Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


2019. gada 25. maija Eiropas Parlamenta vēlēšanas Latvijā


• Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas Latvijā notiks sestdien, 2019. gada 25. maijā.

• EP vēlēšanās Latvija ir viens vēlēšanu apgabals, no kura EP jāievēl astoņi deputāti.

• Tiesības piedalīties EP vēlēšanās ir balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas Latvijā (ir reģistrēti Latvijas Iedzīvotāju reģistrā). Lai piedalītos vēlēšanās, pilsonim jābūt sasniegušam 18 gadu vecumu vēlēšanu dienā un jābūt iekļautam Latvijas Vēlētāju reģistrā.

Laimīgāki cilvēki sevi vairāk lutina ar saldumiem

Veselīgs dzīvesveids Latvijā kļūst aizvien populārāks, tomēr vairāk nekā puse iedzīvotāju sevi palutina ar saldumiem un tos patērē vairākas reizes nedēļā. Turklāt "Maxima mazumtirdzniecības kompass" aptaujas dati atklāj interesantu sakritību – tie, kuri sevi atļaujas palutināt nedaudz biežāk, jūtas laimīgāki.

Ziemā aktīvās atpūtas cienītāji savainojas retāk, bet traumas ir smagākas

Šogad laikapstākļi īpaši lutinājuši ziemas cienītājus, kas brīvo laiku izvēlas pavadīt, nodarbojoties ar aktīvo atpūtu – slēpojot, snovojot vai slidojot uz atklātām ūdens tilpnēm. Aukstajā sezonā kopumā savainojumi tiek gūti retāk nekā vasarā, taču tie ir smagāki un prasa ilgāku atveseļošanās laiku, liecina AAS "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk BTA) apkopotie dati.

Lietuvas republikas dibināšanas 101.gadskārtai veltīts Svinīgs vakars.

2019.gada 15.februārī plkst. 18.00 Rīgas Centrālās bibliotēkas (Brīvības ielā 49/53) 2.stāvā, Lasītāju zālē norisināsies Lietuvas republikas dibināšanas 101.gadskārtai veltīts Svinīgs vakars. Īpašie viesi Kurtuvēnu etnogrāfiskais ansamblis KURTUOVE (Lietuva), piedalās Rīgas folkloras kopa LAIVA. Sarīkojums notiek lietuviešu un latviešu valodā (ar tulkošanu) un to rīko Latvjas Dievturu sadraudze sadarbībā ar Latvijas Folkloras biedrību

Vairāk nekā 700 autovadītāju uzlabojuši savas braukšanas prasmes ziemas apstākļos

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) organizētajās drošas ziemas braukšanas konsultācijās Rīgā, Jelgavā, Tukumā, Rēzeknē, Valmierā, Liepājā un Ventspilī šogad piedalījies rekordskaits cilvēku – vairāk nekā 700 autovadītāju.

Septiņi vērtīgi padomi senioriem gājējiem drošākai dalībai ceļu satiksmē

Lai ikdienā parūpētos par savu drošību uz ceļa, reizēm pietiek ar pavisam elementāru drošības pasākumu ievērošanu, par ko steigā mēdzam piemirst. Lūk, septiņi vērtīgi Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un Valsts policijas padomi* senioriem, kas noderēs ikvienam gājējam.

Valsts policija kopā ar senioriem aktualizē gājēju senioru drošību uz ceļa

Turpinoties informatīvajai drošības kampaņai gājējiem senioriem "Strauja sirds, bet kājas lēnas", Valsts policija kopā ar biedrību "Rīgas aktīvo senioru alianse" (RASA) un kampaņas partneriem 8. februārī rīkoja diskusiju. Tās laikā tika pārrunāti gājēju drošības noteikumi, uzklausīti RASA biedru viedokļi un ieteikumi senioru drošībai, kā arī izteikti priekšlikumi Rīgas domes Satiksmes departamentam (RDSD) infrastruktūras pilnveidošanai. Līdzīgas tikšanās iecerētas arī citur reģionos.

Bolderāja: maza meitene viena izgājusi no mājas, kamēr māte gulējusi

10.februārī pulksten 9.52 Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju par kādu pirmsskolas vecuma meiteni, kura bez vecāku uzraudzības viena pati staigājot pa Bolderājas ielām. Mirkli vēlāk bērns raudādams iegājis vietējā pārtikas veikalā, kur pārdevēja viņu mēģinājusi uzrunāt un izsaukusi policiju. Apstākļu pārbaudīšanai uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes autopatruļa.

Mileniāļi un luksuss. Pieci fakti, kas raksturo Y paaudzi

Mileniāļi, Y paaudze jeb tūkstošgadnieki - cilvēki, kas uzauguši tehnoloģiju pārmaiņu laikmetā. Paredzams, ka līdz 2025.gadam, kad vecākie būs pirktspējas brieduma gados, puse luksusa tirgus būs mileniāļi.

Sazinoties ar glābšanas dienestiem mobilajā lietotnē "Mana drošība", automātiski tiks nosūtītas arī ziņas sūtītāja koord

Lai nodrošinātu operatīvu saziņu ar glābšanas dienestiem arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, piemēram, runas traucējumiem, vai gadījumos, kad nav iespējas ārkārtas situācijās veikt zvanu uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs sadarbībā ar Valsts policiju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu ir veicis mobilās lietotnes "Mana drošība" pilnveidi. Mobilā lietotne ir tiešsaistes rīks saziņai ar operatīvajiem dienestiem, kā arī ziņošanai par ceļu satiksmes negadījumiem vai pārkāpumiem un noziedzīgiem nodarījumiem interneta vidē.
mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli