Personu ar invaliditāti nevalstisko organizāciju konsultatīvā padome spriedīs par transporta pieejamību

Ceturtdien, 7. martā, plkst.11.00 Rātsnama Portretu zālē notiks Personu ar invaliditāti nevalstisko organizāciju konsultatīvās padomes sēde, kurā spriedīs par transporta pieejamību cilvēkiem ar kustību traucējumiem un citiem jautājumiem.

Sēdē tiks spriests par SIA “Rīgas mikroautobusu satiksmes” piedāvāto pakalpojumu atbilstību personu ar invaliditāti vajadzībām. Par jautājumu ziņos nodibinājuma “Fonds “Jūnijs”” valdes priekšsēdētāja I.Šatkovska, un uz jautājumiem atbildēs “Rīgas mikroautobusu satiksmes” deleģēts pārstāvi.

Par Rīgas domes piešķirtās samaksas transporta pakalpojumiem izlietojuma mērķtiecīgumu informē Labklājības departamenta Sociālās pārvaldes priekšnieks M.Moors, komentēs  SIA “Rīgas  satiksme” Projektu daļas vadītāja O.Jakovļeva un  uzņēmuma “Rīgas karte” Biznesa attīstības direktors .Z. Pavlovskis.

 

Par AS “Rīgas Centrāltirgus” gastronomijas paviljona pieejamību personām  ar invaliditāti informēs Latvijas Miopātijas asociācijas “Sartorius” valdes priekšsēdētāja S.Survila, atbildes sniegs AS “Rīgas Centrāltirgus” Tehniskās nodaļas vadītāja A.Užāne.  Noslēgumā Latvijas Neredzīgo bibliotēkas direktore A.Jākobsone informēs par audio grāmatu pieejamību personām ar invaliditāti.      

Padomes sēdē tiks pārrunāti iepriekšējā sēdē izvirzītie jautājumi un citas aktualitātes. Informācija par Padomi pieejama internetā: www.ld.riga.lv sadaļā “Personu ar invaliditāti NVO konsultatīvā padome”.   

Padomi vada Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Baiba Rozentāle. Padomes sēdēs tiek izskatīti personām ar invaliditāti Rīgā aktuāli jautājumi – par sabiedrisko transportu, par vides pieejamību, par iespējamiem atvieglojumiem personām ar invaliditāti, kā arī citi jautājumi, kas saistīti ar personu ar invaliditāti dzīves kvalitātes uzlabošanu.

Padomes sastāvā darbojas Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja, Labklājības departamenta direktore un Sociālās pārvaldes priekšnieks, kā arī 33 padomē iesaistījušies NVO vadītāji vai deleģēti pārstāvji. Aktualizēto jautājumu izskatīšanā un risināšanā tiek iesaistītas atbildīgās Rīgas domes struktūrvienības. Vairāki padomē izskatītie jautājumi bijuši aktuāli ne tikai Rīgas pašvaldībā dzīvojošām personām ar invaliditāti, bet arī personām ar invaliditāti visā valstī. Šādu jautājumu izskatīšanai tiek pieaicināti pārstāvji no atbildīgajām valsts pārvaldes iestādēm.

Personu ar invaliditāti nevalstisko organizāciju konsultatīvās padomes sēdes ir atklātas, un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji laipni aicināti atspoguļot Padomes sēdes darbu.

 

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli