Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Vēl divas dienas ir iespēja nobalsot par ģimenei draudzīgāko pašvaldību

Līdz iedzīvotāju balsojuma beigām 17.oktobrī konkursā "Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018" atlikušas vien divas dienas. Šobrīd vadībā starp novadu pašvaldībām ir Siguldas, Ludzas, Cēsu, Olaines, Ādažu un Ozolnieku novads, bet starp republikas pilsētu pašvaldībām – Rīga, Ventspils un Jūrmala. Rezultātus vēl ir iespēja mainīt, iedzīvotājiem aktīvi balsojot un izsakot viedokli vietnē www.vietagimenei.lv. Kopējais konkursa balvu fonds pašvaldībām ir 109 000 eiro.

"Baltic International Bank Latvijas barometrs": Latvijas iedzīvotāji grib dzīvot "zaļāk" un dabai draudzīgāk

Latvijas iedzīvotāji ir pārliecināti, ka nepieciešama ne tikai atkritumu šķirošana, bet to mērķtiecīga samazināšana, – tā liecina jaunākā "Baltic International Bank Latvijas barometra" pētījuma rezultāti. Būtiski, ka kļūstam videi draudzīgāki piedomājot arī pie transporta, kurināmā un enerģijas izejvielu alternatīvām.

VSAA plāno arī nākamgad sagatavot personificētus ziņojumus sociāli apdrošinātajām personām

Lai pievērstu uzmanību sociālās apdrošināšanas iemaksu nozīmei un ietekmei uz iedzīvotāju nākotnes pensiju un citiem sociālās apdrošināšanas pakalpojumiem, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID), izmantojot elektroniskās deklarēšanās sistēmu (EDS), septembra sākumā izsūtīja vēstules gandrīz 414 tūkstošiem iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 42 gadiem.

ĪSI PAR DEINSTITUCIONALIZĀCIJU – KAS TAS IR UN KĀDAS PĀRMAIŅAS GAIDĀMAS?

Kas ir deinstitucionalizācija?
Deinstitucionalizācijas (DI) process paredz cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem iekļaušanu sabiedrībā un iesaisti darba tirgū, tādējādi veicinot viņu neatkarību un patstāvību. Tostarp tiek radīts plašs pakalpojumu klāsts, lai arī bērni, kas dzīvo sociālās aprūpes centros, varētu augt ģimeniskā vidē un bērni ar funkcionāliem traucējumiem varētu saņemt sociālo aprūpi un rehabilitāciju savā pašvaldībā. 

Atklāta Labo darbu nedēļa 2018

14.oktobrī Arēna Rīga  hokeja kluba Dinamo Rīga spēles laikā ar skanīgām Milleru Balandīnu ģimenes un Lienes Šomases radošās studijas bērnu dziesmām  un pārsteidzošu fizikas eksperimentu šovu - pašu gatavotu saldējumu, dūmojošiem dzērieniem un skaļiem sprādzieniem Brīvo mākslinieku apvienības "Pieaugušie bērni"  izpildījumā tika atklāta  "Labo darbu nedēļa 2018" . Līdzjutēji tika aicināti piedalīties dažādās aktivitātēs, ko rīkoja labdarības organizācija "Palīdzēsim.lv", lai popularizētu Labo darbu nedēļas jēgu un būtību, kā arī piesaistītu ziedojumus aktuālāko mērķu sasniegšanai. 

Apkure Rīgā: atbildes uz aktuālākajiem jautājumiem

Apkures sezonas sākumā uzņēmums "Siltumserviss Rīga", kas ir atbildīgs par pilsētas siltumtīklu apkalpošanu, nav spējis pienācīgā līmenī sadarboties ar rīdziniekiem. Tā preses konferencē atzinis "Rīgas namu pārvaldnieka" valdes priekšsēdētājs Aivars Gontarevs. Intervijā ar Rīga.lv viņš atbildēja uz jautājumiem, kas saistīti ar apkures sezonas sākumu.

Swedbank: biežākie auto apdrošināšanas gadījumi šogad saistīti ar automašīnu sadursmēm vai nelielām likstām uz ceļa

Kā liecina Swedbank apdrošināšanas apkopotie dati, šogad par 10% pieaudzis vidējo zaudējumu apmērs par vienu KASKO apdrošināšanas gadījumu. To ietekmējis gan automašīnu rezerves detaļu, gan remonta darba izmaksu pieaugums.

Līdz nedēļas beigām apkurei pieslēgs visas SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" klientu dzīvojamās ēkas

Līdz nedēļas beigām apkurei pieslēgs visas SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) klientu dzīvojamās ēkas, savukārt līdz 9. oktobra plkst. 14.00 apkure pieslēgta 2590 RNP pārraudzībā esošajām ēkām. Apkures pieslēgšanu nodrošina 250 RNP, AS "Rīgas siltums" un PS "Siltumserviss Rīga" darbinieki, strādājot bez brīvdienām. Jau iepriekš informējām, ka pieslēgšana siltumam RNP ēkām tiks veikta līdz 20. oktobrim. Šobrīd plānots pieslēgšanu pabeigt ātrāk, ēkas bez tehniskām problēmām pieslēdzot līdz šīs nedēļas beigām.

Digitālais aģents: nevajag kautrēties par nezināšanu

Broņislava Sauka, Limbažu Galvenās bibliotēkas Apmācību un profesionālās sadarbības centra vadītāja

Rīgā paplašināts sociālo pabalstu saņēmēju loks un ieviests jauns pabalsts

Rīgā ieviests jauns sociālais pabalsts, paplašināts iedzīvotāju loks pabalstu saņemšanai, kā arī palielināts pabalsts izglītības ieguvei. To paredz spēkā stājušies grozījumi Rīgas domes saistošajos noteikumos "Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu vai maznodrošinātu un sociālajiem pabalstiem Rīgas pilsētas pašvaldībā".

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija