Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Aicinām pieteikties Eiropas Natura 2000 balvai

Līdz 2017.gada 29.septembrim aicinām pieteikties Eiropas Natura 2000 balvai dabas aizsardzības jomā. Balvai var pieteikties jebkura institūcija, kas iesaistīta Natura 2000 pasākumos.

LM rīko diskusiju par sociālās apdrošināšanas sistēmas izaicinājumiem

Trešdien, 24, maijā, Labklājības ministrija (LM) rīko plašu starpnozaru diskusiju "Sociālās apdrošināšanas sistēmas izaicinājumi", ko atklās labklājības ministrs Jānis Reirs.

97% Latvijas iedzīvotāju atbalsta iespēju skolēniem strādāt vasaras brīvlaikā

22.05.2017. Absolūtais vairākums (97%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem ir norādījuši, ka atbalsta iespēju skolēniem vecumā no 15 līdz 20 gadiem vasaras brīvlaikā iesaistīties Nodarbinātības valsts aģentūras rīkotajos nodarbinātības pasākumos un strādāt valsts līdzfinansētās darba vietās (73% - noteikti jā; 24% - drīzāk jā).

Aptaujas dati liek apšaubīt Latvijas iedzīvotāju spējas atpazīt viltus ziņas

Daudzu Latvijas iedzīvotāju pārliecība, ka viņi spēj atpazīt melīgu informāciju, var būt maldinoša, kas nozīmē, ka viltus ziņām ir ievērojama ietekme uz sabiedrību, liecina Latvijā pirmā sabiedriskās domas aptauja par iedzīvotāju uzņēmību pret viltus ziņām. To pēc Valsts prezidenta kancelejas pasūtījuma veicis sabiedrisko pētījumu centrs SKDS. Aptaujas dati rāda, ka arī daudzi no tiem, kuri apgalvo, ka viņiem ir labas spējas atpazīt viltus ziņas, realitātē tās uzskata par patiesām vai daļēji patiesām.

Senioru lietu padomē vērtē plānoto nodokļu reformu

Piektdien, 19. maijā, notika kārtējā Senioru lietu padome labklājības ministra Jāņa Reirs vadībā. Tās darba kārtībā skatīti jautājumi par nodokļu pamatnostādnēm, minimālajām pensijām un valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu, kā arī citi senioriem aktuāli un svarīgi jautājumi.

Aptauja: Tikai 2% iedzīvotāju atzīst, ka Rīgā nav problēmas ar stāvlaukumiem

SKDS veiktajā aptaujā tikai 2% aptaujāto autobraucēju atzinuši, ka ir pilnībā apmierināti ar automašīnu stāvvietu pieejamību Rīgas centrā un tās tuvumā. Savukārt ļoti neapmierināti ar tām ir 31% braucēju. Nekustamo īpašumu projektu attīstītāju asociācija (NĪPAA) uzsver, ka stāvvietu trūkums un to pieejamība ir nopietna problēma Rīgas centrā un tās tuvumā, ko vēl vairāk pasliktina situācija, ka pilsētas būvvalde pēdējā gada laikā ir aizliegusi ekspluatācijā izmantot vairāk nekā 100 privātos iekšpagalmu stāvlaukumus.

Vai piekļuve dzeramajam ūdenim ir cilvēktiesības?

Vairāk nekā 2,7 miljardiem cilvēku vismaz mēnesi gadā ir apgrūtināta piekļuve dzeramajam ūdenim. Tas nozīmē, ka ūdens kļūst par ārkārtīgi vērtīgu resursu, kas īpašniekiem, pārvaldītājiem sniedz lielu varu un ļauj ļoti labi nopelnīt.

Atviegloti nosacījumi augsti kvalificētu speciālistu piesaistei no ārvalstīm – risinājums darbaspēka trūkumam...

Atviegloti nosacījumi augsti kvalificētu speciālistu piesaistei no ārvalstīm – risinājums darbaspēka trūkumam atsevišķās profesijās.

Augsti kvalificētu speciālistu trūkums, kas šobrīd vērojams virknē uzņēmumu, īpaši apstrādes rūpniecības un IKT nozarēs, ierobežo Latvijas ekonomikas izaugsmi, uzņēmumu produktivitātes pieaugumu un investīciju piesaisti, un līdz ar to arī labi apmaksātu darba vietu veidošanos.

Aicina pieteikt savas idejas vai uzņēmumus Liepājas vējrades stāstiem!

Uzsākot Liepājas pilsētas radošo kampaņu, Liepājas iedzīvotāji, uzņēmumi un jebkurš Liepājas skartais tiek aicināts pieteikt savas idejas vai uzņēmumus Liepājas vējrades stāstiem. Stāstus pieteikt, kā arī informāciju par Liepājas VĒJRADI iespējams uzzināt www.vejrade.lv.

Teju puse gados jaunu cilvēku gribētu strādāt savā novadā

Par spīti uzskatam, ka vairums gados jaunu cilvēku kāro pēc darbavietas galvaspilsētā, jauniešu vidū valda pretējs viedoklis – 40% vēlētos strādāt tuvāk savai dzīvesvietai, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) maijā veiktā aptauja. Taču aptaujas dati atklāj, ka, pēc iedzīvotāju domām, uzņēmēji baidās algot jauniešus bez iepriekšējas darba pieredzes. Visvairāk par to ir pārliecināti iedzīvotāji Kurzemē (90%) un Latgalē (88%).

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  jämför snabblån  lētas aviobiļetes  parkets  lietus ūdens noteksistēma