"Rīgas filmu fonda" līdzfinansējumu šogad saņems septiņi ārvalstu filmu uzņemšanas projekti

2020. gadā "Rīgas filmu fonda" līdzfinansējums piešķirts septiņiem ārvalstu filmu projektiem. Jūlija vērtēšanā apstiprināja piecus filmu projektus, piešķirot līdzfinansējumu 511 732 eiro apmērā. Savukārt augustā atbalstīti vēl divi projekti, piešķirot pieejamo līdzfinansējumu 288 268 eiro apmērā.

Apstiprinājumu līdzfinansējuma līguma slēgšanai ar Rīgas pašvaldību saņēma šādi projekti:

SIA “Ego Media” pieteikums “Kalev”, kas taps sadarbībā ar “Allfilm” (Igaunija), ar līdzfinansējuma intensitāti 25% no izmaksām Latvijā. Tā ir sporta drāma par Igaunijas basketbola komandu “Kalev”, kas balstās uz patiesiem notikumiem 90to gadu sākumā. Filmēšana Latvijā ir plānota 2020. gada augustā.

SIA “Film Angels Studio” pieteikums “Kraukļa grava”, kas taps sadarbībā ar “Now-films” (Lielbritānija), ar līdzfinansējuma intensitāti 20% no izmaksām Latvijā. Tā ir gotiska šausmu filma ar trillera elementiem un amerikāņu dzejnieku Edgaru Alanu Po kā galveno tēlu.  Filmēšana Latvijā ir plānota 2020. gada oktobrī.

SIA “Film Angels Studio” pieteikums “Aptiekārs Melhiors”, kas taps sadarbībā ar “Taska Film” (Igaunija), ar līdzfinansējuma intensitāti 20% no izmaksām Latvijā. Tā ir literatūrā balstīta viduslaiku kriminālfilmu triloģija, kuras notikumi risinās Hanzas savienības laikmetā Tallinā. Filmēšana Latvijā ir plānota 2020. gada augustā un septembrī.

SIA “Tasse Film” pieteikums “Kāzas II”, kas taps sadarbībā ar “Studio Metrage” (Polija), ar līdzfinansējuma intensitāti 20% no izmaksām Latvijā. Tā ir traģikomiska drāma ar atskatu uz otrā pasaules kara laika notikumiem Polijā. Filmēšana Latvijā ir plānota 2020. gada jūlija beigās un augustā.

SIA “Cinevilla Films” pieteikums “Terra X – Viena diena…”, kas taps sadarbībā ar “Story House Productions” (Vācija), ar līdzfinansējuma intensitāti 20% no izmaksām Latvijā. Tā ir vēsturisku dokumentālo TV filmu triloģija, ikdienas inscenējums viduslaiku pilī, Ņujorkā industriālās revolūcijas laikā un Drēzdenē pēc kara. Filmēšana Latvijā ir plānota no 2020. gada jūlija otrās puses līdz septembrim.

SIA “Ego Media” pieteikums “Ziemeļu Eskobars”, kas taps sadarbībā ar “Monday Media” (Dānija), ar līdzfinansējuma intensitāti 20% no izmaksām Latvijā. Tas ir pētnieciskās žurnālistikas seriāls 4 daļās, kas balstās uz patiesiem notikumiem. Filmēšana Latvijā ir plānota 2020. gada oktobrī.

SIA “Tasse Film” pieteikums “Hamelinas Stabulnieks”, kas taps sadarbībā ar “Ratcatcher Entertainment” (Kipra), ar līdzfinansējuma intensitāti 20% no izmaksām Latvijā. Tas ir fantāzijas trilleris balstīts uz teiku par Hamelinas stabulnieku. Filmēšana Latvijā ir plānota 2020. gada oktobrī un novembrī.

Tā kā saņemto pieteikumu kopējais pieprasījums pārsniedza pieejamo summu, konkursa vērtēšanas komisija pārtraukusi pieteikumu pieņemšanu šajā gadā.

Kopumā 2020. gada konkursa plānotā Rīgas pašvaldības līdzfinansējuma summa ir 800 000 eiro. “Rīgas filmu fonda” līdzfinansējums tiks izmaksāts pēc filmēšanas pabeigšanas, producentiem iesniedzot informāciju par atbalstāmo līdzekļu izlietojumu Rīgā un Latvijā.

 

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums