Aprēķināta kolumbārija nišas lietošanas maksa


foto;MemorialServices
Ir sagatavots papildinājums Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta maksas pakalpojumu cenrādim, nosakot, ka vienreizējā maksa par kolumbārija nišas lietošanu būs 595,04 eiro. Vienā nišā varēs ievietot četras pelnu urnas, kur tās varēs uzglabāt 20 gadus, kā arī tiks paredzēta iespēja uzglabāšanas ilgumu pagarināt.

Rīgas pašvaldība 2016. gadā II Meža kapu dienvidu daļā (Gaujas ielā 6) uzsāka kolumbārija būvniecību. Patlaban tas ir gandrīz pabeigts, vēl tikai atlikuši tādi darbi, kuru paveikšanai nepieciešami siltāki laika apstākļi, piemēram, zāliena ierīkošana. Kolumbāriju veido vienpadsmit divu, trīs, četru un piecu līmeņu būves, to augstums palielinās kompozīcijas centrā, kurā novietota stiklā veidota skulptūra. Kopumā būvēs izveidotas 288 nišas, katrā iespējams novietot četras pelnu urnas. Ir labiekārtota arī apkārtējā teritorija.

„Iedzīvotāju interese par iespējām veikt apbedījumus kolumbārijā ir pietiekami liela. Tā izveide ļaus pilsētai risināt apbedījumu vietu problēmu, jo, pēc ekspertu domām, pie šādiem mirstības rādītājiem pašreizējās kapsētu teritorijās vietas pietiks vien 10 -15 gadiem. Agrāk vai vēlāk ar šādu situāciju saskaras gandrīz visas pasaules lielās pilsētas. Katru gadu Rīgā pašvaldības kapsētās apglabā aptuveni 7000 cilvēku. Vidēji 10% gadījumos aizgājušo radinieki lemj par labu kremēšanai,” stāsta Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko.

Galīgo lēmumu par kolumbārija nišas lietošanas maksu pieņems Rīgas dome.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

Par šo rakstu saņemti 1 komentāri. (Skatīt)
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi