Ziņas | Latvija | Rīga


Rīdziniekus aicina aktīvāk veidot apkaimju biedrības un tajās piedalīties

Apkaimju biedrības – Rīgas pašvaldības stratēģiskais partneris pilsētas attīstībā. Septembrī Rīgas Apkaimju aliansei pievienojušās vēl divas biedrības – Āgenskalna apkaimes biedrība un Purvciema apkaimes biedrība.

Piketā pie Rīgas domes pieprasīs veloinfrastruktūras uzlabošanu

Lai pievērstu Rīgas domes deputātu uzmanību samilzušajām satiksmes drošības problēmām un aicinātu nekavējoties uzlabot veloinfrastruktūru galvaspilsētā, trešdien, 17. oktobrī, plkst. 12.00 Rātslaukumā pie Rīgas domes notiks pikets "Par velo!". Piketu rīko biedrības Apvienība "Pilsēta cilvēkiem" un "Tru Fix Kru".

Ungāru tautas pasakas muzejā "Rīgas Jūgendstila centrs"

Svētdien, 21. oktobrī, plkst. 12.00 muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" aicina apmeklētājus uz nebijušu notikumu – bērnu rītā ar vēl nepublicētām ungāru tautas pasakām apmeklētājus iepazīstinās aktieris Zigurds Neimanis. Pasakas latviskojusi tulkotāja Elga Sakse. Pasākums tapis sadarbībā ar Ungārijas vēstniecību Latvijā.

Aiga Audera rotu izstāde "Daba un rotas" muzejā "Rīgas Jūgendstila centrs"

Muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" no 18. oktobra aicina apmeklēt rotu mākslinieka Aiga Audera izstādi "Daba un rotas". Līdzīgi kā jūgendstila periodā, arī mūsdienās ir mākslinieki, kuri rotaslietās vēlas satvert dabas daudzveidīgo skaistumu. Aigis Auders radošu iedvesmu gūst gan ierastās, gan neparastās dabas formās un faktūrās. Par mākslinieka rotām top dažādās kompozīcijās savienoti dabas elementi – smalku sakņu vijumi, jūras nogludināti priekšmeti, meža veltes un dabas veidojumi, ko akcentē Latvijas dārgakmens – dzintars.

RCB grāmatu maiņas punkts Rīgas Grāmatu svētkos

No 19. līdz 21. oktobrim tradicionālajos Rīgas Grāmatu svētkos Kongresu namā darbosies Rīgas Centrālās bibliotēkas grāmatu maiņas punkts.

Arī šogad iedzīvotāji Rīgā varēs nodot kritušās lapas

Jau septīto gadu pēc kārtas Rīgas iedzīvotājiem būs iespēja nodot savāktās kritušās lapas. Rīgas pašvaldība ir noteikusi konkrētas vietas pilsētā, kur sākot ar oktobra beigām, vairākas nedēļas nogales privātpersonas varēs nodot savāktās kritušās lapas. Pašvaldība atgādina, ka lapu iekraušana atkritumu izvedēja transportā iedzīvotājiem jāveic saviem spēkiem un tikai noteiktajās vietās un noteiktajos laikos. Lapas nedrīkst iepriekš atvest un atstāt, kā arī lapām nedrīkst būt citu sadzīves atkritumu piemaisījumu.

Atklāj ceļojošo foto izstādi "Radošā inženierija II"

Pirmdien, 15.oktobrī, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks kopā ar Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētāju Oļegu Burovu, piedaloties dažādu valsts institūciju, būvuzņēmumu pārstāvjiem, Rātsnamā atklāja ceļojošo izstādi "Radošā inženierija II". Tās mērķis ir pievērst uzmanību Latvijā uzbūvētiem unikāliem un daudzveidīgiem industriāliem objektiem – loģistikas parkiem, moliem, tiltiem, baseiniem, viesnīcām un sabiedriskām būvēm.

Rīgu apmeklē Tallinas domes priekšsēdētājs Mihails Kelvartu

Piektdien, 12. oktobrī Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais un citas amatpersonas uzņēma Tallinas domes priekšsēdētāju Mihailu Kelvartu un vairākus Igaunijas galvaspilsētas domes deputātus.

Ūdensvada remontdarbu dēļ tiks ierobežota ūdens padeve dzīvojamām mājām Ģertrūdes ielā

Naktī uz sestdienu plānoti ūdensvada remontdarbi Ģertrūdes un Avotu ielu krustojumā. No 12. oktobra pulksten 22 līdz 13. oktobra pulksten 6 (orientējoši) plānoti ūdensvada remontdarbi Ģertrūdes un Avotu ielu krustojumā. To veikšanai tiks atslēgts ūdensvads posmā no Aleksandra Čaka ielas līdz Ģertrūdes ielai 94A.

RUDENS BRĪNUMI MANĀ HERBĀRIJĀ

20. oktobrī plkst. 11.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā (J.Pliekšāna ielā 5/7, Majoros) pirmsskolas un sākumskolas bērni ar ģimenēm tiek aicināti kopīgi darboties herbārija radošajā darbnīcā.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija