EDSO komisārs atzinīgi novērtē Rīgas ieguldījumu mazākumtautību jautājumos


Spīķeru laukums foto;nra.lv
Piektdien, 8. martā Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs tikās ar EDSO Augsto komisāru mazākumtautību jautājumos V.E. Lamberto Zanjēru.

Tikšanās laikā viņi pārrunāja jautājumus, kas saistīti ar mazākumtautību iedzīvotāju situāciju Rīgā, naturalizācijas un valsts valodas politiku, Rīgas domes aktivitātēm sabiedrības integrācijas jomā. L.Zanjērs atzinīgi novērtēja domes ieguldījumu, organizējot bezmaksas valsts valodas apmācības kursus.

Īpaši komisāru interesēja jautājumi saistībā ar jauno skolu reformu un izglītību mazākumtautību valodās. N. Ušakovs informēja, ka šobrīd situācija ar izglītības līmeni gan latviešu, gan mazākumtautību skolās ir aptuveni līdzīga – to parāda centralizētie eksāmeni. Savukārt, runājot par latviešu valodas apguvi, domes priekšsēdētājs sacīja: “Šobrīd Rīgā mēs neesam saskārušies ar to, ka mazākumtautību skolu absolventi nespēj atrast sev darbu latviešu valodas zināšanu trūkuma dēļ. Toties ir pretēji piemēri, kad latviešu skolu skolēni bez krievu valodas zināšanām nevar atrast savu vietu darba tirgū”. 

Savas vizītes Latvijā laikā komisārs apmeklēja arī Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskolu. 

Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli