Islaicigi slegta Euroaptieka Slokas iela 115, Riga

Šodien, 27.martā, ir oficiāli apstiprināta saslimšana ar Covid-19 "Euroaptieka", kas atrodas "Maxima XXX" veikala tirdzniecības telpās Slokas ielā 115, Rīgā, darbiniekam, kas kopš 19.marta nav strādājis aptiekā. Pēc šīs informācijas saņemšanas "Euroaptieka" tūlītēji sazinājās ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC), kas apzināja visus konkrētās aptiekas darbiniekus, nosakot katram turpmāko rīcību. "Euroaptieka" arī nekavējoties slēdza aptieku un ir veikusi pilnīgu aptiekas dezinfekciju. "Euroaptieka" aktīvi sadarbojas ar atbildīgajiem dienestiem, lai apzinātu to rekomendācijas un nodrošinātu darbinieku un pircēju veselību šajā situācijā.

Konkrētais darbinieks nestrādāja aptiekā kopš 19.marta saistībā ar “Euroaptieka” darba drošības noteikumiem, kas nosaka neatrašanos darba vietā saukstēšanās simptomu gadījumos, un atradās ģimenes ārsta uzraudzībā. Lai arī darbinieks nav bijis ārvalstīs un kontaktējies ar Covid-19 saslimušu personu, drošības nolūkos darbiniekam tika veikts Covid-19 tests, kas šodien, 27.martā, apstiprinājās pozitīvs.

“Ārsti, ārstu palīgi, neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieki un farmaceiti šobrīd veic būtisku darbu, lai iedzīvotājiem būtu pieejama medicīniskā palīdzība un konsultācijas, kā arī pieejami medikamenti. Aicinām iedzīvotājus būt atbildīgiem pret sevi, apkārtējiem un medicīnas un farmācijas nozares darbiniekiem – kristiski izvērtēt savu veselības stāvokli un nepieciešamību doties ārpus mājas un uz aptieku. Katram rīkojoties atbildīgi mēs kopā varēsim pārvarēt veselības krīzi valstī,” saka “Euroaptiekas” valdes priekšsēdētāja Nataļja Zaharova.

“Euroaptieka” būs slēgta līdz 1.aprīlim. Līdz tās atvēršanai iedzīvotāji aicināti doties uz tuvāko “Euroaptieka” Anniņmuižas bulvārī 40a vai Kurzemes prospektā 141.

Rūpējoties par darbinieku, klientu un sabiedrības veselību, “Euroaptieka” ir ieviesusi vairākus pasākumus sociālās distancēšanās nodrošināšanai visās 57 tīkla aptiekās 18 apdzīvotās vietās Latvijā. “Euroaptieka” tīkla aptiekās kases zonās, kur parasti ir vislielākā cilvēku plūsma, ar norādošām lentām uz grīdas ir izlīmēti norādījumi divu metru distances ievērošanai no farmaceita līdz apmeklētājiem. Starp farmaceitu un apmeklētājiem ir uzstādītas speciālas norobežojošas stikla aizsargsienas. Tāpat katrā aptiekā tiek veikta dezinfekcija un telpu uzkopšana vairākas reizes dienā, kā arī farmaceiti ievēro pastiprinātu roku higiēnu. “Euroaptieka” ir nodrošinājuši farmaceitiem dezinfekcijas līdzekļus un cimdus, aicinot farmaceitus arī pastiprināti novērot pašsajūtu.

“Euroaptieka” aicina:

1)iedzīvotājus būt atbildīgiem pret sevi un apkārtējiem un pirms aptiekas apmeklējuma kritiski izvērtēt savu veselības stāvokli – karantīnā esošajiem, kā arī tiem, kam novēroti elpceļu vai saaukstēšanās simptomi pašiem uz aptieku nedoties, bet pirkumus uzticēt tuviniekiem, draugiem, kaimiņiem;

2)pirms došanās uz aptieku sarūpēt visu nepieciešamo pēc iespējas ātrākai iepirkšanās gaitai – izveidot iepirkumu sarakstu, vienviet sagatavot maksājumu karti vai naudu un personu apliecinošo dokumentu e-receptē izrakstīto medikamentu iegādei.

3)izvēlēties nedoties uz aptieku noslogotākajās stundās, t.i., pēcpusdienās un uzreiz pēc darba laika;

4)cilvēkus ar hroniskām slimībām vai augstāku saslimšanas risku, piemēram, vecāka gadagājuma cilvēkus, kā arī iedzīvotājus, kuriem nav akūtas nepieciešamības iegādāties medikamentus steidzami, “Euroaptieka” aicina apmeklēt diennakts aptieku Pļavniekos, Andreja Saharova ielā 20a vēlu vakarā vai nakts stundās.

Par “Euroaptieka”

Aptieku tīkls “Euroaptieka” ir zāļu mazumtirdzniecības uzņēmums. Latvijā darbojas 57 “Euroaptieka” aptiekas 18 apdzīvotās vietās visā valstī, kas veido 10,8% no farmācijas tirgus. “Euroaptiekas” zīmols pieder uzņēmumam “Euroapotheca”, kam kopumā ir vairāk nekā 600 aptieku Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā un Zviedrijā. “Euroaptieka” Latvijā darbojas kopš 2001. gada.

 

 

“Euroaptieka”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums