Ārzemju latviešu kolektīvi Dziesmu un deju svētku ietvaros ieskandinās "Origo Summer Stage" skatuvi

Svētdien, 8. jūlijā plkst. 14:00 Dziesmu un deju svētku ietvaros uz "Origo Summer Stage" skatuves būs baudāms unikāls koncerts – ārzemju latviešu kolektīvu uzstāšanās tieši pirms došanās uz svētku noslēguma koncertu Mežaparka Lielajā estrādē. Koncertā piedalīsies un skatītājus priecēs četri kolektīvi no dažādām pasaules valstīm – Brazīlijas, Somijas, Ukrainas un Spānijas.

Svētku noslēguma koncerta gaidās, tieši pirms tā svētdienas pēcpusdienā īpašu koncertu sniegs ārzemju latviešu kori un deju kolektīvi, priecējot klausītājus pašā Rīgas centrā uz “Origo Summer Stage” skatuves. Koncertā būs dzirdami četri dažādi ārzemju latviešu kolektīvi – Brazīlijas latviešu koris, tautas deju kolektīvs “Luste” no Spānijas, tautas deju kopa “Aurora” no Somijas un tautas deju kolektīvs “Kastaņi” no Ukrainas. Dziesmu un deju svētku dalībnieki priecēs gan ar latviešu tautas dejām un dziesmām, gan ar eksotiskākām notīm – Brazīlijas un Spānijas dziesmām un dejām kolektīvu izpildījumā.

 

“Lielākajai daļai deju kopas “Aurora” dejotāju šie ir mūžā pirmie Dziesmu un deju svētki, tieši tāpēc ir ļoti gaidīti. Kolektīva darbību esam uzsākuši tikai pirms diviem gadiem un piedalīšanās Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkos ir bijis mūsu pirmais lielākais mērķis – esam priecīgi, to sasnieguši, jo dalība svētkos ir liels aizkustinājums. Piedalīšanās koncertā kopā ar citiem ārvalstīs dzīvojošiem latviešiem ir īpaša iespēja. Svētdienas koncertā Origo laukumā dejosim “Cimdu polku”, kas ir skatītāju iemīļota un kurā piedalās mūsu kolektīva jaunākie dejotāji – bērni. Savukārt otrā deja būs deju lieluzveduma “Māras zeme” repertuāra deju kolāža “Saved tos mājās pie Daugavas krastiem”. Svētku ietvaros Daugavas stadionā šo deju izpildīs tikai diasporas latviešu deju kolektīvi, tāpēc to dejosim arī svētdien – koncertā “Origo Summer Stage”,” stāsta Somijas deju kolektīva “Aurora” vadītāja Aiga Turuka.

 

“Šis būs īpašs koncerts tieši Dziesmu un deju svētku nedēļas laikā. Koncertu laukumā pie Origo dalībnieki sniegs tieši pirms došanās uz Mežaparka Lielo estrādi, lai jau vakarā piedalītos svētku noslēguma koncertā. Kolektīvu priekšnesumi būs piedzīvojums gan mums, gan pašiem dalībniekiem, jo tā būs ārzemju latviešu tikšanās ar šeit dzīvojošajiem tautiešiem. Turklāt koncerta laikā tiks atklātas ne tikai latviešu kultūras vērtības un daiļrade, bet arī neliela daļa konkrētās valsts kultūras mākslinieku interpretācijā,” papildina Aleksandrs Ņemirovskis, t/c “Origo” vadītājs.

 

“Origo Summer Stage” programmā šovasar pārstāvēti dažādi mūzikas un mākslas žanri – džezs, simfoniskā mūzika, folkloras mantojums un daudz kas cits, tāpēc uz bezmaksas koncertiem tiek aicināts ikviens mūzikas cienītājs un interesents. Koncertus būs iespējams klausīties turpat Origo laukumā vai doties uz kādu no vasaras terasēm restorānos “Double Coffee”, “Gan Bei” vai “LIDO”.

 

Par “Origo Summer Stage”:

Kultūras aktivitāšu centrs “Origo Summer Stage” kā pilsētas spogulis Stacijas laukumā visas vasaras garumā piedāvā sajust un piedzīvot Latvijas nozīmīgāko vasaras pasākumu un festivālu garšu. Iejūtoties vasarīgajā nedēļas nogales ritmā, vasaras vakaros ikviens aicināts ērti iekārtoties kādā no āra kafejnīcām un ļauties dažādu izpildītāju priekšnesumiem. Plašā brīvdabas lielformāta galerija, kas izveidota pie tirdzniecības centra “Origo”, ir uzņēmuma “Linstow Center Management” iniciatīva kvalitatīvas kultūrvides radīšanai pilsētā. Savukārt dizaina objekts “Saules pulkstenis – Origo Universi" ikvienu rosina noteikt laiku un iepazīt Latvijas viduslaiku pilis un nozīmīgākos objektus Eiropas pilsētās. Dizaina objekts "Saules pulkstenis – Origo Universi" ir "Linstow Center Management" dāvana Rīgai, kas 2014. gadā bija Eiropas kultūras galvaspilsēta. Mājaslapa: www.summerstage.lv.

Tirdzniecības centrs “Origo”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli