, Ogrē, Jūrmalā, Siguldā un citās pašvaldībās.

Ramona Liepiņa - Krauja, remigrācijas koordinatore Rīgas plānošanas reģionā: "Gada laikā esam pārliecinājušies par šī projekta nozīmīgumu, jo tas ir labs atbalsta instruments ārvalstīs dzīvojošajiem iedzīvotājiem, kas vēlas atgriezties uz dzīvi Latvijā. Sākoties projektam, bijām nosprauduši mērķi līdz gada beigām sagatavot 100 individuālos piedāvājumus, bet patiesībā interese ir bijusi gandrīz trīs reizes lielāka. Remigrācijas speciālists nav tikai koordinators, kas sniedz informāciju - bieži vien šī palīdzība ir nepieciešama plašāka, koordinējot darba pārrunas, sarunas ar izglītības iestādēm par bērnu iekārtošanu skolā un pirmsskolas iestādēs. Tāpat šī sadarbība pārsvarā nebeidzas ar atgriešanos, bet palīdzība ir vajadzīga arī uz vietas kādu laiku pēc atgriešanās. Vienam neveica ar darbu, citam grūtības nokārtos sociālos jautājumus, vēl kādam gribas parunāt par dzīvi…"

Stāsti par tiem, kas atgriezušies, ir dažādi. Viens no tiem atgriezās no 18 gadu dzīves Tenerifē (Kanāriju salām), kur ieguvis dažādu izmēru kuģu vadīšanas licences. Tagad viņam ir plāni saistībā ar Latviju par savu uzņēmējdarbību Saulkrastu pusē. Savukārt jauns vīrietis Edgars atgriezies no Vācijas, lai izveidotu IT uzņēmumu, jauna sieviete cenšas iedzīvoties drēgnajā Latvijas klimatā pēc nodzīvotiem ilgiem gadiem zem Spānijas saules, jaunās ģimenes, kuras vēlas savus bērnus audzināt dzimtenē. Starp atgriezušajām personām ir arī augsta līmeņa IT speciālisti, finanšu konsultants un bērnu psihologs - tādi, kas izveidojuši pietiekami veiksmīgu karjeru ārvalstīs. Lielākoties cilvēki izvēlas Latvijā strādāt algotu darbu, bet ir arī tādi, kuri nāk ar savu biznesa ideju un ir gatavi veidot te savus uzņēmumus.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) 2018. gadā uzsāka pilotprojektu “Reģionālais remigrācijas koordinators”, ko īsteno 5 reģionālie koordinatori Rīgas, Kurzemes, Latgales, Zemgales un Vidzemes plānošanas reģionā.

Rīgas plānošanas reģions (RPR) ir viens no valsts izveidotajiem plānošanas reģioniem, kas aptver galvaspilsētu Rīgu, republikas nozīmes pilsētu Jūrmalu un 28 novadus Latvijas centrālajā daļā. To vada RPR Attīstības padomes priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (Carnikavas novada domes priekšsēdētāja). Rīgas plānošanas reģionam, pateicoties tā atrašanās vietai, ir liela ietekme valsts ekonomikā, tūrismā, kultūrā un izglītībā. Kā valsts institūcija, kas pakļauta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, Rīgas plānošanas reģiona kompetence ir nodrošināt reģiona attīstības plānošanu, koordināciju, pašvaldību un citu valsts pārvaldes iestāžu sadarbību, starptautisku projektu īstenošanu plānošanas reģionā, kā arī veikt sabiedriskā transporta maršrutu plānošanu, taksometru licencēšanu, uzņēmējdarbības veicināšanu un īstenot remigrācijas un deinstitucionalizācijas projektu.

Vairāk par Rīgas plānošanas reģionu: www.rpr.gov.lv .

Rīgas plānošanas reģions
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli