Mērķis sasniegts: par 172 vietām un mirkļiem skaistāka Latvija!


Māja pilsētas gulbjiem Valkā - Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 6.b klase
Autobusa pieturvieta kā Hobitu namiņš, koka velosipēdu parks, zaļie dzelzceļi, ratiņu pastaigu trase jaunajām māmiņām, ēku izdaiļošana ar mākslas grafiti, dižkoku alejas un jauni meži, krāšņi mākslas soliņi un 100 rožu dārzs – tie ir tikai daži no 172 vides labiekārtošanas, izdaiļošanas un vides izglītības darbiem, ko paveikuši Latvijas cilvēki un kas pieteikti Latvijas simtgadei veltītajā vides iniciatīvā "100 darbi Latvijai".


Vides objekts pie Baltās kāpas Saulkrastos - Dabas aizsardzības pārvalde public. foto

Vides iniciatīvu “100 darbi Latvijai” 2016. gada vasarā uzsāka pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “ZAAO” ar mērķi apvienot iedzīvotāju zināšanas, čaklās darba rokas un resursus, lai līdz Latvijas nozīmīgajai jubilejai – 2018. gada 18. novembrim – kopīgiem spēkiem paveiktu vismaz 100 nozīmīgus darbus vides labiekārtošanā, izdaiļošanā un arī vides izglītībā. Mērķis ir sasniegts! Draugu un kaimiņu grupas, uzņēmumi, izglītības iestādes, individuālas personas, biedrības un pašvaldību domes no 42 dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām – Aizkraukles, Alojas, Alūksnes, Amatas, Apes, Baltinavas, Beverīnas, Burtnieku, Cēsu, Gulbenes, Grobiņas, Jaunpiebalgas, Kocēnu, Krāslavas, Krimuldas, Kuldīgas, Limbažu, Mazsalacas, Naukšēnu, Ogres, Ozolnieku, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas, Rojas, Rucavas, Rugāju, Rūjienas, Salacgrīvas, Salas, Saldus, Saulkrastu, Smiltenes, Strenču, Valkas, Viļakas novadiem, kā arī Daugavpils, Jelgavas, Liepājas, Rīgas, Valmieras un Ventspils pilsētām - kopīgiem spēkiem paveikuši 172 dažādus vides darbus.


Žogs Rotaļu laukumiņa sargi - Rugāju novada vidusskolas 4. klase public. foto


Skvērs, barikāžu dalībnieku piemiņas vieta Brīvības gaisma Ozolnieku novadā public. foto


Skvēra un Baltinavas ģērboņa izveide Baltinavas centrā - Baltinavas vidusskolas 10. klase public. foto

“Visi paveiktie darbi ir padarījuši skaistāku dzīves telpu, sniedz labumu plašākai sabiedrībai un valstij kopumā. “100 darbos Latvijai” paveiktais apliecina, ka Latvijas ļaudis kļūst arvien atvērtāki, ka protam ne tikai prasīt un ņemt, bet arī dot. Paldies ikvienam, kurš pielika savu roku, radot paliekošas vērtības kā tagadnei, tā nākotnei. Sveicu visus valsts 100. jubilejā un aicinu ikvienu aplūkot pašu sarūpēto dāvanu, ieskatoties mājas lapā [u]www.100darbilatvijai.lv[/u]” - „ZAAO” valdes priekšsēdētājs Aivars Sirmais.


Ģīmes upes dabas taka - Valmieras pilsētas pašvaldības vides darbs public. foto


Autobusa pieturas apgleznošana Lēdurgā, Krimuldas novadā - Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolas 7. klase public. foto


Autobusa pieturas apgleznošana Grobiņā - Grobiņas ģimnāzijas 10.klase public. foto


100 ozolu meža stādīšanas talka Rugājos - Rugāju novada pašvaldība public. foto

Projekts “100 darbi Latvijai” noslēgsies nākamā gada sākumā, kad visi darbu darītāji tiks sumināti novadu pasākumos, kur kopā izvērtēsim paveikto un domāsim par nākotni.

Līga Ivanova
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli