Starptautiskajā sieviešu dienā Ferratum dala papīra rozes un aicina domāt par sieviešu vienlīdzību

8. martā Ferratum Bank pilsētās visā pasaulē, tostarp Rīgā, dalīja papīra rozes. Šīs puķes dāvināšana simbolizē ierasto pieeju Starptautiskajā sieviešu dienā, tajā pašā laikā Ferratum roze bija atritināma un nesa vēstījumu, kas rosina rozes saņēmēju pastāvēt par sevi un mest izaicinājumu ierastajam. Galu galā, sievietes šajā dienā nevēlas rozes, viņas grib tikt uzklausītas, būt vienlīdzīgas un gūt atzinību.

Ideja par atritināmām papīra rozēm radās, jo 2017. gadā īpaša uzmanība tika veltīta seksuālās vardarbības un aizskaršanas biežajiem gadījumiem, par kuriem sievietes runāja kampaņā #MeToo. Runājot par netaisnību pret sievietēm, aizskaršana, jo īpaši darbavietā, ir tikai aisberga redzamā daļa. Tajā pašā laikā vēsture rāda, ka skaitļos ir spēks. Ferratum saprot, ka pirmais solis ceļā uz pārmaiņām ir izpratne, bet mēs arī zinām, ka svarīgi ir rīkoties.

Ja kaut kas ir darīts noteiktā veidā ilgu laiku, tas nebūt nenozīmē, ka tā tam ir jābūt. Patiesībā daudzos gadījumos tradīcijas ir arhaiskas. Ferratum uzskata, ka tradīcijas ir jāpārbauda un jālauž. Mēs sakām “Veco prom, jauno šurp! Ir pienācis laiks pārmaiņām.”

Šogad Ferratum Starptautisko sieviešu dienu atzīmēja ne tikai dalot puķes, bet arī izveidojot īpašu caurspīdīgu sienu rosīgajā Tallinas vēsturiskajā centrā. Allaž aizņemtajiem pilsētas biroju darbiniekiem, dodoties uz darbu, un pilsētas viesiem, ejot ziemīgā rīta pastaigā, nācās izvēlēties un pieņemt lēmumu — meklēt citu ceļu vai mesties uz vienu roku ar citiem un ņemt rokās āmuru, lai izsistos caur sienu.

Tāpat Ferratum esošās klientes saņēma arī pastkarti, kurā tika attēloti vecmodīgi stereotipi par dzimumu. Uz ziedu motīviem rotātās rozā pastkartes bija ierasti Sieviešu dienā lietoti teksti, kas pastkartes saņēmēju provocē kartīti saplēst. Pēc pastkartes saplēšanas parādījās cita vēsts, kas sveica pastkartes saņēmēju ar paražu laušanu.

Ferratum mērķis ir lauzt lietu ierasto gaitu. Kurš piedalās? #PlayYourPart.

Ar Ferratum īpašo Sieviešu dienas kampaņu var iepazīties šeit:

https://www.ferratum.lv/lv/sieviesu-diena

Ar caurspīdīgās sienas aktivitāti Tallinā var iepazīties šeit:

https://www.youtube.com/watch?v=_0gMUSP-o9o&feature=youtu.be

 

Līga Kleina
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli