Pavasara festivāls Novruz 2017 Rīgā TSI


zals
2017. gada 26. martā Rīgā, Transporta un sakaru institūtā (TSI), norisināsies starptautiskais Baltijas tautu draudzības festivāls Novruz.

Visos laikos viens no priecīgākajiem notikumiem cilvēku dzīvē ir pavasara atnākšana. Šie ir dabas atdzimšanas svētki, dzīves svinības ar cerību uz dāsnu ražu. Tulkojumā no persiešu valodas Novruz nozīmē “jauna diena”. Novruz svētki tiek svinēti 21. martā – pavasara ekvinokcijas dienā, jaunā gada sākumā. Zeme ieiet astronomiskā gada pusē, puslodēs mainās gadalaiki: dienvidu puslodē iestājas rudens, bet ziemeļu – pavasaris.

Šie svētki ir pieejami visiem, kam tuva Austrumu kultūra. Spilgtais, emocionālais, aizraujošais notikums neatstās vienaldzīgu nevienu.

Festivāla programmas ietvaros norisināsies koncerts, kurā piedalīsies dažādu valstu un tautu pārstāvji no Azerbaidžānas, Uzbekistānas, Krievijas Federācijas (Jakutijas, Burjatijas, Kabardas-Balkārijas, Dagestānas), Kazahstānas, Gruzijas, Turcijas, Nepālas, Tadžikistānas, Indijas un citām valstīm, izskanēs tautas un modernās melodijas, uzstāsies deju kolektīvi un individuāli mākslinieki.

Īpašais festivāla viesis – grupa MANZUR (Buhāra).

Pasākuma viesus sagaida meistarklases, iepazīšanās ar Austrumu kultūru, tradīcijām, amatniecību, tautas tērpu demonstrējumi, konkursi un daudz kas cits.

Noslēgumā dalībniekus sagaida svinīga tējas dzeršana.

Novruz ir brīnišķīgi svētki! Latvijā šādam pasākumam analogu nav. Tie ir unikāli, jo to norisē piedalās dažādu nacionālo kultūras sabiedrību pārstāvji.

Svētki tiek organizēti ar Latvijas un Igaunijas kultūras sabiedrību, dažādu valstu studentu, Rīgas augstākās izglītības iestāžu atbalstu.

Šogad festivāls norisināsies Transporta un sakaru institūtā (TSI), Lomonosova ielā 1. Pasākuma sākums plkst. 13:00. Ieeja brīva.

Sekojiet līdzi jaunumiem TSI interneta vietnē un sociālajā tīklā Facebook - [u]https://www.facebook.com/events/1855571561382047/[/u].

 

 

TRANSPORTA UN SAKARU INSTITŪTS
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana