Bezmaksas koncertā Rīgas Sv. Pētera baznīcā uzstāsies Valaamas klostera koris


ФОТО ХОРА public. foto
Piektdien, 20. septembrī, plkst. 15.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā "Maskavas dienu" pasākumu ietvaros notiks Valaamas klostera kora koncerts. Ieeja koncertā ir bez maksas.

Par Valaamu sauc vislielāko salu no Lādogas ezera 30 salām. Tur jau kopš XIV gadsimta darbojas pareizticīgo klosteris, kuru ar lielu bijību turpina apciemot tūkstošiem svētceļnieku gan no Krievijas, gan citām pasaules malām. Šajā klosterī ir senas dziedāšanas tradīcijas, kas pārstāv Krievijas ziemeļu klosteru mūzikas kultūru.

Šodien Valaama klostera starptautisko slavu vairo arī pareizticīgo dziedoņu koris, kas izveidots 1993. gadā. Desmit pastāvēšanas gados Valaama dziedoņu koris ir apliecinājis savu augsto līmeni gan piedaloties ikgadējos Ziemassvētku un Lieldienu festivālos, gan sniedzot vieskoncertus Vācijā, Somijā, Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs. Kora repertuārā ir vairāk nekā simt Valaamas, Kijevas, bulgāru, serbu un citu tradicionālo dziedājumu, kuru autori nav zināmi, kā arī izcili krievu komponistu garīgās mūzikas paraugi un tautas dziesmas.

Koncertprogrammas pirmajā daļā klausītāji varēs izbaudīt Valaamas klostera seno dziedājumu atmosfēru, bet programmas otrajā daļā tiks atskaņoti klasiskie Krievijas kora mūzikas darbi par dzimteni.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums