Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Aicina pieteikt projektus Mūsdienu kultūras foruma "Baltā nakts" Iniciatīvas programmai

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina nevalstiskās organizācijas, valsts, pašvaldības, izglītības un kultūras iestādes, uzņēmumus, mākslinieku apvienības, kā arī ikvienu radošu personību līdz 28. maijam pieteikt projektus Mūsdienu kultūras foruma "Baltā nakts 2019" Iniciatīvas programmai. Šogad Mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts" notiks no 7. septembra plkst. 18.00 līdz 8. septembra plkst. 3.00.

Iekšlietu ministrijā pasniegs Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieku piemiņas zīmes

Piektdien, plkst. 12.30 Iekšlietu ministrijā notiks svinīgais pasākums, kurā Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieku piemiņas zīmes saņems 83 avārijas seku likvidēšanas dalībnieki no dažādiem Latvijas novadiem un Rīgas.

Valsts policija pastiprinātu uzmanību pievērš velosipēdistiem

Ceturtdien, 18.aprīlī, profilaktiskā pasākuma laikā policisti pārvietojās ne tikai ar automašīnām, pārbaudot transportlīdzekļu vadītājus, bet arī, kopā ar Liepājas pilsētas Pašvaldības policiju atklāja velosezonu, pievēršot uzmanību velosipēdistiem.

No 1. maija jauns EA maršruts un vairākas izmaiņas reisos un kustības sarakstos.

Sākoties pavasara un vasaras sezonai, kā arī Valsts SIA "Autotransporta direkcijas" (ATD) veiktajām izmaiņām, lai samazinātu kopējo kilometru skaitu vietējas nozīmes reģionālajā maršrutu tīklā visā Latvijas teritorijā, vairākos SIA "Ekspress-Ādaži" (EA) apkalpotajos maršrutos un reisos tiks veiktas izmaiņas, kas stāsies spēkā 1. maijā.

Vairāk nekā 320 motociklistu pilnveido drošas motobraukšanas iemaņas

Vairāk nekā 320 motociklisti piedalījušies Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) organizētajās drošas motobraukšanas konsultācijās Biķernieku kompleksajā sporta bāzē.

NOTIKS BEZMAKSAS NOTĀRU STUNDAS PAR LAULĪBĀM, KOPDZĪVI, BĒRNIEM UN ĪPAŠUMIEM

Sadarbībā ar Latvijas zvērinātiem notāriem sestdien, 27. aprīlī, t/p Alfa no plkst. 12.00 līdz 17.00 norisināsies Notāru stundas – "Pajautā par lietām, kas svarīgas katrai ģimenei!". Ikvienam interesentam būs iespēja saņemt zvērinātu notāru bezmaksas juridiskās konsultācijas par laulībām, kopdzīvi, bērniem un īpašumiem.

Ceļotāju ievērībai: Lieldienās Eiropas dienvidos ieplānoti vairāki streiki

Lieldienas līdzīgi kā ziemas saulgrieži ir viens no populārākajiem ceļojumu laikiem. Jāņem vērā, ka svētkos par 50% palielinās iespējamība, ka lidojums kavēsies vai tiks atcelts. Vairāk ceļotgribētāju nozīmē augstāku pieprasījumu un līdz ar to vairāk darba aviokompānijām. Tomēr tas nav vienīgais iemesls, kādēļ šajās Lieldienās iespējama lidojumu kavēšanās. Skycop eksperti aicina ceļotājus, kas plāno doties uz dienvidiem (Spāniju un Itāliju), iepazīties par aktuālajiem riskiem, kas var ietekmēt brīvdienu ceļojumus.

Pasaules intelektuālā īpašuma dienā tuvāk aplūkos sporta pasauli

26. aprīlī visā pasaulē tiks atzīmēta Pasaules intelektuālā īpašuma diena, kurā Patentu valde kopā ar partneriem organizē starptautisku semināru "Intelektuālais īpašums un sports". Seminārā nozares eksperti diskutēs par intelektuālā īpašuma aizsardzības nozīmi, pievēršot īpašu uzmanību tā lomai sporta nozarē.

Ieviesti jauni kritēriji medicīnisko indikāciju noteikšanu vieglā automobiļa speciālai pielāgošanai ...

Ieviesti jauni kritēriji medicīnisko indikāciju noteikšanu vieglā automobiļa speciālai pielāgošanai un pabalsta saņemšanai transporta izdevumu kompensēšanai

Saskaņā ar Satversmes tiesas 2018. gada 12. decembra spriedumu š.g. 19. martā ir veikti grozījumi Ministru kabineta noteikumos "Noteikumi par prognozējamas invaliditātes, invaliditātes un darbspēju zaudējuma noteikšanas kritērijiem, termiņiem un kārtību" par kritērijiem atzinuma sniegšanai par medicīnisko indikāciju noteikšanu vieglā automobiļa speciālai pielāgošanai un pabalsta saņemšanai transporta izdevumu kompensēšanai.

Reģistrēts vairāk laulību

Rīga, 17.04.2019.
Pēdējos trīs gados nedaudz pieaug noslēgto laulību skaits – 2018. gadā reģistrēti 13,4 tūkstoši laulību jeb par 200 vairāk nekā 2017. gadā, kad reģistrēts par 148 laulībām vairāk nekā vēl gadu iepriekš, liecina Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskie dati.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli