Rīgas pašvaldības policija atzīmē 29. gadadienu


Foto: Ģirts Ozoliņš/F64
Ceturtdien, 26.septembrī, ar dievkalpojumu Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē un jaunpieņemto pašvaldības policijas svinīgā zvēresta nodošanu, ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa un svinīgo sanāksmi kinoteātrī "Splendid Palace" tika atzīmēta Rīgas pašvaldība policijas (RP) 29. gadadiena.

Svinīgajā sanāksmē kinoteātrī “Splendid Palace” pašvaldības policijas darbiniekus uzrunāja un sveica RPP vadība, Rīgas domes vadība, tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji un ārvalstu viesi. Ar goda zīmi “Par ieguldījumu RPP attīstībā” un ar goda zīmi “Par centību”  tika godināti labākie darbinieki.

Foto: Ģirts Ozoliņš/F64

https://failiem.lv/u/8mqpdk9h

Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass: “Mūsu darbs ir nesis augļus -  29 gadu laikā Rīgas pašvaldības policija ir augusi, attīstījusies, pārvarējusi grūtības, apzinājusi un labojusi pieļautās kļūdas, meklējusi efektīvākos attīstības virzienus, ieviesusi jaunas modernas darba metodes. Kaut arī šodien Rīgas pašvaldības policija plaši izmanto mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas - tomēr galvenā vērtība ir un paliek cilvēks.  Policijas darbinieks ir profesionālis, labi sagatavots, apmācīts un motivēts. Tikai šāds darbinieks ir garants tam, ka pašvaldības policija spēs izpildīt tai uzticētos pienākumus un sniegt reālu atbalstu ne  tikai Valsts policijai, bet daudzām citām valsts struktūrām. Tāpēc īpaši vēlos apsveikt tos jaunos pašvaldības policistus, kuri šodien deva zvērestu, apsolot kalpot Latvijas tautai, netaupot spēkus un, ja vajadzīgs, arī dzīvību. “


Foto: Dmitrijs Suļžics F/64

Pašvaldības policijas darba prioritātes jau vairākus gadus ir nemainīgas. Tās ir - paaugstināta uzmanība bērniem, vardarbības gadījumu novēršana ģimenē, efektīva drošības nodrošināšana pilsētas iedzīvotājiem un viesiem. Pašvaldības policijas uzdevums ir koncentrēt visus resursus, lai nodrošinātu policijas darbinieku klātbūtni pilsētas publiskajās vietās kā arī  nodrošināt nekavējošu reaģēšanu uz iedzīvotāju izsaukumiem.  RPP ir gatava jauniem izaicinājumiem un lielākais no tiem būs administratīvās atbildības likuma normu realizācija ikdienas darbā. Turklāt no jaunā gada vairākos nozaru likumos pašvaldības policijas pilnvaras tiks paplašinātas.


Foto: Dmitrijs Suļžics F/64


Foto: Dmitrijs Suļžics F/64


Foto: Dmitrijs Suļžics F/64

Šogad, tāpat kā katru gadu, paveiktā apjoms ir pieaudzis - policija ir izbraukusi uz vairāk nekā 80 000 policijas izsaukumiem, ierosinātas vairāk nekā 13 000 administratīvo pārkāpumu lietas, 839 gadījumos policijas darbinieku ierašanās ir pārtraukusi vardarbību ģimenē. Ir aizturētas 574 meklēšanā izsludinātas personas. Pašvaldības policijas darbinieki ir veikuši vairāk nekā 600 profilaktiski - izglītojošus pasākumus Rīgas izglītības iestādēs. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, apkalpoto izsaukumu skaits ir palielinājies par 24%, jeb vairāk nekā par 22 tūkstošiem. Attiecīgi aizturēto personu skaits pieaudzis par 26%.


Foto: Dmitrijs Suļžics F/64

Rīgas domes vadības vārdā policistus sveica arī Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais: “Mēs lepojamies ar jūsu sasniegumiem. Kopš 2003.gada, startējot Pasaules policistu un ugunsdzēsēju sporta spēlēs, Rīgas pašvaldības policijas darbinieki ir izcīnījuši kopumā 70 medaļas. Šogad guvums bija visdāsnākais - 17 medaļas, no kurām 10 ir zelta godalgas. Bet lielākais sasniegums ir tas, ka jūs esat vislielāko uzticību sabiedrības acīs iekarojusī struktūra. Sabiedrība jūs ciena un atbalsta, un Rīgas vadība to redz un novērtē un arī turpmāk rūpēsies par jūsu nodrošinājumu un darba apstākļiem. Sabiedrība Jūsu darbu vērtē augstāk nekā daudzu valsts iestāžu - Saeimas, prokuratūras, Valsts ieņēmumu dienesta  - darbu. Jūsu panākumi ir jūsu darba kvalitāte. “


Foto: Dmitrijs Suļžics F/64

Rīgas Pašvaldības policijas dibināšanas datums ir 1990.gada 26.septembris, kad Rīgas priekšpilsētās aizsākās pašvaldības (municipālās) policijas vienību formēšanās. No atmodas kustības kārtības sargiem veidojies Rīgas Pašvaldības policijas pamatsastāvs, kas tolaik bija 130 p darbinieki. Pašlaik RPP strādā aptuveni 900 darbinieki.

 

Foto no svinīgā pasākuma kino “Splendid Palace”

Foto: Dmitrijs Suļžics F/64

https://failiem.lv/u/wh55xvjv

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums