PRIEKŠLASĪJUMS "ALBERTA IELA CAURI LAIKIEM" JAŅA ROZENTĀLA UN RŪDOLFA BLAUMAŅA MUZEJĀ


public. foto
2019. gada 28. aprīlī plkst. 14.00 Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs, Alberta ielā 12—9, aicina apmeklēt priekšlasījumu "ALBERTA IELA CAURI LAIKIEM (20. GS. SĀK. —20. GS. 20. G.)". Priekšlasījumu lasīs muzeja speciāliste Mag. hist. Maija Ārena.

Pieminot Alberta ielu, to vienmēr saista ar krāšņo jūgendstila arhitektūru. 1997. gada decembrī, pateicoties jūgendstila arhitektūrai, bet ne tikai, Rīgas vēsturisko centru iekļāva UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā ar Nr. 852. Rīga lepojas ar savām jūgendstila ēkām, kas veido pat trešdaļu no visas mūsdienu centra apbūves. Tomēr ielu veido ne tikai arhitektūra, bet arī iedzīvotāji, kas šos namus apdzīvo un veido vidi ap sevi, dejošanas kursu vai kurpnieku pakalpojumu piedāvātāji, iestādes, kas atradušas vietu Alberta ielas namos, piemēram vēstniecības vai ārstniecības iestādes.

 

Par notikumiem, kas iedvesmoja dibināta Alberta ielu, tās slavenajām ēkām un ievērojamiem arhitektiem, iedzīvotājiem, kas dzīvoja un strādāja šajā ielā laika posmā no 20. gs. sākuma līdz 20. gadiem, varēs uzzināt pirmajā priekšlasījumā 28. aprīlī, bet par Alberta ielas vēsturi, turpinot līdz pat mūsdienām, būs iespēja uzzināt otrajā priekšlasījumā 29. septembrī.

 

Biļešu cenas:

Pieaugušie 2.50 EUR

Skolēni, studenti, pensionāri 1.50 EUR

Memoriālo muzeju apvienība
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli