Verde celtniecība — būvlaukumu ieskauj neparasta Kristīnes Luīzes Avotiņas gleznu izstāde


public. foto
2019. gada 27. novembrī

Ieguldījumu pārvaldības sabiedrība Capitalica Asset Management Skanstes apkaimē Rīgā sāk būvēt divus ekskluzīvus A klases darījumu centrus Verde. Interesanti, ka celtniecība sākas neikdienišķi — nevis ar smagās tehnikas iedarbināšanu, bet gan ar uzņēmuma sadarbību ar slaveno latviešu mākslinieci Kristīni Luīzi Avotiņu. Žogs, kas apjož topošā darījumu centra teritoriju, ir pārtapis mākslinieces gleznu izstādē — šeit ir eksponēti seši viņas darbi. Šī ir pirmā reize Latvijā, kad nekustamo īpašumu nozare sadarbojas ar mākslas pārstāvi. Paredzēts, ka Verde tiks pabeigts 2022. gadā.

Nekustamo īpašumu projektos, sākot no idejas koncepcijas līdz tās īstenošanai, mēs vadāmies pēc ilgtspējīgu ieguldījumu standarta — mēs cenšamies sekmēt ilgtspējīgas nākotnes pilsētas. Mums ir svarīgi pat visniecīgākie sīkumi — ne tikai kā izskatīsies biroju komplekss un kādu vēstījumu tas paudīs, bet arī kā tas tiks uzbūvēts, sākot no mākslas darbiem pie būvlaukuma žoga līdz īpašas vērības veltīšanai enerģijas ilgtspējībai,” norāda Capitalica Asset Management vadītājs Andrjus Barštis.


public. foto

Seši mākslas darbi Verde būvlaukumā

Māksliniece Kristīne Luīze Avotiņa priecājas, ka šis projekts sniedz iespēju mākslai ieņemt netradicionālu, taču pamanāmu vietu. „Mākslas darbi pie būvlaukuma žoga ir lieliska alūzija ar šodienas saskarsmi starp ļaudīm, kam vairs nav sienu. Sociālie tīkli piedāvā vienreizīgas iespējas un māca pārkāpt noteiktas robežas. Daži apgalvo, ka tas ir slikti, bet es domāju, ka tas ir brīnišķīgi,” viņa saka par mākslu neparastā vidē un atgādina, ka viena no idejām jaunā centra Verde koncepcijas pamatā ir robežu izplūdināšana starp dažādām dzīves šķautnēm. Māksliniece ir pārliecināta, ka straujajā pilsētvides ritmā ļaudīm tikšķošs pulkstenis un nemitīga steiga šķiet otrā daba. Tikai daži var atļauties greznību apmeklēt mākslas galerijas un tur veltīt laiku mākslas darbu apskatei. „Mani pilnīgi apbūra šī projekta būvnieku doma ar mākslas darbu starpniecību dalīties idejās ar sabiedrību un paust topošās ēkas vienreizību un filozofiju. Tas veido ievērojamu pievienoto vērtību ne tikai topošajam projektam, bet arī pilsētai kopumā. Man ir ļoti paveicies, ka ar radošo darbu varu dot savu ieguldījumu. Es mīlu dzīvi, priecājos par katru minūti un svarīgos mirkļos dalos ar vistuvākajiem. Protams, dzīve nav nebeidzami svētki, mēdz būt grūti brīži, taču jaunradē es cenšos izstrāvot tieši dzīvesprieku. Es ceru, ka mani darbi neatstās vienaldzīgus arī garāmgājējus,” smaidīdama piebilst māksliniece Kristīne Luīze Avotiņa.

Mākslinieku un nekustamo īpašumu nozares pārstāvju sadarbībai ir jākļūst par atdarināšanas cienīgu paraugu

Viens no nekustamo īpašumu konsultāciju un pārvaldības sabiedrības Colliers International Latvijas nodaļas vadītājiem Ēriks Bergmans stāsta, ka zina tikai dažus piemērus, kad nekustamo īpašumu būvnieki un mākslinieki vienoti strādā pie kopīgiem projektiem. „Diemžēl vismaz pagaidām šādu piemēru nav daudz, tāpēc ļoti cerīgi, ka projekta „Verde” būvnieks kopā ar mākslinieci dāvās Rīgai ko ļoti skaistu. Es nešaubos, ka šāda mākslinieku un būvnieku savienība nākotnē kļūs par tradīciju. Galu galā latviešiem ir dziļa kultūras izjūta un mūsu radošo personību darbi ir skatāmi daudzās dažādās vietās,” saka Ē. Bergmans. Atbildot uz jautājumu par pievienoto vērtību, ko sabiedrībai dod negaidītās vietās izstādīti mākslas darbi, eksperts norāda, ka māksla pozitīvi ietekmē darba vidi. „Visiem nekustamo īpašumu projektiem ir jābūt vērstiem uz cilvēku. Gan iekšpusē, gan ārpusē. Ja būvmāksla visaugstākās kvalitātes celtnēs harmonē ar vizuālo mākslu, šī saskaņa veido pozitīvu darba vidi, kur ļaudis cenšas sasniegt vislabākos rezultātus,” saka Ē. Bergmans.

Īpaša vērība veltīta celtniecībai un visa kompleksa filozofijai

Plānots, ka Verde celtniecība sāksies vēl šogad. Andrjus Barštis stāsta, ka, lai gan garāmgājējiem skati uz būvlaukumiem nav sevišķi patīkami, Verde no koncepcijas rašanās brīža līdz tās īstenošanai vadās pēc augstas kvalitātes un estētikas principiem un tieši tāpēc būvlaukumu ieskauj slavenas latviešu mākslinieces darbi. Cerams, ka mākslas darbi rīdziniekiem un pilsētas viesiem raisīs pozitīvas emocijas un viņiem būs iespēja tuvāk iepazīt šīs mākslinieces darbus. „Mēs saprotam, ka celtniecība mēdz sagādāt neērtības, taču cenšamies tās samazināt līdz minimumam. Mēs ne tikai darām visu iespējamo, lai veicinātu ilgtspējību, bet arī pēc smagās tehnikas kustības ap būvlaukumu cenšamies uzkopt apkārtējās ielas. Ja nepieciešams, mēs veiksim arī citus pasākumus, lai nodrošinātu pēc iespējas mazāku traucējumu iedzīvotājiem,” paskaidro A. Barštis.

Darījumu centrā, kas atrodas prestižā vietā Rīgā, īpaša vērība būs veltīta ne tikai zaļajai domāšanai, bet arī filozofijai, kas veicina ilgtspējību. Vienmēr tik aizņemtajiem laikabiedriem tiks piedāvāts funkcionāls veids, kā līdzsvarot darbu un atpūtu, iepazīt jaunu, iedvesmojošu, relaksējošu un patīkamu saskarsmi ar citiem un jaunradi veicinošu vidi. 45 tūkstošu kvadrātmetru platībā kopumā ir plānots ieguldīt aptuveni 60 miljonus eiro. Patiesi oriģinālas mūsdienu arhitektūras ekskluzīva projekta biroju komplekss Verde tiks būvēts saskaņā ar BREEAM standartu Excellent.

Līdztekus projektam Rīgā Capitalica Baltic Real Estate Fund I pārvalda arī darījumu centru Kauno dokas Kauņā, tirdzniecības centru Luizė Klaipēdā un darījumu centru 135 Viļņā. Citu ieguldītāju vidū pagājušā gada beigās, kā arī šogad ieguldījumus Capitalica Baltic Real Estate Fund I veica INVL Asset Management un apdrošināšanas sabiedrības Bonum Publicum pārvaldītie pensiju fondi.

Par Capitalica Baltic Real Estate Fund I atbildīgā Capitalica Asset Management pārvalda komerciālos nekustamos īpašumus Baltijas valstīs. Šī ieguldījumu pārvaldības sabiedrība ir dibināta 2016. gadā. Capitalica Asset Management lielāka daļa (80 %) pieder vienai no lielākajām Lietuvas kapitāla uzņēmumu grupām SBA un 20 % pieder A. Baršta uzņēmumam Fox Holdings.

 

A. W. Olsen & Partners
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli