E-prasmju nedēļā - bezmaksas semināri par VID e-pakalpojumiem

Arī šogad E-prasmju nedēļas ietvaros (no 27.marta līdz 2. aprīlim) Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) aicina apmeklēt VID bezmaksas seminārus Liepājā, Saldū, Tukumā, Jēkabpilī, Daugavpilī un Ilūkstē, kā arī Ogrē, Babītē, Limbažos, Jaunpiebalgā un Ērgļos. Semināros VID speciālisti iepazīstinās ar VID e-pakalpojumiem, tajā skaitā – Gada ienākumu deklarācijas iesniegšanu elektroniski.

VID bezmaksas semināri par VID e-pakalpojumiem E-prasmju nedēļas ietvaros šogad notiks šādās pašvaldību bibliotēkās un mācību iestādēs:

  • 21. martā plkst. 12.00 – Ērgļos, Ērgļu bibliotēkā (Ērgļi, Rīgas iela 5)
  • 23. martā plkst. 11.00 – Jēkabpils galvenajā bibliotēkā (Jēkabpils, Rīgas iela 210 - 212)
  • 27. martā plkst. 11.00 un plkst. 14.00 – Tukumā, Tukuma bibliotēkā (Tukums, Šēseles iela 3)
  • 28. martā plkst. 13.30 - Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā (Liepāja, Reģionālais mācību centrs, Malkas iela 4, 3.stāvs (bērnu bibliotēkas "Vecliepājas rūķis" telpas)
  • 29. martā plkst. 12.00 - Latgales Centrālajā bibliotēkā (Daugavpils, Rīgas iela 22)
  • 29. martā plkst. 10.00 – Jaunpiebalgas novada domes zāle, (Jaunpiebalga, Gaujas iela 4)
  • 30. martā plkst. 10.00 - Ilūkstes novada centrālajā bibliotēkā (Ilūkste, Brīvības iela 12)
  • 30. martā plkst. 10.00 - Limbažu Galvenajā bibliotēkā (Limbaži, Parka iela 23)

31. martā plkst. 10.00 - Saldus pilsētas bibliotēka (Saldus, Tūristu iela 3)

  • 4. aprīlī plkst. 11.00 – Babītes novada pašvaldības bibliotēkā (Centra iela 4, Piņķi, Babītes pagasts)
  • 20. aprīlī (laiks tiks precizēts) – Ogre, Brīvības iela 35

Atgādinām, ka no šī gada 1.marta Gada ienākumu deklarāciju var iesniegt gan tie nodokļu maksātāji, kam tas jādara obligāti, gan tie, kuri to vēlas darīt brīvprātīgi, lai saņemtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem[1]. Šis ir pirmais gads, kad tie nodokļu maksātāji, kuru gada apliekamo ienākumu kopējais apmērs 2016.gadā nepārsniedz 12 000 eiro, var iesniegt gada ienākumu deklarāciju, lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, kas izveidosies, piemērojot gada diferencēto neapliekamo minimumu. Plašāka informācija pieejama VID mājaslapā sadaļā „Gada ienākumu deklarācija’” un izmantojot diferencētā minimuma aprēķina kalkulatoru.

E-prasmju nedēļa Latvijā notiek jau astoto gadu, un VID vienmēr ir bijis tās aktīvs dalībnieks. VID regulāri pilnveido savus e-pakalpojumus, lai sniegtu nodokļu maksātājiem iespēju nokārtot savas nodokļu saistības ātri, ērti un vienkārši jebkurā tam piemērotā laikā un vietā. Piedalīšanās E-prasmju nedēļā ir vēl viena lieliska iespēja iepazīstināt un mudināt iedzīvotājus izmantot VID e-pakalpojumus, kā arī klātienē uzzināt klientu atsauksmes un vēlmes.

E-prasmju nedēļas mērķis ir veicināt visas sabiedrības diskusiju par digitālo prasmju nozīmi, iepazīstināt ar jaunākajām digitālo prasmju apmācības programmām un rīkiem, kā arī e-pakalpojumiem. To koordinē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Nedēļas galvenie partneri ir AS “Rix Technologies”, “Microsoft Latvija” un VAS “Latvijas valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC).  E-prasmju nedēļas norise Latvijā ir daļa no Eiropas kampaņu e-Skills for Jobs 2016 un Get Online week 2016 aktivitātēm.

Par aktuālajiem E-prasmju nedēļas 2017 pasākumiem ir iespējams uzzināt e-prasmju mājas lapā www.eprasmes.lv. Dažādi pasākumi norisināsies Latvijas reģionos un pilsētās, bet galvenos pasākumus būs iespējams vērot tiešraidē. Šobrīd E-prasmju nedēļas 2017 organizēšanā iesaistījušies partneri no dažādiem Latvijas novadiem, ar tiem ir iespējams iepazīties E- prasmju nedēļas Digitālajā kartē.

[1] Par saņemtajiem ārstniecības, zobārstniecības vai izglītības iegūšanas pakalpojumiem (t.sk. par bērnu interešu izglītības pakalpojumiem), veselības apdrošināšanas prēmiju maksājumiem, veiktajām iemaksām pensiju fondos vai par dzīvības apdrošināšanas pakalpojumiem

 

VALSTS IEŅĒMUMU DIENESTS
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana