Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Reirs: Labojumi pensiju likumā palīdzēs atraitņos palikušajiem

Labklājības ministrija (LM) sadarbībā ar seniorus pārstāvošajām organizācijām un Saeimas sociālo un darba lietu komisijas ekspertu grupu izstrādājuši priekšlikumus par grozījumiem likumā "Par valsts pensijām", ar kuriem otrdien, 24. aprīlī, iepazīstinās atbildīgās komisijas deputātus.

Jelgavā jau desmito reizi notiks Latvijas Stādu dienas

Jelgavas pilsēta aicina apmeklēt Latvijas Stādu dienas Jelgavas pils parkā 12. un 13. maijā. Stādu dienas pulcēs vairāk kā 240 stādu audzētājus, dažādu sēklu, dārza tehnikas, darbarīku un citu dārza preču tirgotājus vienviet. Apmeklētājiem būs iespēja ne tikai iegādāties visu nepieciešamo dārza labiekārtošanai – sākot no stādiem līdz pat siltumnīcām, zāles pļāvējiem un motorzāģiem -, bet arī saņemt profesionālu stādu audzētāju un citu dārza preču ražotāju un tirgotāju konsultācijas.

Pavasara tīrīšana skapī un labs darbs vienlaicīgi

Turpmāk, apmeklējot tirdzniecības centrus, varēs apvienot patīkamo ar lietderīgo, jo t/p "Alfa" un t/c "Mols" būs izvietotas nodibinājuma "Otrā Elpa" ziedojumu mantu kastes. Ziedojumu mantu kastēs varēs atstāt visdažādākās gan ikdienā, gan saimniecībā noderīgas, labas mantas. Ziedotās mantas pēc sašķirošanas nonāks otrreizējā tirgū vai sociālās organizācijās.

Notiks starpkonfesionāla konference "Dzimums un dzimte: teoloģiskā perspektīva"

Jau vairākus gadus Latvijas sabiedrībā plaši tiek debatēts par dzimuma un dzimtes jēdzieniem, to ietekmi sabiedrības attīstībā, kā arī šo jēdzienu izpratni saistībā ar vardarbību pret sievieti un vardarbību ģimenē. Dzimumu līdztiesība un ar to saistīto jēdzienu lietošana un interpretācija ir tikusi plaši apspriesta un diskutēta medijos un plašākā sabiedrībā. Diskusiju uztur arī kristīgās kopienas autoritātes un piederīgie.

Ūsiņu ieskandināšana

2018.gada 27.japrīlī plkst. 18.00 Rīgas Centrālās bibliotēkas (Brīvības ielā 49/53) 2.stāvā, Lasītāju zālē Latvijas dievturu sadraudze aicina uz Ūsiņu ieskandināšanu.

Vairāk kā puse suņu īpašnieku nemaksā nodevu

Vairāk nekā puse no teju 30 000 suņu īpašniekiem pašvaldībai nemaksā suņa turēšanas nodevu, šāds secinājums izriet no Rīgas domes Vides pārvaldes vadītājas Evijas Piņķes šodien paustā domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā.

Rīdzinieki jautā: kāpēc netiek atslēgta apkure?

Ņemot vērā mainīgos laika apstākļus – kā arī tuvāko dienu laika prognozi, apkure SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) apsaimniekotajām dzīvojamām mājām tiks nodrošināta līdz brīdim, kad iestāsies vienmērīgi silts un sauss laiks. Jau šobrīd gandrīz visās RNP mājās ar centralizēto siltumapgādi, māju automatizētās siltumsistēmas nodrošina samazinātu, āra gaisa temperatūrai atbilstošu apkures režīmu, kas nepieļauj paaugstināta mitruma un drēgnuma veidošanos dzīvokļos. Ņemot vērā laika apstākļu prognozi, līdz mēneša beigām siltumenerģijas nodrošināšana ēku apsildīšanai tiks pārtraukta.

Nezaudējiet modrību pavasarī – garnadži nesmādē pat radiatorus

Šī gada pirmajā ceturksnī izmaksātais atlīdzību apjoms par zādzībām nekustamajos īpašumos, salīdzinot ar to pašu laika periodu pērn, pieaudzis par 73%, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati. Savukārt pieteikto atlīdzību statistika par zādzībām no mājokļiem pēdējos gados norāda – pavasarī rūpēs par savu īpašumu nereti kļūstam izklaidīgāki.

Dzimstības samazinājums turpinās

Rīga, 19.04.2018.
Kopš 2016. gada dzimušo skaits Latvijā tupina samazināties – 2017. gadā dzīvi dzimušo skaits varētu būt par apmēram tūkstoti mazāks nekā 2016. gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskie dati. Arī 2018. gada pirmajos trīs mēnešos reģistrēto jaundzimušo skaits – 4 612 bērni – ir par 336 mazuļiem mazāk nekā 2017. gada attiecīgajā periodā.

Skriešanas sports kā pozitīvu emociju uzlāde

Klāt pavasaris – laiks, kad straujiem soļiem aizsākas aktīvā dzīvesveida sezona, kas nozīmē, ka aktuālas kļūst dažādas brīvdabas aktivitātes un sporta veidi. Kā viens no jauno sezonu ieskandinošajiem tautas sporta pasākumiem 22. aprīlī gaidāmi ikgadējie Jūrmalas skriešanas svētki, kas Majoru pludmalē jau ierasti pulcēs lielus un mazus aktīvās atpūtas entuziastus. Jau šo svētdien ikviens interesents bez maksas varēs pārbaudīt spēkus trīs dažādās skriešanas un nūjošanas distancēs, paralēli visas dienas garumā baudot arī citas radošas un pozitīvi uzlādējošas izklaides aktivitātes. Lai sacensību dienā veiksmīgi mērotu izvēlēto distanci un īstenotu sev uzstādītos mērķus, svētku organizatori aicina dalībniekus ieklausīties pieredzes bagātā vieglatlēta Kristapa Vēja-Āboliņa ieteikumos.

Aktuālās ziņas