Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Informācija VSAA klientiem, kuru konti ir AS "PNB Banka"

Tā kā apturēta AS "PNB Banka" darbība, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) no 16.augusta pārtraukusi pārskaitīt pensijas un pabalstus uz VSAA klientu kontiem AS "PNB Banka". VSAA aicina savus klientus rūpīgi iepazīties ar informāciju par tālākajām nepieciešamajām darbībām saistībā ar pabalstu un pensiju turpmāku saņemšanu.

8 gadu laikā bērnu skaits Latvijā ir sarucis par 4,3 %

Rīga, 16.08.2019.
2019. gada sākumā 359 tūkstoši jeb 18,7 % no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija bērni vecumā līdz 17 gadiem. Tas ir par 4,3 % mazāk nekā 2010. gadā, kad Latvijā bija 375 tūkstoši bērnu šajā vecuma grupā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati.

Uzmanību iedzīvotājiem: no 20. līdz 22. augustam Aizsardzības ministrijas rajonā notiks militārās mācības

No 20. līdz 22. augustam, LR Aizsardzības ministrijas rīkoto militāro mācību laikā Aizsardzības ministrijas ēku kompleksā (K.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā) un tam pieguļošajā teritorijā notiks apdraudējuma pārvarēšanas imitācijas mācības.

Ceturtdaļa zādzību notiek neaizslēgtu durvju dēļ. Aicina vecākus pārrunāt ar bērniem drošībus noteikumus

Ik dienu Latvijā tiek izdarītas vidēji sešas zādzības mājokļos. Viena ceturtdaļa no zādzībām (25%) notiek tieši neaizslēgto durvju dēļ. Valsts Policijas šonedēļ izplatīja informāciju par situāciju Valmierā, kur kāda desmitgadīga meitene savā dzīvoklī pamanīja piedzērušos svešinieku, kas, neaizslēgto durvju dēļ, bija ienācis mājā un sācis uzdzīvot, radot bērnam pamatīgu izbīli. Tādēļ Gjensidige Latvija atgādina iedzīvotājiem, ka mājokļa durvīm vienmēr ir jābūt aizslēgtām un aicina vecākus rūpīgi pārrunāt ar bērniem drošības noteikumus, atrodoties mājās vieniem.

Preiļu pilsētas svētkos Eiropas teltī būs iespēja uzzināt par Eiropas Savienības finansējuma piesaisti...

Preiļu pilsētas svētkos Eiropas teltī būs iespēja uzzināt par Eiropas Savienības finansējuma piesaisti savai saimniecībai

Lai informētu par Eiropas Savienības (ES) sniegtajām iespējām lauku apvidos, par finansējuma saņemšanu mazajām un vidējām saimniecībām, par jauniešu iespējām, kā arī citām atbalsta programmām, Eiropas Komisija Zemgales un Latgales novados organizē informatīvu kampaņu "Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne." Eiropas telts nākamā pieturvieta būs Preiļu pilsētas svētkos, 17. augustā.

Vasaras izskaņā aicinām uz labdarības burgeru ballīti!

Šī gada 29.augustā, vasaras izskaņā, blogeris Rojs, jeb plašāk zināms kā "Pipars" (www.pipars.lv), sadarbībā ar rehabilitācijas centru POGA ielūdz uz tradicionālo labdarības burgeru ballīti! Burgeru ballītes rīkošanas iemesls ir pievērst uzmanību bērniem ar īpašām vajadzībām, sagādāt viņu ģimenēm skaistus svētkus un satikties ziedotājiem, un atbalstītājiem.

BTA: dūmu detektori ir retajam, bet drīz tie būs obligāti

Tikai 6% apdrošināto dzīvokļu un 16% apdrošināto ēku šobrīd ir aktīvi lokālie dūmu detektori vai detektori ar pults pieslēgumu apsardzes uzņēmuma sistēmai, liecina AAS "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk – BTA) apkopotie dati par nekustamā īpašuma apdrošināšanu.

Svaigi spiestas sulas un smūtiji bērna uzturā: ar ko sākt?

Rit pēdējais vasaras mēnesis. Tirgus un arī piemājas dārzs ir pilns ar svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem. Šie dabas gardumi palīdz uzņemt vitamīnus, minerālvielas un antioksidantus, kas savukārt stiprina imunitāti. Bet kā ar smūtijiem un svaigām sulām bērna uzturā? Kad vislabāk tās iekļaut ēdienkartē? Vairāk stāsta Rimi Bērniem eksperte, sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina.

Labklājības ministre Ramona Petraviča: "Minimālās pensijas celšana ir mana nākamā gada prioritāte"

Š.g. 13. augusta Ministru kabineta sēdē konceptuāli atbalstīts "Plāns minimālo ienākumu atbalsta sistēmas pilnveidošanai 2020.-2021. gadam". Tas vērsts uz minimālo ienākumu atbalsta sistēmas pilnveidošanu, tādējādi sniedzot ienākumu atbalstu nabadzības un ienākumu nevienlīdzības riskiem visbiežāk pakļautajām sabiedrības grupām – pensijas vecuma cilvēkiem, ģimenēm ar bērniem, cilvēkiem ar invaliditāti.

Diasporas locekļi var brīvprātīgi pievienoties pensiju apdrošināšanai

Diasporas locekļiem ir iespēja brīvprātīgi pievienoties pensiju apdrošināšanai, lai saņemtu vecuma pensiju. To paredz š.g. 13. augustā Ministru kabineta apstiprinātie grozījumi noteikumos "Noteikumi par brīvprātīgu pievienošanos valsts sociālajai apdrošināšanai".
mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli