Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Astoņi skandāli, kas satricināja politisko vidi

Pēdējos gados, šķiet, nepaiet neviena diena bez kāda skandaloza politiķa izteikuma vai rīcības. Skandāli ir kļuvuši par teju neatņemamu mūsu dzīves daļu, kas atklāj neglītas "ēnas" puses un to ietekmi uz visu sabiedrību.

Uzņēmējiem līdz 15. jūnijam jānoslēdz jauns dabasgāzes tirdzniecības līgums

Šā gada 3. aprīlī dabasgāzes tirgus Latvijā tiek atvērts brīvai konkurencei. Līdz ar to šā gada 3. aprīlī par aktīviem tirgus dalībniekiem kļūs komersanti un citas juridiskās personas, kurām līdz šā gada 15. jūnijam jāizvēlas dabasgāzes tirgotājs un sev piemērotākais piedāvājums, un jānoslēdz jauns dabasgāzes tirdzniecības līgums.

Tautas dejotāju izaicinājumu pieņem 150 komandas

Ir noslēdzies piecu nedēļu izaicinājums #DejoArBaltais, kurā tautas deju kolektīvi tika aicināti izmēģināt savus spēkus un veiksmīgi izpildīt izturības un veiklības uzdevumus. Tā mērķis bija parādīt, ka tautas dejas ir ne tikai svarīgs tautas kultūras elements, bet arī fiziski nopietna aktivitāte, kas prasa sabalansētu uzturu un pareizu iesildīšanos.

Arī aprīlī bezmaksas semināri par VID e-pakalpojumiem

Turpinot E-prasmju nedēļas ietvaros aizsākto semināru ciklu par VID e-pakalpojumiem, Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) arī aprīlī aicina apmeklēt VID bezmaksas seminārus Piņķos, Sauriešos, Gulbenē, Kuldīgā, Jaunjelgavā, Salaspilī un Liepājā. Vēl marta pēdējā nedēļā bezmaksas semināri notiks arī Daugavpilī, Jaunpiebalgā, Ilūkstē, Limbažos un Saldū. Semināros VID speciālisti iepazīstinās ar VID e-pakalpojumiem, tajā skaitā – Gada ienākumu deklarācijas iesniegšanu elektroniski.

Būtiski DNB klientiem: no 1. aprīļa tiks ieviestas izmaiņas internetbankas kodu karšu lietošanā

Ņemot vērā Eiropas Savienības (ES) regulu jaunākās prasības, no šī gada 1. aprīļa arī DNB banka ieviesīs izmaiņas internetbankas kodu karšu lietošanā. Papildus jau esošajam kodam no kodu kartes, būs jāizmanto unikāls drošības kods, kas bezmaksas īsziņas veidā tiks nosūtīts klientam pirms maksājuma veikšanas.

Līdz 3. aprīlim vēl 20 001 valsts amatpersonai jāiesniedz kārtējā valsts amatpersonas deklarācija

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka saskaņā ar likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" noteikto valsts amatpersonām kārtējās valsts amatpersonu deklarācijas par 2016. gadu ir jāiesniedz līdz šī gada 3.aprīlim ieskaitot. Kopumā kārtējā valsts amatpersonas deklarācija par 2016.gadu ir jāiesniedz 57456 valsts amatpersonām, taču uz 2017.gada 27. martu ir iesniegtas 37 455 deklarācijas jeb 65% no kopējā iesniedzamo deklarāciju skaita.

59% Latvijas iedzīvotāju, atnākot pavasarim, plāno vairāk uzturēties svaigā gaisā

27.03.2017. Tieši pirms nedēļas sākās astronomiskais pavasaris – gadalaiks, kad mostas un atdzīvojas daba. Arī iedzīvotāju ikdienas dzīvē ar pavasara atnākšanu iezīmējas dažādas izmaiņas.

No 1.aprīļa mainās nosacījumi tiesību iegūšanai uz bezdarbnieka pabalstu

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) informē, ka no 2017.gada 1.aprīļa mainās nosacījumi, lai iegūtu tiesības saņemt bezdarbnieka pabalstu.

24% Latvijas iedzīvotāju labsajūtu un veselību pulksteņa pagriešana ietekmē pozitīvi

24.03.2017. Jau šo svētdien, 26. martā Latvijā notiks pāreja uz vasaras laiku, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu.

Advokatūras dienās piedalījās rekordliels advokātu skaits

2017.gada Advokatūras dienās teju 170 zvērināti advokāti snieguši aptuveni 2000 bezmaksas konsultācijas, liecina Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas apkopotā informācija. Iedzīvotāji visbiežāk vērsušies jautājumos, kas saistīti ar ģimenes un bērnu tiesībām, nekustamo īpašumu, mantojumu, parādsaistībām, kā arī krimināltiesībām, darba tiesiskajām attiecībām un citiem strīdiem.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lētas aviobiļetes  santehniķis  maksātnespēja