Ziņas | Latvija | Rīga


Īrijas prezidenta vizītes laikā pacels valsts karogus

Īrijas prezidenta Maikla Daniela Higinsa ar pavadošo delegāciju oficiālās vizītes laikā Latvijā 18.jūnijā pie pašvaldības ēkām pacels valsts karogus.

Parakstīs līgumus par pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu dzīvojamo māju remontdarbiem

Pirmdien, 18. jūnijā, plkst. 10.00 Rātsnama Kamīnzālē septiņu māju iedzīvotāji saņems līgumus par pašvaldības 50% līdzfinansējuma piešķiršanu dzīvojamo māju remontdarbiem. Pasākumā piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Aicina pieteikt projektus 2018. gada Tradicionālo kultūras pasākumu finansēšanas konkursam

Lai nodrošinātu tradicionālo kultūras pasākumu norisi Rīgā 2018. gada otrajā pusē, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina pieteikt projektus Tradicionālo kultūras pasākumu finansēšanas konkursam.

FOTO: Pasaules līmeņa bārmeņi no "The Clumsies" iesaka Latvijas bāriem prezentēt savu kultūru

Trešdien, 13. jūnijā, Latvijā ar īpašu meistarklasi viesojās godalgotā Grieķijas bāra "The Clumsies" bārmeņi. Pasākumā piedalījās arī pazīstami Latvijas bāru īpašnieki un bārmeņi, kas uzklausīja "The Clumsies" profesionāļu pieredzi. Savukārt vakaru noslēdza pasākums kokteiļbārā "Herbārijs".

Rīgā sākas ielīgošanas pasākumi

Nedēļu pirms Līgo svētkiem rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti piedalīties ielīgošanas pasākumos - gan tradicionālos vasaras saulgriežu rituālos folkloru kopu pavadībā, gan koncertos, svētku noskaņu raisošās radošajās darbnīcās un tirdziņos. Pasākumi notiks Rīgas parkos, laukumos un muzejos, kā arī kultūras centros.

Aicina pieteikt projektus Gaismas festivāla "Staro Rīga 2018" līdzdalības un partneru programmai "Rīgas karnevāls"

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina nevalstiskās organizācijas, valsts, pašvaldības, izglītības un kultūras iestādes, uzņēmumus, mākslinieku apvienības, kā arī ikvienu radošu personību pieteikt projektus Gaismas festivāla "Staro Rīga 2018" līdzdalības un partneru programmai "Rīgas karnevāls".

Jau nākamnedēļ ar "Vakaru pie Jāņuguns" atzīmēs vasara saulgriežus LU Botāniskajā dārzā

Otrdien, 19. jūnijā, no plkst. 18.00 līdz 22.00 LU Botāniskajā dārzā notiks vasaras saulgriežu svētku pasākums "Vakars pie Jāņuguns", kas ar dejām, dziesmām, uguns liesmām, kvalitatīvu latviešu tirgotāju produkciju un kino klasiku palīdzēs noskaņoties gada gaišākajiem un dzīvākajiem svētkiem Jāņiem.

Nākamajā apkures sezonā par siltumu Nacionālajā botāniskajā dārzā rūpēsies "EG Energija"

Atklāta publiska iepirkuma rezultātā, iespēju piegādāt dabasgāzes resursus Nacionālajam botāniskajam dārzam ieguvis energouzņēmums "EG Energija". Iepirkumā kopumā tika saņemti pieci piedāvājumi no Latvijas un Lietuvas uzņēmumiem, "EG Energija" līgumslēgšanas tiesības ieguvusi nodrošinot zemāko piedāvāto līguma cenu.

Izstāde "Alus kausi un trauki" muzejā "Rīgas Jūgendstila centrs"

No 14. jūnija līdz 22. jūlijam muzejā "Rīgas Jūgendstila centrs" būs skatāma izstāde "Alus kausi un trauki". Muzejā būs apskatāmi ar Līgo svētku tradicionālo dzērienu – alu - saistītie priekšmeti: Latvijā 20. gs. 20. ̶ 30. gados izgatavoti alus kausi no Jessen, Kuzņecova un Iļģuciema stikla fabrikām, kā arī alus pudeles, glāzes un mucas, kastes. Izstādi papildinās pastkaršu un afišu kolekcija par Līgo svētkiem un zaļumballēm, kā arī jāņuzāles. Izstāde veidota sadarbībā ar kolekcionāriem Viktoriju Raņķevicu un Artūru Altbergu.

Līgo svētki Rīgā: ko darīt Jāņu naktī?

Tāpat kā pagājušos gadus, galvaspilsēta sagaidīs rīdziniekus un viesus no citiem valsts reģioniem un ārvalstīm, lai ar vērienīgu pasākumu atzīmētu Līgo svētkus pašā pilsētas sirdī - 11. novembra krastmalā un Vecpilsētā. Visi pasākumi ir bez maksas. Arī sabiedriskais transports Rīgā 23. un 24. jūnijā būs bez maksas.
Mēbeļu izgatavošana