Ziņas | Latvija | Rīga


Rīgas Centrāltirgus kļuvis pieejamāks iedzīvotājiem ar kustību traucējumiem

Ņemot vērā iedzīvotāju iebildumus, Rīgas Centrāltirgus (RCT) Gastronomijas paviljons tagad padarīts pieejamāks cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ērtāks pārdevējiem, tā šonedēļ Personu ar invaliditāti nevalstisko organizāciju konsultatīvās padomes sēdē uzsvēra Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja, prof. Baiba Rozentāle.

Pirmo reizi Latvijā tiek rīkota domnīca ar politikas veidotājiem, nozari un ārvalstu ekspertiem...

Pirmo reizi Latvijā tiek rīkota domnīca ar politikas veidotājiem, nozari un ārvalstu ekspertiem par Rīgas kā darījumu tūrisma potenciāla attīstīšanu

Rīgas Tūrisma attīstības birojs (RTAB) šī gada 27. septembrī Rīgā rīko domnīcu "Rīga kā Baltijas darījumu tūrisma dzinējspēks", kurā pirmo reizi Latvijā vienkopus pulcēsies politikas veidotāji, nozare un ārvalstu eksperti, lai diskutētu par iespējām vēl spēcīgāk attīstīt Rīgu kā reģiona darījumu tūrisma centru, konkurējot ar Tallinu un Viļņu. Tas ir nozīmīgi ne tikai Rīgas, bet valsts tautsaimniecības un izaugsmes kontekstā, jo darījumu tūrisms ir spēcīgs ekonomikas attīstības dzinējspēks.

Esi aktīvs un piedalies Veselīga dzīvesveida dienā Vērmanes dārzā!

Pavadi aizraujošu Veselīga dzīvesveida dienu 5. oktobrī no pulksten 11.00 līdz 17.00 Vērmanes dārzā! Aicinām izmantot iespēju veikt BEZMAKSAS veselības mērījumus un saņemt veselības speciālistu konsultācijas, kā arī piedalīties dažādās sportiskās aktivitātēs un meistarklasēs. Sev piemērotu nodarbi atradīs ikviens!

O.Burovs: atkritumu izvešana Rīgā ir tiesiski nodrošināta

"Šodien Saeima atzina par pamatotu apstiprināto Ministru kabineta lēmumu par ārkārtējas situācijas izsludināšanu atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā, kas apliecina, ka pašvaldība rīkojas pamatojoties uz valstī noteiktiem tiesiskuma principiem un tie šajā situācijā ir ievēroti. Ārkārtas situācijas izsludināšana galvaspilsētā atkritumu apsaimniekošanas jomā ir nepieciešama, jo pašvaldībai nebija likumiska pamata nodrošināt atkritumu izvešanu pilsētā bez noslēgtiem līgumiem ar šī pakalpojumu sniedzējiem. Šobrīd atkritumu izvešanu pilsētā ir nodrošināta un to sniedz līdzšinējie apsaimniekotāji par jau esošiem izcenojumiem," norāda Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Atkritumu izvešana notiek raiti

Rīgā atkritumu izvešana patlaban notiek organizēti un ierastajā režīmā. Nepilnas nedēļas laikā Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ir iesaistījies tikai aptuveni 10 neskaidru situāciju risināšanā. Kopumā šajā laikā uz zvanu centru ir zvanījuši aptuveni 380 iedzīvotāji. Lielākā daļa no viņiem ir gribējusi pārliecināties, vai tiešām nav jāveic nekādas darbības, bet daļa bijušo SIA "Pilsētvides serviss" klientu tikai gribējuši noskaidrot, kura kompānija viņus apkalpos.

Pēc mēneša Rīgas zoodārzā apmeklētājiem būs pieejama jaunā ekspozīcija "Āfrikas savanna"

Ceturtdien, 19. septembrī, Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā uz jaunās Zebru un antilopju mājas skatu laukuma tiks parakstīts dokuments par "Āfrikas savannas" ekspozīciju kompleksa nodošanu valdījumā zoodārzam.

TechHub Riga: "Jaunuzņēmumu māja" ir būtiska nozares turpmākai attīstībai

"Rīgā topošā "Jaunuzņēmumu māja" ir būtisks faktors nozares turpmākai veiksmīgai attīstībai, ko pierāda līdzīgu centru pozitīva darbības pieredze Helsinkos, Parīzē, Viļņā un citās pilsētās. Šādas ēkas izveide būtu ļoti vēlams attīstības solis jaunuzņēmumiem, investoriem un visai Rīgas pilsētai," šodien, 19. septembrī, atklājot Kronvalda bulvārī 4 topošo "Jaunuzņēmumu māju", teica TechHub Riga līdzdibinātājs un valdes priekšēdētājs Andris K. Bērziņš.

Tirdzniecības centrā "Mols" atklāta foto izstāde "Gudro suņu brīvdienas"

Vakar, 18.septembrī, t/c "Mols" pirmajā stāvā tika atklāta mākslinieka un fotogrāfa Valtera Poļakova un Servisa suņu biedrības "TEODORS" veidotā foto izstāde "Gudro suņu brīvdienas". Izstādes atklāšanas pasākumā piedalījās tās autors un biedrības "TEODORS" pārstāvji, kuri visiem klātesošajiem sniedza ieskatu servisa suņu ikdienā.

Vecrīgā būs par vienu gaili vairāk – atklās Egona Peršēvica vides objektu

26. septembrī pulksten 20.30 Vecrīgas mūsdienīgajā alus krogā "Miezis&KO" (13. janvāra iela 21) publikai tiks atklāts jaunākais tēlnieka Egona Peršēvica vides mākslas objekts "Vecrīgas alus gailis".

Rīgā plāno ieviest tūrisma nodevu

No 2021. gada Rīgā plānots ieviest tūrisma nodevu, lai gūtu finansējumu Rīgas kā tūrisma galamērķa attīstībai un pilsētas popularizēšanai. To paredz trešdien, 18.septembrī, Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejā akceptētais saistošo noteikumu projekts.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli