Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Vecpiebalgas bērnudārzs "Mazputniņš" izvirzīts "BeActive" izcilības balvai

Jau pavisam drīz Latvijā un visā Eiropā tiks dota zaļā gaisma Eiropas Sporta nedēļai, kas norisināsies no 23. – 30. septembrim.

Eiropas Sporta nedēļas kampaņas mērķis ir mainīt iedzīvotāju paradumus un mudināt būt fiziski aktīvākiem, aicinot sabiedrību sportot brīvā dabā, kas prasa mazāk līdzekļu. Latvijā aug tautas sporta popularitāte un 13% iedzīvotāju sportot sākuši pēdējā gada laikā, kas vieš cerību turpmākiem situācijas uzlabojumiem. Zināmi #BeActive Izcilības balvas pretendenti – "Grindeks", "Sadales tīkli" un
pirmsskolas izglītības iestāde "Mazputniņš" Vecpiebalgā, kurā par sporta pedagogu strādā Vankūveras olimpisko spēļu dalībniece Līga Glāzere Spalviņa.

Norvik Banka aptauja: Tikai puse Latvijas senioru ikdienā norēķinās ar maksājumu kartēm

Vairums senioru vecumā no 60-85 gadiem ikdienā mēdz izmantot bankas maksājumu kartes, liecina Norvik Bankas veiktā aptauja, taču tikai nedaudz vairāk kā puse (55%) to atzīst par savu galveno maksāšanas līdzekli. Lai iedrošinātu seniorus izmantot mūsdienīgus norēķinu veidus, augustā Norvik Banka sadarbībā ar Mastercard uzsākusi izglītojošu kampaņu ar mērķi apmācīt seniorus digitālo pakalpojumu un norēķinu karšu lietošanā.

Jaunatnes darbiniekus visā Latvijā aicina pilnveidot IKT prasmes

22. augustā Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centru organizē projekta "Youth Work HD" noslēguma semināru "Darbs ar jaunatni: iespējas, prioritātes un izaicinājumi", kur aicina piedalīties speciālistus, kas ikdienā strādā ar jauniešiem – jaunatnes darbiniekus, pašvaldību izglītības nodaļu vadītājus, izglītības nozares profesionāļus, NVO līderus, karjeras konsultantus un bibliotekārus.

Rīdzinieki jautā: kā uzstādīt kondicionieri?

Šogad ir ekstremāli karsta vasara, pie kādas Latvijas iedzīvotāji nav raduši. Visticamāk, daudzi šovasar sev jautājuši: varbūt uzstādīt dzīvoklī kondicionieri?

Jauno profesionāļu skats uz karjeru Latvijā – mīti un fakti

Jaunieši uzskata, ka viens no galvenajiem veiksmīgu karjeru raksturojošajiem kritērijiem ir laba alga, turklāt 64% jauniešu norādītais "labais atalgojums" ir krietni augstāks nekā vidējais valstī, liecina mobilo sakaru operatora BITE un pētījumu kompānijas "Norstat Lavija" veiktās aptaujas dati.

Pirmajā šā gada Tehniskās apskates naktī Daugavpilī pārbaudīti 220 auto.

Sestdien, 11.augustā, Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Daugavpils tehniskās apskates stacijā notika šā gada pirmā Tehniskās apskates nakts pasākums, kurā bezmaksas auto diagnostika tika veikta 220 automobiļiem. Savukārt 57 spēkratu īpašnieki, pēc pozitīvas diagnostikas un pēc maksājumu veikšanas, šo pasākumu izmantoja, lai saņemtu  tehniskās apskates uzlīmes. 

BTA: Visbiežāk jeb 70% no apdrošinātajiem atpūtas kuģošanas līdzekļiem ir motorlaiva

Iegādājoties atpūtas kuģošanas līdzekļa apdrošināšanas polisi, cilvēki visbiežāk izvēlas apdrošināt motorlaivas. Kā liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk - BTA), motorlaivu apdrošināšana veido 70% no kopējā izdotā polišu skaita. Pārējos 30% ietilpst tādi peldlīdzekļi kā kuteri, airu laivas, buru jahtas un motorjahtas. Interesanti, ka apdrošināt cilvēki vēlas arī pašbūvētas peldošas konstrukcijas - peldošu atpūtas kompleksu. Tiesa, to iespējams izdarīt tikai tādā gadījumā, ja šāda peldošā konstrukcija ir oficiāli reģistrēta.

Vasaras periodā interneta lietotāji visaktīvāk iepērkas dienas pirmajā pusē

Pēc jaunākajiem internetveikala 220.lv datiem par interneta lietotāju paradumiem, visaktīvāk pircēji iepērkas vasaras periodā no pulksten 11:00 līdz 14:00, turpretim ziemas mēnešos visnoslogotākais laiks ir vakara stundās no pulksten 20:00 līdz 21:00.

Daudzu avāriju iemesli: nodilušas riepas, saplīsušas bremzes un "amatieriski tūninga" elementi

Nodilušas riepas, laikus neapkopta bremžu sistēma un dažādi "tautas tūninga" elementi ik gadu ir viens no traģisko negadījumu galvenajiem iemesliem ceļu satiksmē. Katru gadu Valsts tiesu ekspertīžu birojs (VTEB) vidēji veic 725 autotehniskās ekspertīzes par strīdīgām un neskaidrām avārijām, tostarp analizējot transportlīdzekļu tehnisko stāvokli, par ceļu satiksmes negadījumiem, kuros cietuši vai gājuši bojā autovadītāji, pasažieri un citi satiksmes dalībnieki.

Aptauja: Ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju kaimiņvalstis par ārzemēm neuzskata

Plānojot ārzemju braucienu, parasti tiek gatavots saraksts ar pašām nepieciešamākajām lietām, kas jāpaņem līdzi. Ceļojumu apdrošināšanu tajā iekļauj vien retais – katrs ceturtais jeb 22% Latvijas iedzīvotāju to dara tikai tad, ja dodas tālākos un eksotiskākos ārzemju braucienos, bet katrs desmitais – ja ceļojuma laikā plānots nodarboties ar aktīvo atpūtu, liecina mobilo sakaru operatora BITE un pētījumu kompānijas "Norstat Latvija" veiktās aptaujas* dati.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles