AS "Tīrīga" uz valdības noteikto ārkārtas laiku vēlas veikt koncesijas līguma investīciju sadaļas saistību izpildes...

AS "Tīrīga" uz valdības noteikto ārkārtas laiku vēlas veikt koncesijas līguma investīciju sadaļas saistību izpildes atlikšanu

16.09.2019.

AS "Tīrīga" valde ir nosūtījusi paziņojumu Rīgas domei par koncesijas līgumā noteikto saistību veikt investīcijas Rīgas atkritumu apsaimniekošanas infrastruktūrā izpildes atlikšanu. Saistību izpildes atlikšanu AS "Tīrīga" vēlas noteikt līdz brīdim, kad beigsies valdības noteiktā ārkārtas situācija pilsētā.

“Rīga ir starp Eiropas valstu galvaspilsētām ar salīdzinoši vāji attīstītu atkritumu apsaimniekošanas infrastruktūru. Tas, savukārt, ir novedis pie tā, ka šobrīd Rīgā tikai 10% no mājsaimniecību radītajiem atkritumiem tiek pārstrādāti. Lielākā problēma – ja iedzīvotāji nešķiro atkritumus uzreiz, lielu īpatsvaru pēc tam vairs nevar izmantot. Ņemot vērā, ka Latvija ir apņēmusies līdz 2025. gadam pārstrādāt vismaz 50%, ir skaidrs, ka bez investīcijām Rīgas pilsētas atkritumu apsaimniekošanas infrastruktūrā nevarēs iztikt, tomēr esošajā situācijā, kad ir apturēta koncesijas līguma sadaļa par atkritumu izvešanu un ir liela tiesiskā nenoteiktība, mēs nevaram veikt jaunas investīcijas,” skaidro AS “Tīrīga” valdes priekšsēdētājs Guntars Levics.

AS “Tīrīga” arīdzan ir aicinājusi Rīgas domes Mājokļu un vides departamentu uz tikšanos, lai izvērtētu esošo situāciju un runātu par iespējamiem risinājumiem.

“Privātās-publiskās partnerības modelis ir pasaulē plaši izmantota alternatīva tradicionālajam publisko investīciju modelim, nodrošinot to, ka privātais partneris nāk ar savu kapitālu, savukārt publiskais partneris veic projekta uzraudzību. AS “Tīrīga” nākamo 20 gadu laikā būtu bijis jāveic investīcijas daudzu desmitu miljonu eiro apmērā, veidojot mūsdienu prasībām atbilstošu infrastruktūru. Redzot pēdējo nedēļu notikumus, prognozēju, ka nebūs uzņēmumi, kas vēlēsies veikt šādas investīcijas, ja tiks pieņemts lēmums par uzņēmuma darbības apturēšanu,” skaidro AS “Tīrīga” valdes priekšsēdētājs Guntars Levics.

Saskaņā ar koncesijas līgumu AS “Tīrīga” ir jāizveido pazemes konteineru tīkls Vecrīgā, jāizveido 12 šķiroto atkritumu savākšanas laukumi, 2500 savākšanas punkti un 1000 konteineru nojumes Rīgā, kā arī visa līguma darbības laikā jānodrošina jaunas, videi draudzīgas 80 atkritumu izvešanas mašīnas pilsētā, kuru vecums nav lielāks par 8 gadiem.

AS “Tīrīga” sniegtā informācija Rīgas domei par saistību izpildes atlikšanu neatceļ koncesijas līgumu.

AS “Tīrīga”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums