Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka Andra Amerika paziņojums medijiem

Es Rīgas domē strādāju jau 17 gadus. Un 8 no tiem pildu domes priekšsēdētāja vietnieka pienākumus. Esmu strādājis pēc labākās sirdsapziņas, vislabāko motīvu vadīts, kam pierādījums ir vēlētāju uzticība man visu šo gadu laikā. Liels paldies maniem vēlētājiem par to.

Bet katra politiķa dzīvē var pienākt brīdis, kad reputācijas jautājums kļūst par pašu galveno.

Es negribu taisnoties par to, ko neesmu darījis, bet šajā laikā, kad versijas un pieņēmumi ir kļuvuši par it kā neapstrīdamiem pierādījumiem es izklāstīšu savus faktus.

Uzņēmēju Māri Martinsonu es pazīstu vairākus gadus, līdzīgi kā daudzi citi Rīgā un Latvijā.

Uzskatu, ka mana pazīšanās ar Māri Martinsonu ir cēlonis visām aizdomām par manu iesaisti likumpārkāpumos.

Nekad kopš viņu pazīstu, neesmu iesaistījies nekādos nelikumīgos darījumos, vai tos veicinājis. Domāju, ka to arī pierādīs izmeklēšana.

Par obligācijām, kas šobrīd tiek minētas kā galvenais manu nodarījumu pierādījums varu teikt, ka tās esmu iegādājies ar bankas starpniecību un šāda iespēja ir jebkuram cilvēkam, te nav nekāds ekskluzīvs izņēmums. Kompānijas obligācijas ir iekļautas biržā "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā. Par šiem darījumiem ir nomaksāti visi Latvijas likumdošanā noteiktie nodokļi.

Manas amatpersonas deklarācijas par kurām ir ļoti labi informēta Latvijas sabiedrība, ir pieejamas no to pašiem pirmsākumiem 1995.gadā. Un nekad neviena uzraugošā vai tiesībsargājošā iestāde nav atradusi nekādus pārkāpumus.

Varu vēlreiz apstiprināt, ka nekādā veidā neesmu bijis saistīts ar Rīgas Satiksmes iepirkumiem un tās nelikumīgajām darbībām, kuras izmeklē KNAB. Man nav un nekad nav bijis nekāds statuss šajā kriminālprocesā.

Taču šajos apstākļos, kad notiek izmeklēšana par konkrētiem likumpārkāpumiem Rīgas domē, es uzskatu, ka mana reputācija, Rīgas domes reputācija un arī manas partijas reputācija ir apdraudēta.

Esmu nolēmis atkāpties no vicemēra amata. Es palieku domes deputāts, un partijas frakcija un valde tuvākajās dienās virzīs citu kandidātu šim amatam.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli