Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Aicinām 21.septembrī uz BEZMAKSAS zaļo pārgājienu Ragakāpā

Sestdien, 21.septembrī aicinām uz BEZMAKSAS zaļo pārgājienu Jūrmalā "Ragakāpa – kur upe satiekas ar jūru". Pulcēšanās plkst. 11:00 pie Jūrmalas Brīvdabas muzeja.
Ja Tev patīk pastaigas svaigā gaisā, daba, uzzināt ko jaunu jau iepriekš redzētajā un ienirt apbrīnojamajā dabas pasaulē, kā arī padiskutēt par to, ko varam katrs atsevišķi un visi kopā darīt, lai vide kļūtu tīrāka, droši pievienojies!

Katrs trešais līdzbraucējs nepievērš uzmanību tam, ka šoferis izmanto mobilo telefonu pie stūres

Satiksmes drošības eksperti Latvijā un citviet pasaulē uzsver, ka ar mobilā telefona lietošanu pie stūres ir saistīti līdz pat 30% no visiem ceļu satiksmes negadījumiem. Savukārt to novēršanā var iesaistīties gan autovadītāji, gan līdzbraucēji. Tomēr, kā liecina mobilo sakaru operatora BITE un pētījumu aģentūras "Norstat" veiktās aptaujas dati*, teju katrs trešais blakussēdētājs nepievērš uzmanību tam, ja šoferis auto vadīšanas laikā izmanto mobilo telefonu.

Liepājā iedzīvotāji varēs izmēģināt Latvijā radīto dažādu iepakojumu depozīta iekārtu

Viens no Latvijas vadošajiem iekārtu izstrādes un ražošanas uzņēmumiem "PERUZA" sadarbībā ar informācijas tehnoloģiju uzņēmumu "dots." (WeAreDots, SIA) ir izstrādājuši inovatīvu prototipu depozīta iekārtai, kas spēj pieņemt un ar mākslīgo intelektu atpazīt dažādus iepakojuma veidus. Tā plašākai sabiedrībai prezentēta šonedēļ Rīgā, un 20. septembrī to izmēģināt aicināti arī Liepājas iedzīvotāji un uzņēmēji.

Kur doties sēņot Rīgas tuvumā?

Kurp doties sēņot? Mūžīgais pilsētnieku jautājums - daudzi rīdzinieki ir mūžīgos "sēņu vietu" meklējumos, citi meklē vietas, līdz kurām ir ērti nokļūt. Šajā rakstā pastāstām, kur salīdzinoši netālu no Rīgas var atrast sēnes un kas jāņem vērā.

Ramona Petraviča: "Mūsu senioriem visām durvīm jābūt atvērtām!"

Tuvojoties Starptautiskajai senioru dienai, kas tiek atzīmēta 1. oktobrī, labklājības ministre Ramona Petraviča aicinās Saeimu rīkot atvērto durvju dienu Saeimas namā. Šāda prakse ieviesta Vācijas Parlamentā un šī lieliskā pieredze būtu jāpārņem arī Latvijā.

Aicina pieteikt pretendentus Gada balvai interešu izglītībā

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (turpmāk – Departaments) aicina pieteikt pretendentus Gada balvai interešu izglītībā.

Uzņēmumi aicināti izglītot darbiniekus veselīgā stresa vadībā

Alkohola lietošana ir lielas sabiedrības daļas ikdiena – Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) jaunākais pētījums liecina, ka katrs piektais Latvijas iedzīvotājs pēdējās nedēļas laikā lietojis kādu stipro alkoholisko dzērienu vai vīnu, savukārt katrs trešais – alu1. Speciālisti norāda, ka alkohols bieži tiek lietots, lai mazinātu stresu un nedomātu par problēmām. Lai mudinātu sabiedrību izvēlēties veselīgākus stresa vadības un emociju regulācijas veidus, Veselības ministrija arī rudens sezonā turpina informatīvo kampaņu "Spēks pateikt NĒ!" un rīkos izglītojošus pasākumus uzņēmumos.

Omniva: cilvēki Latgalē vēlas strādāt, bet sagaida adekvātu un taisnīgu atalgojumu

Turpinot īstenot sociāli atbildīgu biznesa un cilvēkresursu vadības politiku, no 9. septembra Omniva ir atvērusi klientu apkalpošanas centra filiāli Rēzeknē. Neskatoties uz bažām par iespējamajām problēmām ar kvalificēta darbaspēka piesaisti, uzņēmums saskāries ar pārsteidzoši lielu vietējo interesi par iespējām strādāt uzņēmumā, kurš viņiem nodrošina līdzvērtīgu atalgojumu un sociālās garantijas kā Rīgā nodarbinātajiem speciālistiem.

Vecā krekla otrā iespēja: cik labprāt Latvijas iedzīvotāji iegādājas lietotu apģērbu?

Regulāra jauna apģērba iegāde ir visai izplatīts Latvijas iedzīvotāju paradums – 69% savu garderobi atjauno vai papildina vismaz reizi gadā, bet gandrīz trešā daļa gada laikā to dara pat piecas un vairāk reizes, noskaidrots AS "Latvijas Zaļais punkts" aptaujā*. Lai gan pirmajā brīdī tā šķiet dārga izprieca, izrādās, gana daudzi to risina, iegādājoties lietotu apģērbu, kas izmaksā mazāk. Kopumā 60% Latvijas iedzīvotāju labprāt iegādājas lietotu apģērbu un tekstīlijas, liecina aptaujas dati.

LAFPA aicina patērētājus uzmanīties no krāpniekiem, kas sola atbrīvot no parādiem

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija (LAFPA) aicina patērētājus uzmanīties no krāpniekiem, kas par samaksu piedāvā nokārtot pakāpenisko parādu atmaksu jeb kredītu apvienošanu. Izliekoties par nebanku aizdevēju partneriem, no grūtībās nonākušajiem kredītņēmējiem tiek pieprasīta maksa par pakalpojumu, ko viņi var saņemt bez maksas.
mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  kondicionieri  granulu katli