Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Visaktīvākie Čeku loterijas dalībnieki – Rīgā, Pierīgā un Kurzemē

Čeku loterija Latvijā aizsākās 2019. gada 1.jūlijā un turpinās arī šogad. Loterijas pirmajā pusgadā izlozei tika reģistrēti 9 274 824 maksājuma čeki, kvītis vai biļetes, savukārt šī gada teju trīs mēnešos izlozei reģistrēti jau 3 658 688 maksājuma dokumenti. Pirmajā pusgadā iesniegto datu analīze liecina, ka visaktīvāk Valsts ieņēmumu dienesta (VID) rīkotajā Čeku loterijā piedalās rīdzinieki un Pierīgas iedzīvotāji. Loterijas pirmajos sešos mēnešos 41% loterijai reģistrēto maksājuma dokumentu ir no kases aparātiem, kas reģistrēti Rīgā, 16% - Pierīgā, bet 13,7 % - Kurzemē.

Eiropas Savienības finansētais atbalsts trūcīgiem un maznodrošinātajiem turpinās

Ģimenēm vai personām, kurām pašvaldības sociālais dienests ir izsniedzis izziņu par trūcīgās vai maznodrošinātās personas statusu (ar ienākumiem līdz 242 eiro) vai arī izziņu par personas nonākšanu krīzes situācijā, tāpat kā līdz šim ir iespēja saņemt Eiropas atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām pārtikas atbalstu un pamata materiālo palīdzību.

116 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju ir elpošanas ceļu hroniskās slimības

Rīga, 30.03.2020.
116 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju ir elpošanas ceļu hroniskās slimības, liecina Centrālās statistikas pārvaldes 2019. gadā veiktās Eiropas iedzīvotāju veselības aptaujas provizoriskie dati.

Ārlietu ministrijas sagatavotus vizuālos materiālus par atgriešanos Latvijā.

Ārlietu ministrijas sagatavotus vizuālos materiālus par atgriešanos Latvijā.

Interneta tīkla noslodze strauji pieaug: kā nezaudēt tā kvalitāti?

Jau pie esošā attālinātā darba režīma, šonedēļ mācības tiešsaistē uzsākuši arī skolēni. Intensīvi tiek izmantota gan e-klase, gan citi saziņas līdzekļi. Pieaugot interneta tīkla noslodzei, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) aicina lietotājus izvērtēt kā fiksētā, tā arī mobilā interneta lietošanas paradumus.

Latvijas iedzīvotājiem "sasāpējuši" ģimenes un mantojuma tiesību jautājumi

Šogad Advokatūras dienās iedzīvotājiem bezmaksas konsultācijas sniedza vairāk nekā 100 zvērināti advokāti un zvērinātu advokātu palīgi. Iedzīvotāji visbiežāk lūguši konsultācijas par mantojuma un ģimenes tiesībām, aktuāla bijusi arī šī gada tēma – finanšu jautājumi, liecina Latvijas Zvērinātu advokātu padomes veiktā aptauja. Iedzīvotāju interese par klātienes, telefona vai e-pasta konsultācijām saglabājusies iepriekšējo gadu līmenī.

CSDD atsāk teorijas eksāmenu pieņemšanu

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), ņemot vērā daudzu klientu vēlmes, ierobežotā apjomā atsāk teorijas eksāmenu pieņemšanu tiem, kuri ir pabeiguši apmācību autoskolā.

Kas notiek ar uzkrāto pensijas kapitālu?

Laikā, kad valstī ir izsludināta ārkārtas situācija saistībā ar COVID-19 izplatību, cilvēkiem rodas daudz jautājumu par savu pensiju, jo sevišķi redzot, kas notiek ar valsts fondēto pensiju kapitāla uzkrājumu. Jāuzsver, ka pensiju sistēmas 2.līmenis jeb valsts fondēto pensiju shēmas dalībnieku veiktās sociālās apdrošināšanas iemaksas ar viņu izvēlētā līdzekļu pārvaldītāja starpniecību tiek ieguldītas finanšu tirgū un uzkrātas konkrētā cilvēka pensijai.

Pāreja uz vasaras laiku notiks 29. martā

Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiks svētdien, 29. martā, plkst.03:00 (naktī no sestdienas uz svētdienu), pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu. Pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks šā gada 25. oktobrī.

"Tele2" klienti telefonā redzēs aicinājumu "Paliec mājās"

Mobilo sakaru operatora "Tele2" klienti turpmāk savos telefona ekrānos redzēs ne tikai pakalpojuma sniedzēja nosaukumu, bet arī aicinājumu "Paliec mājās". Tas darīts, lai atgādinātu iedzīvotājiem, cik būtiski ir ievērot atbildīgo institūciju aicinājumu palikt mājās un ievērot sociālo distancēšanos.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi