Ziņas | Latvija | Rīga


Latvijas Nacionālā teātra ēkas jaunā piebūve ver durvis saviem skatītājiem

Ceturtdien, 19.oktobrī, klātesot kultūras ministrei Dacei Melbārdei, Rīgas domes priekšsēdētāja vietniekam Andrim Amerikam, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājam Oļegam Burovam, Latvijas Nacionālā teātra direktoram Ojāram Rubenim, LMT prezidentam Jurim Bindem un būvniecības kompānijas "Velve" valdes priekšsēdētājam Aināram Leitēnam, durvis saviem skatītājiem atvēra Latvijas Nacionālā teātra ēkas jaunā piebūve. Turpmāk teātra skatītājiem ieeja LMT Jaunajā zālē būs no pilsētas kanāla puses.

Privātpersonas arī šogad Rīgā varēs nodot kritušās lapas

Uzklausot iedzīvotājus un sabiedriskās organizācijas, kas pārstāv pilsētas apkaimju privātmāju īpašnieku intereses, Rīgas pašvaldība jau sesto gadu pēc kārtas noteikusi vietas pilsētā, kur, sākot ar oktobra beigām, trīs nedēļas nogales privātpersonas varēs nodot savāktās kritušās lapas.

Svinīgi atklāts restaurētais Brīvības piemineklis

Ceturtdien, 19. oktobrī, piedaloties valsts augstākajām amatpersonām, Rīgas domes vadībai, Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem un ārvalstu vēstniekiem, tika svinīgi atklāts restaurētais Brīvības piemineklis.

Apmeklētājiem durvis ver Melngalvju nams

No svētdienas, 22. oktobra, Rīgas viesi un iedzīvotāji ir laipni aicināti apmeklēt vienu no Rīgas spilgtākajām vizītkartēm - krāšņo Melngalvju namu, kas rudens sezonā ver savas durvis apmeklētājiem, piedāvājot izbaudīt nama un tā ekspozīcijas īpašo auru un leģendām apvīto vēsturi.

Skolēnu radošo darbu izstāde "Veltījums Rīgai"

Rīgas jūgendstila arhitektūras popularizēšanas nolūkā, kā arī atzīmējot kādreizējā Rīgas mēra Džordža Armitsteda 170 gadu jubileju, Rīgas domes vestibilā šī gada 24. oktobrī plkst. 15.00 tiks atklāta mākslas skolu audzēkņu radošo darbu izstāde "Veltījums Rīgai". Izstāde tapusi, muzejam "Rīgas Jūgendstila centrs" sadarbojoties ar skolām - tajā piedalās 313 skolēni no trīsdesmit trīs Latvijas mākslas skolām un trīs mākslas studijām.

Laika biļetes darbosies arī visos RMS minibusu maršrutos

No šī gada 1. novembra pilnsabiedrības "Rīgas mikroautobusu satiksme" (RMS) minibusos pasažieri turpmāk varēs reģistrēties braucienam ar šādiem e-talona produktu veidiem – 24h, 3 un 5 dienu biļetēm, kas būs derīgas visos sabiedriskā transportlīdzekļu veidos un maršrutos Rīgas pilsētā.

"Lidl" projekta attīstītāji samazina cērtamo koku skaitu, palielina dižstādu daudzumu un apsola bērnu rotaļu laukumu

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisija, izvērtējot koriģēto "Lidl" projektu, kuru plānots realizēt Dzelzavas ielā 75 B, nolēma piekrist 24 koku ciršanai, pie nosacījuma, ka to vietā tiks iestādīti 35 dižstādi, kā arī uzņēmuma pārstāvji projektā ir paredzējuši bērnu rotaļu laukuma izbūvi.

"Rīgas enerģētikas aģentūra" izstādē "Vide un Enerģija 2017" rīko divus pasākumus

Viens no "Rīgas Enerģētikas dienu 2017" centrālajiem notikumiem ir gadskārtējā starptautiskā izstāde "Vide un Enerģija 2017", kas notiek Ķīpsalā, kurā "Rīgas enerģētikas aģentūra" (REA) rīko divus pasākumus - informatīvu pasākumu par zaļo publisko iepirkumu un starptautisku konferenci "Tīra enerģija viedai pilsētai".

Rīgā uz AB dambja atklāts valsts simtgadei veltītais monumentālais Latvijas karoga masts

Trešdien, 18. oktobrī, svinīgā dāvinājuma ceremonijā Rīgā uz AB dambja tika atklāts valsts simtgadei veltītais monumentālais Latvijas karoga masts, kas ir 60 metrus augsts, un tajā plīvojošā Latvijas karoga izmēri sasniedz 20 x 10 metrus.

FOTOGRĀFIJU IZSTĀDE "NEATKARĪBA CAUR LĒCĀM" LATVIJAS FOOTGRĀFIJAS MUZEJĀ 26.10. – 3.12.2017

No 26. oktobra Latvijas Fotogrāfijas muzeja izstāžu zālēs skatāma somu fotogrāfu – Jāko Kahilaniemi, Rīta Peiveleinena, Harri Pelviranta, Juha Suonpē – izstāde "Neatkarība caur lēcām". Kuratore – Tūla Alajoki.