Mežciema iedzīvotājus aicina izteikt viedokli par 48 koku ciršanu

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisija ir uzdevusi Rīgas pilsētas būvvaldei no 28. maija līdz 17. jūnijam rīkot publisko apspriešanu par 48 koku, kuru celma caurmērs ir lielāks par 20 cm, ciršanu Mežciemā.

Komisija ir saņēmusi iesniegumu no SIA „Estera Holding” par lielākās daļas koku nociršanu zemes gabalā Hipokrāta ielā bez numura un Sergeja Eizenšteina ielā bez numurā (122. grupa, 2121. grunts). Šī kompānija saistībā ar daudzdzīvokļu mājas būvniecību vēlas cirst 2 kļavas, 2 apses, 8 liepas, 28 bērzus, 4 priedes un 4 ošlapu kļavas, kā arī vairākus citus kokus, kuru celma caurmērs ir mazāks par 20 cm.

„Aicinu Mežciema iedzīvotājus un rīdziniekus aktīvi piedalīties sabiedriskajā apspriešanā un izteikt savu viedokli par šo zaļo zonu. Speciālisti, vizuāli vērtējot šos kokus, ir secinājuši, ka lielākā daļa no tiem ir ainaviski un dendroloģiski vērtīgi,” sacīja Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko.

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisija ir lūgusi koku ciršanas ierosinātāju saskaņot ar Rīgas pilsētas būvvaldi planšetes par publisko apspriešanu un līdz 27. maijam iesniegt tās būvvaldei, kā arī  izvietot Ziemeļu rajona izpilddirekcijā un teritorijā pie nociršanai plānotajiem kokiem.

 

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana