Muzeju nakts Rīgā: kādas ekspozīcijas noteikti jāapmeklē?

Sestdien, 19. maijā Latvijas galvaspilsētā notiks tradicionālā Muzeju nakts, kas šogad būs veltīta gaidāmajai Latvijas simtgadei. Atslēgas vārds, kas vieno visas ekspozīcijas, ir šūpulis, kas simbolizē to, kā dzimusi un veidojusies mūsu Latvija. Tikai Rīgā, sākot no aptuveni 18.00-19.00 līdz pat pusnaktij būs iespējams bez maksas apmeklēt vairāk nekā 60 izstādes. RĪGA LV piedāvā Muzeju nakts pasākumu ceļvedi – esam izvēlējušies pēc mūsu domām interesantākos, daudzveidīgākos vai neparastākos pasākumus. Sīkāka informācija par visiem muzejiem – portālā muzeju-nakts.lv.

Karte ar visiem Muzeju nakts objektiem pieejama šeit.

Muzeju nakts laikā tiks nodrošināti papildu reisi

VECRĪGA UN PILSĒTAS CENTRS

Rīgas dome, Rātslaukums 1

Rīgas kaķi Kuzja un Muris tradicionāli aicina apmeklēt Rātsnamu – tostarp arī sēžu zāli un pilsētas mēra kabinetu. Ja paveiksies, izdosies nofotografēties arī ar pašiem kaķiem. Bet brīdinām, ka Kuzja ir vairāk ekstraverts un labprātāk komunicē ar apmeklētājiem, savukārt Muris ir noslēgtāks un ne vienmēr vēlas komunicēt. Un vēl no Rātslaukuma augšējiem stāviem paveras skaists skats uz pilsētu.

Rīgas pils, Latvijas prezidenta rezidence, Pils iela 3

Pirms dažiem gadiem Rīgas pilī izcēlās ugunsgrēks, bet beidzot šī vēsturiskā ēka ir izremontēta un restaurēta. No plkst. 19.00 līdz 00.00 rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja pabūt skaistākajās pils zālēs - Ģerboņu zālē, Baltajā zālē, Sūtņu zālē un Svētku zālē, kā arī pastaigāties pa parādes vestibilu un kāpnēm, apskatīt pirmā Latvijas prezidenta Jāņa Čakstes kabinetu.

Uzmanību! Iekļūšanai Rīgas pilī tiks veikta drošības pārbaude pie ieejas. Lūdzam līdzi neņemt liela izmēra somas, pārtikas produktus, dzīvniekus un metāla priekšmetus.

Latvijas Republikas Saeima, Jēkaba iela 11

No plkst. 19.00 līdz pusnaktij parlaments piedāvā apmeklēt izstādi „Pie Latvijas šūpuļa: kas dibināja mūsu valsti?”. Protams, varēs ieiet arī Sēžu zālē.

Uzmanību! Apmeklētājiem jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (pase vai elektroniskā identifikācijas karte, ID karte ārvalstniekiem).

Sakrālo lietu muzejs un Sv. Marijas Magdalēnas baznīca, Klostera iela 5

Vai Saeimā jau esat bijuši? Tad ir laiks attīrīties no pasaulīgā un politikas, dodoties uz klosteri un baznīcu, kas atrodas turpat netālu. Vēl jo vairāk, tiek solīta interesanta programma. No plkst. 19.00 līdz 23.00 būs iespējams doties uz senā klostera pagrabiem un muzeja telpās noskatīties vēsturisku filmu, savukārt no plkst. 20.00 varēs doties uz Zvanu torni un Sv. Marijas Magdalēnas baznīcas kriptu.

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Jāņa Rozentāla laukums 1

Muzejs, kas jau divus gadus funkcionē pilnībā restaurētā ēkā, piedāvā plašu programmu mākslas mīļotājiem.

Laukumā Esplanādes pusē no plkst. 19.00 līdz 00.00 demonstrēs 10 video sērijas “Vienas gleznas stāsts”. Pašā muzejā varēs apmeklēt ekspozīciju “Latvijas māksla. 19.-20. gadsimts”, Līvijas Endzelīnas gleznu izstādi “Noslēpums”, doties uz Kupola zāli, no kuras paveras skaists skats uz Rīgu. No plkst. 19.00 līdz 21.00 bērni varēs piedalīties spēlē “Atrodi portretus pastāvīgajā ekspozīcijā”, no plkst. 19.00 līdz 22.00 noritēs Instagram akcija – ikviens interesents varēs izmēģināt spēkus jauna mākslas darba radīšanā.

Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 nominantu izstāde, Jāņa Rozentāla laukums, no Esplanādes puses

No plkst. 18.00 līdz pat vieniem naktī būs iespējams apskatīt gada labākos arhitektūras darbus – varēs iepazīties ar ēku fotogrāfijām un plānojumiem.

Rīgas birža, Doma laukums 6

No plkst. 19.00 līdz pusnaktij muzeja telpās par godu gaidāmajiem Dziesmu svētkiem uzstāsies vīru kori!

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Palasta iela 4

Kuģniecības muzeja misija par godu Latvijas simtgadei ir īpaša. No plkst. 19.00 līdz 1.00 muzejs piedāvās plašu pasākumu programmu – apmeklētājiem būs atvērtas 13 ekspozīcijas zāles, kurās varēs iepazīties ar kino hroniku katriem, iemūžināt sevi atraktīvā fotosalonā ar īpašu interjeru. Noritēs Rīgas Vācu kultūras biedrības vokālā ansambļa „MORGENROT” koncerts, savukārt pusnaktī būs iespēja izmantot brīvo mikrofonu.

Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejs, Antonijas iela 1

Vai vēlaties pakutināt nervus? No septiņiem vakarā līdz pusnaktij būs atvērta etnomedicīnas un viduslaiku medicīnas ekspozīcija, kur apskatāmi unikāli ap 5000 gadu veci trepanēti galvaskausi. Un vēl apmeklētājus sagaida muzeja mācību telpa ar unikālu eksponātu – Stikla cilvēku, kas gatavots 20.gs. sākumā Drēzdenē un izmantots anatomijas apguvei. Apskatāma izstāde „Depresija: no pagātnes līdz mūsdienām”, savukārt Valsts Darba inspekcija apmeklētājus informēs par biežākajām traumām darba vietās Latvijā.

Latvijas ugunsdzēsības muzejs, Hanzas iela 5

Šeit no septiņiem vakarā varēs apskatīt mūsdienīgāko ugunsdzēsības un glābšanas tehniku!

BUNKER civilās aizsardzības inventāra izstāde, Andrejostas iela 29, 3. korpuss

Vai kādreiz esat bijuši īstā bunkurā? Nē? Tad no plkst. 19.00 līdz 1.00 jūs varat to mainīt un pat piemērīt civilās aizsardzības inventāru!

Latvijas leļļu teātris, Kr. Barona iela 16/18

No plkst. 19.00 līdz 22.00 Latvijas Kultūras akadēmijas studenti teātra 1. stāvā piedāvās performances un priekšnesumus. Plkst. 20.00 un 22.00 uzstāsies mākslinieki no Budapeštas.

RĪGAS APKAIMES

Ekspozīcijas, ko piedāvā apkaimju muzeji un citas interesantas iestādes, parastiem cilvēkiem ikdienā ir slēgtas, taču ne mazāk aizraujošas, kā centrā atrodamās tradicionālās izstādes. Ja esat gatavi apbraukāt pilsētu, tad šī informācija ir paredzēta jums.

Grīziņkalns

Rīgas Svētā Pāvila evaņģēliski luteriskā baznīca, Augusta Deglava iela 1

Šajā baznīcā regulāri norit bezmaksas (par ziedojumiem) ērģeļmūzikas koncerti, kurus rīdzinieki jau sen ir iecienījuši. Muzeju naktī no plkst. 19.00 līdz 23.50 šeit atkal skanēs mūzika – ērģeles un kori. No plkst. 20.00 līdz 22.00 būs iespēja uzkāpt baznīcas tornī.

Sarkandaugava

Sarkandaugava – Rīgas industriālais šūpulis, Tilta iela (Alekša skvērs un Tvaika iela 3)

Sarkandaugavas attīstības biedrība Muzeju nakts ietvaros piedāvā uzreiz divas ekskursijas.

No 14.30 līdz 16.00 - Sarkandaugavas apkaimes ekskursija „Sarkandaugavas zelta laikmets”.  Tikšanās vieta – Alekša skvērs (2., 24. autobusu pietura) Tilta ielā.

Savukārt no plkst. 17.00 līdz 18.30 - ekskursija bijušajā gumijas fabrikā „Prowodnik” (vēlāk - Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca). Šī fabrika ir milzīgā dzeltenā ēka Tvaika ielā un ir lielisks 19. gadsimta beigu industriālās arhitektūras piemērs. Ekskursijas sākums – Tvaika ielā 3.

Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra muzejs, Tvaika iela 2

Cilvēki ir pakļauti neprāta briesmām un šīs bailes izsauc ziņkārību – kas gan notiek tur, aiz psihiatriskās klīnikas žoga? Muzeju naktī būs iespēja pabūt tā sauktajā Dzeltenajā mājā un iepazīties ar izstādēm, noklausīties lekcijas un pastaigāt pa parku.

Aldara alus darbnīca, Tvaika iela 44

Viena no vecākajām alus darītavām Latvijā aicina no plkst. 16.00 līdz 21.00 baudīt brīnišķīgu programmu – būs iespējams apskatīt, kā tiek gatavots alus un piedalīties reibinošā dzēriena degustācijās. Plkst. 19.00 – grupas “Double Faced Eels” koncerts, plkst. 21.00 – grupas “Labvēlīgais tips” koncerts.

Brīvības ielas un VEF apkaime

VEF vēstures muzejs, VEF Kultūras pils, Ropažu iela 2

No plkst. 19.00 līdz 22.00 bijušās VEF rūpnīcas teritorijā un VEF Kultūras pilī būs iespējams piedalīties orientēšanās spēlē “Atrodi leģendas šūpuli”. Starp citu, atgādinām, ka VEF rūpnīcas teritorijā plānots izveidot inovāciju un tehnoloģiju centru – sava veida Rīgas Silikona ieleju.

Mežciems

Rīgas Motormuzejs, Sergeja Eizenšteina iela 8

Vairāk kā 100 retro spēkratu izstāde – tā dēļ ir vērts doties līdz Mežciemam!

Pārdaugava

Latvijas Universitātes cilvēka patoloģijas muzejs, Ojāra Vācieša iela 4

Muzejs atrodas Latvijas Universitātes Eksperimentālās un klīniskās medicīnas institūta ēkā, Arkādijas parkā, pretī Māras dīķim. Apmeklētāji uzzinās par to, kādas saslimšanas ir visbiežāk sastopamas Latvijā un kā no tām izvairīties. Noritēs arī patoloģiju demonstrācija.

Latvijas Nacionālā bibliotēka, Mūkusalas iela 3

Šeit būs iespējams iepazīties ar dažādām izstādēm DJ Meloshake mūzikas pavadībā. Un vēl būs iespējams doties uz Gaismas Pils smaili – no šejienes paveras viens no skaistākajiem skatiem uz Rīgu.

Muzeju nakts laikā tiks nodrošināti papildu reisi

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli