Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Balso par Tautas simpātiju internetā vēl tikai 24 stundas

Katru gadu konkursa interesantākā nominācija ir "Latvijas Gada auto 2020 Tautas simpātija", kuras rezultāti būtiski atšķiras no auto ekspertu žūrijas balsojuma.

Pētījums: augsts aplokšņu algu risks ir šķirtiem vīriešiem un pensijas vecuma cilvēkiem

Katram desmitajam Latvijas iedzīvotājam ir grūtības laikus norēķināties par savām parādsaistībām, kas tiem izveidojušās pret valsti, privātajiem kreditētājiem vai preču un pakalpojumu sniedzējiem, tādējādi rodas risks, ka šie cilvēki vēlēsies saņemt algu aploksnē, palielinot ēnu ekonomiku Latvijā.

NVA aicina piedalīties brīvprātīgo akcijā "15 egļu stāsti"

Sākot ar 5. decembri, Starptautisko brīvprātīgo dienu, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina ikvienu piedalīties brīvprātīgo akcijā "15 egļu stāsti". Akcijas laikā "Trīs brāļu" pagalms Vecrīgā (ieeja no Pils ielas 20) pārtaps par egļu mežu, kurā katru vakaru plkst.19.00 mākslinieku un sabiedrībā pazīstamu cilvēku vadībā viena no eglēm iegūs savu īpašo rotu. "Trīs brāļu" pagalms būs atvērts no plkst.18.00 līdz 21.00. Jaunajā gadā egles dosies uz Latvijas sociālajiem namiem, pansionātiem un bērnu namiem, kur tās tiks iestādītas savā jaunajā mājvietā. Akcijas laikā būs iespējams nosūtīt Ziemassvētku apsveikumu kartiņas cilvēkiem, kas svētkus pavada sociālās aprūpes namos.

LM aicina brīvprātīgos darbam valsts sociālās aprūpes centros

Starptautisko brīvprātīgo dienā, kas tiek atzīmēta 5. decembrī, Labklājības ministrija aicina pieteikties cilvēkus, kas vēlas darboties valsts sociālās aprūpes centros. Brīvprātīgais darbs tiek veikts filiālēs, kuras nodrošina aprūpi bērniem - VSAC "Latgale" filiāle "Kalkūni", VSAC "Kurzeme" filiāle "Liepāja" un VSAC "Rīga" filiālēs "Rīga", "Teika", "Pļavnieki" un filiālē, kura nodrošina aprūpi pilngadīgām neredzīgām personām - VSAC "Rīga" filiālē "Jugla" un filiālē, kura nodrošina aprūpi pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem - VSAC "Rīga" filiāle "Kalnciems".

36% interneta veikalu klientu piedzīvojuši krāpšanu internetā

Latvijas iedzīvotāju aptaujā, kas veikta šī gada novembrī, secināts, ka 36% no Latvijas iedzīvotājiem, kas iepērkas internetā, ir piedzīvojuši krāpnieciskas darbības. 26% lauku iedzīvotāju, iepērkoties internetā, nepārbauda interneta veikalu uzticamību, tādējādi pakļaujot sevi apkrāpšanas riskam. Turpretī Rīgas un mazpilsētu iedzīvotāji tam līdzi seko daudz rūpīgāk – par pirkuma drošību pārliecinās attiecīgi 89% un 91% interneta veikala klientu. Aptauja veikta kampaņas #PatiesiViltots ietvaros, ko īsteno Omniva Latvija sadarbībā ar Swedbank un Xnet interneta veikalu.

Save Food Latvija: Efektīvāka pārtikas izmantošana ļaus izvairīties no miljardu zaudējumiem

Šī gada pētījumā par ekosistēmas un bioloģiskās daudzveidības stāvokli, kā arī par to ietekmi uz cilvēku dzīvi*, autori nonākuši pie nelabvēlīgiem secinājumiem: nepieredzēti lieli pārtikas ražošanas apjomi jau šobrīd nodarījuši zaudējumus 23% lauksaimniecības zemju produktivitātei. Piemēram, savvaļas bišu un citu kukaiņu skaita, kas palīdz apputeksnēt augļus un dārzeņus, samazināšanās rada draudus labībai 557 miljardu dolāru apmērā. Zinātnieki vienbalsīgi paziņo, ka cilvēcei ir nekavējoties jāpārskata attieksme ne tikai pret dabu kopumā, bet jo īpaši pret pārtikas produktiem.

Aicina Talsu novada iedzīvotājus paust viedokli par gaidāmo siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) aicina iedzīvotājus paust viedokli par SIA "Talsu namsaimnieks" iesniegto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektu Talsu novada administratīvajām teritorijām. Lai uzklausītu iedzīvotāju viedokli, SPRK otrdien, 10.decembrī, plkst. 12.00 Talsu novada pašvaldības administrācijas ēkas Lielajā zālē, Kareivju ielā 7, organizē uzklausīšanas sanāksmi.

Turpmāk automobiļiem ar neatbilstošām riepām tiks liegta dalība ceļu satiksmē

Turpmāk automobiļiem, kuri būs aprīkoti ar neatbilstošām riepām, tiks liegta dalība ceļu satiksmē, anulējot tehniskās apskates uzlīmi un atņemot numura zīmes.

FOTO: Ar labdarības pasākumu noslēdzas vīriešu veselības mēnesis

30. novembrī "Valmieras Boxing Club" telpās ar grandiozu labdarības pasākumu fonds "Movember Latvija" noslēdza vīriešu veselības mēnesi. Pasākuma laikā ikvienam bija iespēja saņemt vērtīgu informāciju no urologa, uzzināt, kas ir fonds "Movember Latvija", kā arī iesaistīties dažādās aktivitātēs. Novembrī fonds "Movember Latvija" organizēja virkni publisku pasākumu, lai ne tikai savāktu ziedojumus prostatas vēža pacientu atbalstam, bet arī atgādinātu, ka ar vienkāršu asins analīzi (PSA) var savlaicīgi diagnosticēt prostatas vēzi jau tā sākuma stadijās, kad tas ir veiksmīgi ārstējams.

Petraviča: Ar normu noteikt invaliditāti uz mūžu tiks labota gadu desmitiem praktizētā netaisnība pret cilvēkiem ...

Petraviča: Ar normu noteikt invaliditāti uz mūžu tiks labota gadu desmitiem praktizētā netaisnība pret cilvēkiem ar invaliditāti

Labklājības ministre Ramona Petraviča norāda, ka pieņemtie MK noteikumi par iespēju piešķirt invaliditāti uz mūžu novērsīs gadu desmitiem praktizēto netaisnību pret cilvēkiem ar smagu invaliditāti, kurām tā regulāri bija jāpierāda ārstu komisijai. Ministre atzīst, ka šī ir bijusi viena no prioritātēm, ko viņa izvirzījusi, stājoties amatā.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli