A.Rosļikovs: Iedzīvotājiem aktīvāk jāiesaistās pilsētas plānošanas procesos

Lai kopā veidotu skaistu un patīkamu pilsētu, iedzīvotājiem aktīvāk jāiesaistās galvaspilsētas plānošanas procesos un sabiedriskajās apspriešanās, uzsver Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Aleksejs Rosļikovs.

“Ikvienam rīdziniekam ir ne tikai tiesības, bet arī pienākums piedalīties savas pilsētas veidošanā. Protams, ka liela nozīme ir ekspertu viedoklim, bet bieži vien vērtīgas idejas un ierosinājumi nāk tieši no apkaimes iedzīvotājiem, kas vislabāk uz savas ādas sajūt visas problēmas un trūkumus,” norāda komitejas priekšsēdētājs.

“Piemēram, pavisam drīz iedzīvotāji sabiedriskās apspriešanas laikā varēs atkārtoti paust viedokli par jauno Rīgas teritorijas plānojumu līdz 2030.gadam. Pirmās apspriešanas laikā no rīdzinieku puses tika izteikti vairāk nekā 2000 priekšlikumu, no kuriem vērā ņemti gandrīz 600. Tas ir vērā ņemams skaitlis, bet noteikti ideju un ierosinājumu var būt vēl vairāk,” atzina A.Rosļikovs. “Aicinu ikvienu rīdzinieku sekot līdzi iespējām paust savu viedokli sabiedriskajās apspriešanās, par kuru norisi var uzzināt gan Pilsētas attīstības departamenta mājaslapā www.rdpad.lv, gan portālā www.riga.lv, gan pašvaldības kontos sociālajos tīklos Facebook un Twitter.”

Jau vēstīts, ka pēc uzlabojumu veikšanas jaunajā Rīgas teritorijas plānojumā tas tiks nodots atkārtotai sabiedriskajai apspriešanai. Plānots, ka tā notiks no 13. marta līdz 10. aprīlim. Savukārt 28. martā plkst.17 Rīgas domē notiks arī publiskās apspriešana sanāksme.

Jaunā plānojuma pilnveidotās redakcijas dokumenti publiskās apspriešanas laikā būs pieejami:

  • interneta portālā geolatvija.lv,
  • izstādē Rīgas domē,
  • klātienē Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā (Amatu ielā 4, 5. stāvā) apmeklētāju pieņemšanas laikā.

Rakstiski priekšlikumus par RTP2030 redakciju līdz 10. aprīlim varēs iesniegt:

  • interneta portālā geolatvija.lv,
  • sūtot pa pastu Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentam Amatu ielā 4, Rīgā, LV-1050 (pasta zīmogs 10.04.2019.),
  • klātienē jebkurā Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli