Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Divkāršojies atlīdzību skaits par ziemas sporta veidos gūtajām traumām

Pēdējo trīs gadu laikā atlīdzību skaits par traumām, kas gūtas, nodarbojoties ar ziemas sporta aktivitātēm, palielinājies vairāk nekā divas reizes, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati.

Svarīgi ieteikumi Latvijā reģistrētu spēkratu īpašniekiem dodoties braucienā uz EEZ valstīm

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) statistika liecina, ka 2017.gadā ārvalstīs notikuši 2 749 apdrošināšanas gadījumi, kuros iesaistīti Latvijā reģistrēti transportlīdzekļi. Valstis, kurās reģistrēts vislielākais gadījumu skaits ir Vācija – 603 gadījumi, Lietuva - 353 un Polija - 267. "Ik gadu ārvalstīs notiek ap 2500 CSNg, kuros viens no iesaistītajiem ir bijis Latvijā reģistrēts transportlīdzeklis. No šiem gadījumiem vismaz 75% reģistrēti Eiropas ekonomiskās zonas (turpmāk – EEZ) dalībvalstīs," informē LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

CSP aptaujās iedzīvotājus par interneta lietošanas paradumiem

Rīga, 19.01.2018.
Pirmdien, 22. janvārī, Centrālā statistikas pārvalde (CSP) uzsāks ikgadējo iedzīvotāju aptauju par datoru un interneta lietošanas paradumiem 2018. gadā. Aptaujā noskaidros, kādiem nolūkiem ikdienā tiek izmantots internets, kādas ierīces un tehnoloģijas tiek izmantotas un kādas ir iedzīvotāju e-prasmes.

Nabadzības riskam Latvijā pakļauti 22,1 % iedzīvotāju

Rīga, 18.01.2018.
2016. gadā Latvijā nabadzības riskam1 bija pakļauti 425 tūkstoši jeb 22,1 % iedzīvotāju – par 0,3 procentpunktiem vairāk nekā 2015. gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2017. gadā veiktās iedzīvotāju aptaujas dati. Šo iedzīvotāju ekvivalentie ienākumi bija mazāki par 330 eiro mēnesī.

"Baltic International Bank Latvijas barometrs": Latvijas ekonomikas stāvokli iedzīvotāji vērtē vispozitīvāk kopš 2015. g

Jaunākā ‘’Baltic International Bank Latvijas barometra’’ pētījuma rezultāti liecina, ka iedzīvotāju noskaņojums ir uzlabojies lielākajā daļā pētījuma pozīciju. Vispozitīvāk iedzīvotāji izteikušies par Latvijas ekonomikā notiekošajām izmaiņām, kuru novērtējums ir augstākais kopš 2015. gada jūlija. Neskatoties uz optimistiskām izmaiņām, 30% aptaujāto tomēr Latvijas ekonomikā notiekošās izmaiņas vērtē kritiski.

Ziemassvētki, kino, līderība un pašizaugsme, dejas un sportošana, inovācijas un tradīcijas....

Ziemassvētki, kino, līderība un pašizaugsme, dejas un sportošana, inovācijas un tradīcijas. Vecumnieku novada norisinājusies kārtējā "Es redzu" iekļaujošā nometne
No 2017. gada 26. decembra līdz 2018. gada 5. janvārim Vecumnieku novada Bārbeles skolā norisinājās kārtējā Biedrības "Es redzu" jauniešu ar invaliditāti un viņu draugu iekļaujošā nometne "Pasaule visiem Latvijā. Ziemas kino". To atbalstījuši ABLV Charitable Foundation un Vecumnieku novada dome. Starp aktīvā dzīvesveida un sabiedriskās integrācijas veicināšanas pasākumiem notika arī ziemas sportošana un svētku svinēšana, kā arī diskusijas ar vietējo novadu, jauniešu un personu ar invaliditāti NVO pārstāvjiem par iekļaujošās izglītības principu un prakses ieviešanu.

Sestdien Jumpravā notiks Barikāžu laika atceres sarīkojums

Sestdien, 20. janvārī, pulksten 17.00 Jumpravas kultūras nama pagalmā notiks Barikāžu laika atceres sarīkojums, kurā atmiņu stāstos un dziesmās dalīsies dziesminieki Uldis Ozols un Haralds Sīmanis, Vides aizsardzības kluba dibinātājs un dzejnieks Arvīds Ulme, kā arī vēstures skolotāja Ina Mārcēna. Savukārt pulksten 19.00 kultūras namā interesenti aicināti skatīt dokumentālo filmu "Vēsture aiz kadra".

Mūziķi gandarīti par iespēju piedalīties labdarības koncertā "Mūzika & dzīvība. Vienoti par iespēju"

Jau informējām, ka 30.janvārī "Arēnā Rīga" notiks daudzu populāru mūziķu, "Ziedot.lv" un Latvijas televīzijas kopīgi veidotais vērienīgais labdarības koncerts "Mūzika & dzīvība. Vienoti par iespēju!", kura laikā tiks vākti līdzekļi 30 onkoloģijas slimniekiem.

Katra astotā auto avārija krustojumos ir smaga

Lai arī pērn ceļu satiksmes drošībā gūts ievērojams progress, sasniedzot zemāko avārijās bojāgājušo skaitu kopš neatkarības atjaunošanas, krustojumos joprojām notiek smagas avārijas. Apdrošināšanas akciju sabiedrības "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk - BTA) apkopotie dati rāda, ka aptuveni katrā astotajā pērn notikušajā sadursmē krustojumos automašīnas cietušas tik pamatīgi, ka remontā bija nepieciešams ieguldīt vairāk nekā tūkstoti eiro. Zīmīgi, ka lielākā daļa smago avāriju notikušas pilsētās, kur lielākoties maksimālais atļautais braukšanas ātrums 50 km/h.

Forumā Tukuma novada jaunieši un politiķi diskutēs par jaunatnes jomas prioritātēm

Šā gada 18.janvārī, plkst.11.30, Tukuma Ledus hallē biedrība "Creative minds for culture" sadarbībā ar Tukuma novada Izglītības pārvaldi un Tukuma novada Multifunkcionālo jaunatnes iniciatīvu centru organizē Strukturētā dialoga forumu "Jauniešu un politikas veidotāju dialogs Tukuma novadā".

Aktuālās ziņas