Ziņas | Latvija | Sabiedrība, drošība


Ar ES fondu līdzekļiem turpinās pilnveidot ūdeņu monitoringa sistēmu

Ar Kohēzijas fonda (KF) līdzfinansējumu vairāk nekā 1,3 miljonu eiro apmērā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs turpinās ūdeņu monitoringa sistēmas attīstību.

Influenceri personiskos stāstos dalās sāpīgā pieredzē

Iespēja saņemt tūlītēju palīdzību krīzes situācijā bērniem ir ārkārtīgi svarīga, jo nerunājot par saviem emocionālajiem pārdzīvojumiem un piedzīvoto, bērni uzkrāj traumas un negatīvo pieredzi, ar ko nākas dzīvot visu atlikušo dzīvi. To apliecina arī Latvijā pazīstamu influenceru un mākslinieku pieredzes stāsti, ko videoformātā piedāvā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI). Nelielie videostāsti ir aicinājums visiem aizdomāties par savu rīcību un izvēlēm, par atbalsta nepieciešamību un iespējām izkļūt no krīzes, izmantojot visus pieejamos resursus, tostarp arī Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa jauno pakalpojumu – tiešsaistes konsultācijas jeb čatu.

K.Gerhards: nekavējoties jāievieš stingrāka valsts ārējās robežas kontrole

Piektdien, 10. jūlijā, valdības ārkārtas sēdē zemkopības ministrs Kaspars Gerhards saistībā ar pēdējā laikā Latvijā pieaugošo Covid-19 inficēto skaitu aicināja valdību nekavējoties ieviest stingrākus kontroles pasākumus ārvalstu iebraucējiem no trešajām valstīm, arī tiem, kuriem ir termiņuzturēšanās atļaujas Latvijā. Šajās valstīs joprojām konstatēts liels Covid-19 saslimušo skaits.

"Latvijas dzelzceļš" aicina: "Neesi pārbrauktuve. Nopauzē pie dzelzceļa!"

Šodien, 7. jūlijā, VAS "Latvijas dzelzceļš" uzsāk ikgadējo drošības kampaņu, lai atvaļinājumu un skolas brīvlaika sezonā rosinātu bērnus, jauniešus, vecākus un sabiedrību kopumā neaizmirst par savu un līdzcilvēku drošību dzelzceļa tuvumā. Jaunajā drošības kampaņā, kuras vadmotīvs ir "Neesi pārbrauktuve. Nopauzē pie dzelzceļa!", tiek uzsvērts tas, cik būtiski ir savlaicīgi apstāties sliežu tuvumā, lai pasargātu sevi no nelaimes.

Luminor banka aicina klientus būt piesardzīgiem un neatbildēt uz krāpnieciskiem zvaniem

Luminor banka ir saņēmusi informāciju par krāpnieciskiem zvaniem iedzīvotājiem, kad, uzdodoties par bankas pārstāvjiem, tiek zvanīts bankas klientiem, ar mērķi izkrāpt internetbankas pieejas datus.

Lidosta "Rīga" pievienojas EASA COVID-19 ierobežošanas hartai

Lidosta "Rīga" pievienojusies Eiropas Savienības Aviācijas drošības aģentūras (European Union Aviation Safety Agency, EASA) COVID-19 ierobežošanas hartai, apliecinot uzņēmuma gatavību strādāt pēc augstākajiem aviācijas nozares epidemioloģiskās drošības standartiem un sadarboties nacionālā un starptautiskā līmenī slimības izplatības risku mazināšanai.

Liftu drošas lietošanas nodrošināšanai plānots noteikt stingrākas drošuma prasības

Šobrīd spēkā esošie normatīvie akti nosaka darbības, kas jāveic, lai nodrošinātu liftu drošu lietošanu, taču nav specifiski definētas drošuma prasības liftiem, kas atrodas ekspluatācijā ilgāk par 25 gadiem.

Latvijas pilsonībā uzņemtas 38 personas

Otrdien, 30. jūnijā, Ministru kabinets izdeva rīkojumu uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 38 personas. No 38 pilsonības pretendentiem 63% ir krievi, 10% ukraiņi, 15% baltkrievi, kā arī lietuvieši, poļi un citas tautības.13% pilsonības pretendentu ir pamata, 57% - vidējā, 28% - augstākā izglītība.

No 1. jūlija administratīvo pārkāpumu protokoli kļūs elektroniski

2018. gada decembrī Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja jauno Administratīvās atbildības likumu, kas ieviesīs virkni pārmaiņu šī brīža administratīvo sodu noformēšanas kārtībā. Jaunais Administratīvās atbildības likums stāsies spēkā šī gada 1. jūlijā, un līdz ar to, pašreizējais Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss zaudēs spēku. Lai nodrošinātu vienotu administratīvo pārkāpumu procesu uzskaiti visās valsts un pašvaldību institūcijās, tiks ieviests viens tehnoloģiskais rīks, proti, APAS sistēma, kuru izstrādā Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs. APAS sistēmas tiesiskais regulējums ir noteikts Sodu reģistra likumā.

Latvijas Ārlietu ministrijas paziņojums par ASV iniciatīvu stratēģiskā bruņojuma kontroles jomā

Stratēģiskā jeb kodolbruņojuma kontrole ir svarīgs starptautisko drošības vidi veidojošs elements. Valstīm, kuru rīcībā ir kodolieroči, ir īpaša atbildība šajā kontekstā. Kopš Aukstā kara beigām kodolieroču skaits pasaulē ir dramatiski samazināts.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums