Rīgas Pašvaldības policijā no 31. marta līdz 6. aprīlim reģistrēti 4426 notikumi


foto;Valsts policija
Rīgas Pašvaldības policijā ( RPP) aprīlis notikumu ziņā sācies aktīvāk nekā marts - pavisam reģistrēti 4426 notikumi (no tiem 942 ar mobilās lietotnes palīdzību), kas ir par 7 % vairāk kā iepriekšējās nedēļās Tāpat saņemti 162 personu iesniegumi.

......

Šajās dienās pašvaldības policija īpaši pievērsa uzmanību ārkārtas stāvokļa ierobežojumu kontrolei. Saņemti 314 izsaukumi par ārkārtas stāvokļa ierobežojumu neievērošanu (salīdzinājumam – iepriekšējā laika posmā 43), patrulējot konstatēti 14 ārkārtas situācijas ierobežojumu neievērošanas gadījumi, veikti 38 reidi par ierobežojumu neievērošanu. Pavisam kopā apsekotas 1786 adreses un policijas redzeslokā nonākusi 21 persona, kas neievēroja noteiktos ārkārtas situācijas ierobežojumus.

Kopumā konstatēti 155 ārkārtas situācijas ierobežojumu neievērošanas gadījumi, no tiem trīs par sociālās distancēšanās nodrošināšanu tirdzniecības vietās un 72 par sociālās distancēšanās nodrošināšanu sabiedriskās ēdināšanas vietās. Seši gadījumi saistīti ar ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu, savukārt, piecos gadījumos darbu ar ārkārtas situācijas pārkāpējiem turpinās Valsts policija.

Tā 4. aprīlī pirms vienpadsmitiem vakarā RPP Kurzemes pārvaldes darbinieki saņēma izsaukumu uz Anniņmuižas bulvāri, kur trokšņojot kaimiņi. Notikuma vietā aiz 37. dzīvokļa durvīm bija dzirdama vairāku personu saruna. Durvis atvēra sieviete, kurai tika izskaidrots ierašanās iemesls. Bija redzams ka dzīvoklī atradās vairākas personas, kā vēlāk noskaidrots - septiņas. Tika pārbaudīti personu dati, piefiksēti kontakttālruņi. Personām izskaidrots, ka saistībā ar MK rīkojumu ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi, tai skaitā ciemošanās pie dzīvokļa saimnieka. Personas vainu atzina, kā arī policijas klātbūtnē atstāja dzīvokli.

Joprojām spēkā arī ,,Rīgas satiksmes” noteiktie ierobežojumi braukšanai sabiedriskajā transportā. Pagājušās sestdienas vakarā RPP Centra pārvaldes darbinieki saņēma izsaukumu no ,,Rīgas satiksmes” dispečera, ka 7. tramvajā otrajā vagonā jau vairākus apļus vizinās apmēram 10 gadus vecs bērns. Aspazijas bulvārī tramvajs tika apturēts un zēns nodots policistiem. Viņš paskaidroja, ka ap plkst.18.00 izgājis no dzīvesvietas Ķengaragā un vēlējās pabraukāt ar tramvaju, kā arī ir informējis tēvu par to, ka ies laukā. Bērnam izstāstīts par sabiedriskā transporta lietošanu ārkārtas situācijas laikā un viņš nogādāts mājās pie tēva.

Tā kā valstī skolēniem noteiktas attālinātās mācības un tādi ārpus stundu pasākumi, kā mūzikas skolas nodarbības un sporta pulciņi, nenotiek, arvien vairāk nepilngadīgie aizturēti smēķējot un lietojot alkoholiskos dzērienus, kā arī klīstot ielās vakara stundās.

Neskatoties uz noteiktajiem ierobežojumiem sabiedrisko vietu apmeklēšanā, nedēļas laikā RPPdarbinieku redzeslokā nonāca 108 nepilngadīgas personas, no tiem meklēšanā bija izsludinātas trīs personas. Apsekotas 133 nepilngadīgo dzīvesvietas un pulcēšanās vietas., noformētas septiņas izpildes lietas ,,Par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu bērniem”.

Pēdējās nedēļās, kopš izsludināta ārkārtas situācija un cilvēki aicināti vairāk uzturēties mājās, pieaudzis ģimenes konfliktu izsaukumu skaits. Laika posmā no 31. marta līdz 6. aprīlim kopumā Rīgas Pašvaldības policija devusies uz 39 izsaukumiem par konfliktiem ģimenē, kas ir par 14 vairāk kā iepriekšējā nedēļā. Fiziskas vardarbības gadījumu skaits ģimenēs nav pieaudzis.

Pavisam pagājušajā nedēļā Rīgas Pašvaldības policijas redzeslokā nonākušas 1828 personas, no kurām 207 aizturētas. Reģistrēti 878 administratīvie pārkāpumi, no tiem 689 par auto stāvēšanas un apstāšanas noteikumu neievērošanu autovadītājam klāt neesot.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums