Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Latvijas simtgadē būtiski pieaug iedzīvotāju interese par kultūru

Latvijas valsts simtgadē būtiski pieaugusi iedzīvotāju interese par dažādiem kultūras notikumiem, liecina pētījumu un konsultāciju kompānijas Kantar TNS pavasarī veiktā iedzīvotāju uzvedības un vajadzību izpēte.

CSDD pētījums: 96% Latvijas iedzīvotāju ir PRET braukšanu reibumā

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) jaunākais pētījums* par iedzīvotāju attieksmi pret braukšanu reibumā liecina, ka Latvijas sabiedrība kļūst aizvien atbildīgāka. 96% iedzīvotāju uzskata, ka nekādā gadījumā nav pieļaujams sēsties pie automašīnas stūres alkohola reibumā.

Aicina pieteikties pilsoniskās sabiedrības balvai "Identitāte, Eiropas vērtības un kultūras mantojums Eiropā"

Aicinām pieteikties pilsoniskās sabiedrības balvai "Identitāte, Eiropas vērtības un kultūras mantojums Eiropā". Kopumā 50 000 EUR piešķirs ne vairāk kā pieciem uzvarētājiem.

Finansiālā atstumtība Latvijā un pasaulē: kā ar to cīnīties?

Finansiālā atstumtība (financial exclusion) ir aktuāls temats arī šodien, kad, šķiet, ka ikvienam cilvēkam ir bankas konts. Patiesībā, pēc pasaules bankas datiem, Eiropā dzīvo 37 miljoni cilvēku, kuriem nav pieejas formālajai finanšu sistēmai un bankas pakalpojumiem. Izrādās, arī Latvijā bez bankas konta dzīvo aptuveni 10% iedzīvotāju.

Aicina pieteikties zelta kāzu jubilārus

Rīgas pilsētas dzimtsarakstu nodaļa aicina atsaukties tos rīdziniekus, kuri šogad svin zelta kāzas - laulību 50 gadu jubileju. Šīs ģimenes savu laulību ir reģistrējušas 1968. gadā.

Atvaļinājums un mājokļa drošība – roku rokā!

Sākoties vasarai, iedzīvotāji arvien biežāk izvēlas atvaļinājumu izmantot, lai dotos ārpus ierastās vides, iepazīstot Latvijas dabas skaistumu vai apceļojot tālākas zemes. Lai, atgriežoties no atpūtas, nenāktos attapties pie zagļu iztukšotas dārglietu lādītes vai bez vērtīgas elektronikas, Valsts policija atgādina jau laikus parūpēties ar mājokļa drošību. Tāpat iedzīvotāji ir aicināti pievērst uzmanību apkārtnē redzamām aizdomīgām personām un automašīnām, ziņojot likumsargiem pa tālruņa numuru 110.

Aicinām balsot par simpātiskāko energoefektīvāko ēku

Konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2018" organizatori aicina iedzīvotājus iesaistīties konkursa norisē un līdz šā gada 18. jūnija plkst. 23.59 balsot par sev simpātiskāko energoefektīvāko ēku Latvijā.

Lūdz Latvenergo atmaksāt pārmaksāto OIK

2018. gada 8. Jūnijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrība (LBDMIAB) ir nosūtījusi AS "Latvenergo" iesniegumu, kurā lūdz atmaksāt OIK, ko ir pārmaksājuši visi Latvijas iedzīvotāji un uzņēmumi.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde izsaka pateicību skolēniem par piedalīšanos videomateriāla izveidē

Šonedēļ, 4.jūnijā, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas izteica pateicības Liepājas skolēniem, kuri ar savu klātbūtni atbalstīja un piedalījās projekta "Esi košs - jūties drošs" videomateriāla izveidē.

Datu regula izgaismojusi vairākus mītus par personas datu aizsardzību un izmantošanu

Stājoties spēkā vispārīgajai datu aizsardzības regulai (GDPR), ir izgaismoti vairāki mīti, kas joprojām pastāv patērētāju vidū attiecībā uz iepirkšanos internetā. Ir vairāki maldīgi pieņēmumi, kas skar personu datus un to, ko tiešsaistes veikali ar tiem ir tiesīgi darīt.
Mēbeļu izgatavošana