Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Suns sabiedriskajā transportā!

Suņa pārvadāšana sabiedriskajā transportā nav retums. Reizēm arī īss brauciens ar sabiedrisko transportu var pārvērsties īstā pārdzīvojumā gan saimniekam, gan sunim, kluba Rimi Mājdzīvniekiem suņu dzīves eksperte un kinoloģe Ļena Valdmane stāsta par svarīgāko, lai nokļūšana galamērķī sagādātu prieku, nevis raizes.

Aicina uz satikšanos priekšlaikus dzimušus bērnus ar vecākiem

Atzīmējot Pasaules priekšlaicīgi dzimušo bērnu dienu, 17. novembrī Rīgas Lutera draudzes centrā (Torņakalna ielā 5) no pl. 15.00 – līdz 18.00 norisināsies "Satikšanās svētki". Uz pasākumu aicināta ikviena ģimene, kurā aug priekšlaikus dzimis bērniņš. Tā ir iespēja ne vien satikt citus bērnus un vecākus ar līdzīgu pieredzi, bet arī aprunāties ar speciālistiem. Pasākumu organizē priekšlaikus dzimušo bērnu vecāku biedrība "Esmu klāt". Dalība ir bez maksas.

Labklājības ministre Ramona Petraviča: "Šogad izdevies palielināt finansiālo atbalstu daudziem cilvēkiem"

"Šogad labklājības nozarē veiktie darbi ir ļāvuši palielināt valsts sniegto finansiālo atbalstu daudziem cilvēkiem. Tas liecina, ka mēs esam uz pareizā ceļa un iesāktie sistēmas uzlabojumi ir jāturpina arī nākamgad. Tā būs mana darba prioritāte," teica labklājības ministre Ramona Petraviča pēc Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa ziņojuma Saeimai par valdības paveikto un iecerēto darbību.

Ziedo asinis, lai glābtu dzīvības!

Tikai 45% Latvijas iedzīvotāju vismaz reizi mūžā ir ziedojuši asinis kā donori – secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultātos. Tāpat atklāts, ka asinis biežāk ziedo tieši vecāka gadagājuma cilvēki, kā arī tie, kuri zina savu asinsgrupu. Ar vērtīgiem ieteikumiem pirms un pēc asins ziedošanas dalās ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.

Kampaņā "Dalies ar iespēju augt!" jauniešu atbalstam saziedoti 16 326,74 eiro

Laikā no 7. oktobra līdz 10. novembrim visos Rimi veikalos Latvijā jauniešu mentorprogrammai saziedoti 16 326,74 eiro. Kampaņu "Dalies ar iespēju augt!" jau ceturto gadu īsteno jauniešu atbalsta biedrība Mentor Latvia un veikalu tīkls Rimi. Saziedotie līdzekļi tiks izlietoti mentorprogrammas attīstībai 2020. gadā.

Ar kampaņu "Apstājies, pirms aizraujies!" uzsāk iedzīvotāju izglītošanu par atbildīgu azartspēļu spēlēšanu

13. novembrī Latvijas Spēļu biznesa asociācija (LSBA) digitālajā platformā drosaspele.lv izglītos sabiedrību par atbildīgu azartspēļu spēlēšanu un sekām, kas rodas pārmērīgi spēlējot azartspēles.

Aicina jūrmalniekus paust viedokli par gaidāmajiem ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) aicina Jūrmalas pilsētas iedzīvotājus paust viedokli par SIA "Jūrmalas ūdens" iesniegto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu. Lai uzklausītu iedzīvotāju viedokli, SPRK 15.novembrī plkst. 12.00 Jūrmalas pilsētas pašvaldības administrācijas ēkas zālē (1.stāvs), Jomas ielā 1/5, organizē uzklausīšanas sanāksmi.

Kā pareizi sportot, nenodarot kaitējumu sirdij? Skaidro kardioloģe

Nav noslēpums, ka fiziskās aktivitātes pozitīvi ietekmē sirds veselību, taču, izvēloties nepiemērotas intensitātes treniņus, sekas var būt gluži pretējas. Sabiedrībā pastāv maldīgs uzskats par to, ka treniņam ir jābūt grūtam, lai tas būtu vērtīgs, kamēr praksē šādi treniņi, īpaši iesācējiem, nevajadzīgi noslogo sirdi un muskuļus. Viens no efektīvākajiem veidiem, kā sportojot nenodarīt sev pāri, ir pulsa kontrole treniņos, skaidro Latvijas Olimpiskās vienības kardioloģe Sofija Ļebedeva un aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane

Valsts svētkos tiks godināti Kārsavas novada Goda pilsoņi

Tradicionāli svinīgā pasākumā 18. novembrī tiks pasniegtas Kārsavas novada Goda pilsoņa nozīmes un atzinības raksti tiem, kuri ar savu darbu, attieksmi un personību ir ieguvuši augstu cieņu no līdzcilvēkiem. Šogad Goda pilsoņa titulam ir izvirzīti 3 novadnieki – Ināra Silicka, Vera Krišāne un Anatolijs Posredņikovs. 2019. gada Kārsavas novada Goda pilsoņa titulu iegūs divas no izvirzītajām personām.

Valsts svētkos Jūrmalā – Gaismas ceļš, svinīgs koncerts un uguņošana

Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienā Jūrmala aicina iedegt sveces 20 kilometrus garā Gaismas ceļā no Lielupes tilta līdz Ķemeriem. Vakarā aicināti svinēt svētkus kopā, baudot svinīgu koncertu, svētku torti un uguņošanu.
mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli