Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


AS "Latvenergo" un Ziedot.lv izsludina konkursu sociālās jomas atbalstam 150 000 eiro apmērā

Pamatojoties uz AS "Latvenergo" un Fonda "Ziedot.lv" 2017.gada jūlijā noslēgto Nodomu protokolu par sociālo atbalstu sabiedrības dzīves kvalitātes celšanai un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, AS "Latvenergo" ziedo 150 000 eiro sociālās palīdzības veicināšanai Latvijā. Ziedojumu sadalīs projektu konkursā biedrībām un nodibinājumiem.

Iedzīvotāju balsojumā par ģimenei draudzīgu pašvaldību šobrīd izvirzījušies Siguldas, Olaines un Ādažu novad...

Iedzīvotāju balsojumā par ģimenei draudzīgu pašvaldību šobrīd izvirzījušies Siguldas, Olaines un Ādažu novadi, Ventspils, Jūrmalas un Rēzeknes pilsētas

Šobrīd, kad līdz konkursa "Ģimenei draudzīga pašvaldība" iedzīvotāju balsojuma noslēgumam palikusi nedēļa, visvairāk balsis saņēmušas Siguldas, Olaines un Ādažu novadi, Ventspils, Jūrmalas un Rēzeknes pilsētas. Turklāt salīdzinoši nelielās Siguldas un Olaines novadu pašvaldības apsteigušas visas Latvijas republikas pilsētas. Iedzīvotāju balsojuma rezultātus vēl iespējams mainīt, līdz 2017.gada 31. oktobrim tīmekļa vietnē www.vietagimenei.lv balsojot par savu ģimenei draudzīgāko pašvaldību.

Ceturtajā Burtnieku gudrības darbnīcā mācīsies apzināties savu ķermeni un radīt ar to

Ceturtdien, 26. oktobrī, Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros Burtnieku novada jauniešu centrā notiks projekta "Burtnieku pils tīstokļus meklējot" ceturtā Burtnieku gudrības darbnīca. Šoreiz pie Burtnieku novada Sociālā dienesta darbiniekiem, klientiem un citiem iedzīvotājiem ar nodarbībām viesosies deju un kustību terapeite Santa Grīnfelde, māksliniece Krista Briģe un žurnāliste Laima Slava.

3 bezmaksas Britu Dienu 2017 pasākumi Latvijas iedzīvotājiem

Lielbritānijas vēstniecība kopā ar sadarbības partneriem turpmākajās nedēļas piedāvā apmeklēt "Britu Dienu 2017" bezmaksas pasākumus, kuru mērķis ir stiprināt draudzīgās saites starp Lielbritāniju un Latviju, iepazīstinot Latvijas iedzīvotājus ar britu kultūru, sportu un brita Džordža Armitsteda ieguldījumu Rīgas attīstībā.

Jaundzimušo skaits krītas, mirušo mazāk

Rīga, 19.10.2017.
Šī gada deviņos mēnešos Latvijā piedzima 15 723 mazuļi, kas ir par 1113 bērniem mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie provizoriskie demogrāfijas rādītāji.

Sabiedrības iesaiste veicina uzņēmumus novērst pārkāpumus

Šogad Valsts ieņēmumu dienests (VID) no iedzīvotājiem 1125 reizes saņēmis informāciju par dažādiem pārkāpumiem uzņēmumu saimnieciskajā darbībā. Sabiedrības iesaiste uzņēmējdarbības vides sakārtošanā ir ļoti būtiska, tā veicina pārkāpumu atklāšanu un novēršanu.

INDEXO aicina portālā ManaBalss.lv parakstīties par mantojamu 2. pensiju līmeņa kapitālu

Izveidojot jaunu iniciatīvu portālā ManaBalss.lv, INDEXO dibinātāji aicina parakstīties par mantojamu 2. pensiju līmeņa kapitālu. Iniciatīva ir nepieciešama, jo mantojams pensijas uzkrājums dos katram Latvijas iedzīvotājam pārliecību – šī ir mana nauda un par to ir vērts rūpēties.

Eurostat un CSP iepazīstina ar sieviešu un vīriešu statistisko portretu Eiropas Savienībā

Rīga, 18.10.2017.
Visaugstākais sieviešu – vadītāju rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidū ir tieši Latvijā – 47 %. Kopumā ES 2016. gadā tikai trešā daļa (33 %) vadītāju bija sievietes. Šo un citus faktus par sievietēm un vīriešiem ES var izlasīt ES Statistikas biroja Eurostat, CSP un citu ES dalībvalstu statistikas iestāžu kopīgi šodien klajā laistajā publikācijā "Dzīve Eiropā: sievietes un vīrieši. Statistisks portrets".

Uzlādēt elektromobili? Nav nekā vienkāršāka!

Elektromobiļu, kā arī citu elektrisko transportlīdzekļu – e-velo, e-moto – konstrukcija paredz iespēju tos uzlādēt no parastās rozetes. Elektromobili var uzlādēt ar pieslēguma jaudu, kas vienāda ar ūdens kannas vai gludekļa jaudu. Elektromobiļa akumulatora pilnai uzlādei pie parastās rozetes jāpavada nakti vai pilnu darba dienu. Lai elektromobili uzlādētu ātrāk, kā arī varētu automobili stāvvietā sildīt, ir jāizmanto lielākas jaudas pieslēgumu, un tā salāgošanai ar elektromobili – speciālu uzlādes iekārtu.

"Baltic International Bank Latvijas barometrs": iedzīvotāju noskaņojums ir pasliktinājies ....

"Baltic International Bank Latvijas barometrs": iedzīvotāju noskaņojums ir pasliktinājies - kritumu piedzīvojušas visas pētījumā analizētās jomas

Jaunākais "Baltic International Bank Latvijas barometrs" liecina, ka mēneša laikā iedzīvotāju kopējais noskaņojums ir ievērojami pasliktinājies - kritumu piedzīvojušas visas pētījumā analizētās jomas. Viskritiskāk tiek vērtēta ģimenes materiālā stāvokļa attīstība, indeksam nokrītoties no -9 līdz -11 indeksa punktiem.

Aktuālās ziņas