Rīgas domes komiteja atbalsta Zaķusalas lokālplānojumu


Rīgas Dome
Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja pirmdien, 8. aprīlī, atbalstīja Zaķusalas teritorijas attīstības lokālplānojumu, kura mērķis ir kompleksi risināt teritorijas turpmāko attīstību, veicinot arī ūdens un krastmalu izmantošanu. Galīgais lēmums par lokālplānojuma apstiprināšanu vēl būs jāpieņem domes sēdē.

„Zaķusala ir viena no pilsētas perspektīvākajām teritorijām, bet, diemžēl, tā joprojām netiek pienācīgi izmantota. Šis lokālplānojums tagad dos iespēju attīstīt Zaķusalu tā, lai tiktu ievērotas gan investoru, gan iedzīvotāju intereses, un mēs visi kopā padarītu galvaspilsētu skaistāku,” uzsvēra Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Aleksejs Rosļikovs.

Lokālplānojums izstrādāts, pamatojoties uz 2016. gadā uzvarējušo metu konkursa rezultātu, kas paredz, ka Zaķusalā nākotnē būvēs dzīvojamo ēku kompleksu, kā arī biznesa un zinātnes centrus.

Veidojot plānojumu, veiktas vairākas izpētes, piemēram, transporta plūsmas izpēte, sociālās infrastruktūras novērtējums, ainaviskais novērtējums, kā arī lūgti ornitologu un biotopu aizsardzības jomas ekspertu atzinumi.

Plānojums paredz, ka satiksmes kustība tiks pārvirzīta vairāk uz salas iekšieni, bet krastmalas tiks piemērotas gājēju un riteņbraucēju vajadzībām. Ja sākotnēji bija paredzēts, ka tur drīkstēs būvēt vismaz 24 stāvus augstas celtnes, tad tagad paredzēts, ka augstākā ēka varēs būt 17 stāvus augsta.

Publiskās ārtelpas risinājumi paredz, ka vairāk nekā 25 metru platumā Daugavas krastmala tiks pielāgota gājējiem un velosipēdistiem, bet teritorija gan Mazo Daugavu tiks saglabāta kā dabiskā krastmala.

Zaķusalas attīstības projektu plānots realizēt vairākās būvniecības kārtās. Lai pilnībā īstenotu visas plānotās apbūves, būs nepieciešami 25 līdz 30 gadi.

Jau vēstīts, ka 2017. gadā Rīgas dome apstiprināja Zaķusalas ziemeļu daļas lokālplānojumu, kas paredz realizēt 1978. gadā izstrādāto projektu par TV, radio un biznesa centra kompleksa ēku izbūvi.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli