Ziņas | Latvija | Rīga


4. maijā Rīgā būs daudzveidīga svētku programma

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, 4. maijā Rīgas iedzīvotājus un pilsētas viesus aicina apmeklēt svētku koncertus pie Brīvības pieminekļa, Latvijas filmu maratonu, pasākumu "Dari, jo tu vari!" Vērmanes dārzā, vērot gājienu "Uzvelc savu tautas tērpu par godu Latvijai", kā arī piedalīties kompozīcijas "Ziedu Latvija" veidošanā un iesaistīties pasākumā "Ziedoņdārza stāsti".

PRIEKŠLASĪJUMS "ALBERTA IELA CAURI LAIKIEM" JAŅA ROZENTĀLA UN RŪDOLFA BLAUMAŅA MUZEJĀ

2019. gada 28. aprīlī plkst. 14.00 Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs, Alberta ielā 12—9, aicina apmeklēt priekšlasījumu "ALBERTA IELA CAURI LAIKIEM (20. GS. SĀK. —20. GS. 20. G.)". Priekšlasījumu lasīs muzeja speciāliste Mag. hist. Maija Ārena.

Izmaiņas sabiedriskā transporta maršrutos saistībā ar A. Deglava pārvada slēgšanu

Ņemot vērā A. Deglava pārvada slēgšanu, no ceturtdienas, 25.aprīļa, "Rīgas satiksme" ir izstrādājusi izmaiņas 11., 22. trolejbusa un 3., 6., 13., 47., 50., 51. un 52. autobusa maršrutiem.

RMM Mēneša priekšmets aprīlī un maijā būs apskatāms Barona muzejā

Krišjāņa Barona muzejā (Kr. Barona ielā 3/5) no 15. aprīļa līdz 20. maijam būs apskatāms Rakstniecības un mūzikas muzeja Mēneša priekšmets — lelle Sprīdītis ar koka stabuli. Lelle veidota LPSR Valsts Leļļu teātra izrādei "Sprīdītis" pēc tāda paša nosaukuma Annas Brigaderes pasaku lugas motīviem.

Kurus pagalmus pašvaldība remontēs 2019. gadā?

Viena no Rīgas pašvaldības prioritātēm jau vairākus gadus pēc kārtas ir starpkvartālu ielu remonti un pagalmu labiekārtošana - pagalmos tiek sakārtoti zālāji, uzstādīti jauni bērnu laukumi. Kopš 2012. gada Rīgas dome starpkvartālu ielu remontdarbos ir ieguldījusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Top jauna Rīgas sabiedrības integrācijas programma un rīcības plāns

Rīgas domes Konsultatīvā padome sabiedrības integrācijas jautājumos otrdien, 23. aprīlī, sāka vērtēt jaunās Rīgas sabiedrības integrācijas programmas 2019.- 2024. gadam projektu un rīcības plāna projektu.

Uzsākta jauna labdarības kustība "Gaisma mūsu brīvībai!" Brīvības pieminekļa izgaismošanai

Šodien, 24.aprīlī Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds uzsāk jaunu labdarības kustību "Gaisma mūsu brīvībai!" aicinot ikvienu ziedot, lai tiktu izgaismots tautas brīvības simbols – Brīvības piemineklis. Pagājušā gada nogalē bijušais Latvijas valsts prezidents Valdis Zatlers ar domubiedru grupu dibināja Brīvības pieminekļa izgaismošanas fondu, lai tiktu izgaismots mūsu tautas simbols un tiktu sakārtota likumdošana par Brīvības pieminekli. Fonds jau paveicis pirmos darbus, pateicoties pirmajam korporatīvajam ziedotājam, Brīvības piemineklim, pirmo reizi tā vēsturē, veikta digitālā uzmērīšana, kā arī, iesaistoties Latvijas bibliotekāru saimei, reģionos tiek veidotas vietējās rīcības komitejas ziedojumu piesaistei.

Vai kāds jūs varētu izspiegot caur telefonu?

2019. gada 24. aprīlī
Komerciālās spiegprogrammatūras ir tālruņos instalētas, fonā funkcionējošas lietotnes, ko var izmantot, lai uzraudzītu un sekotu līdzi ierīces darbībai. Parasti tās izmanto, lai izspiegotu partnerus vai bijušos partnerus, taču nekas netraucē ļaudīm izmantot šādas programmas, lai vērstos pret noteiktām personām ļaunprātīgos nolūkos. Bieži tas tiek darīts bez upura ziņas, tāpēc šāda veida programmas mēdz dēvēt par stalkerprogrammatūru. Lai gan funkcionalitāte var būt dažāda, programma parasti ļauj personai, kas to instalējusi, piekļūt upura ierīces informācijai, īsziņām, fotogrāfijām, sarunām sociālajos tīklos, atrašanās vietas datiem un dažkārt arī reāllaikā pārsūtīt skaņas un kameras ierakstus. Kaspersky Lab ievieš speciālu mobilo brīdinājumu, lai aizsargātu ļaudis no stalkeriem.

Rīgā viesosies Kirgizstānas galvaspilsētas Biškekas domes priekšsēdētājs ar delegāciju

Nākamnedēļ, no 23. līdz 26. aprīlim, Rīgā viesosies Kirgizstānas galvaspilsētas Biškekas domes priekšsēdētājs Žanibeks Abirovs (Žanibek Abirov) kopā ar pilsētas domes deputātiem un darbiniekiem, lai iepazītos ar Rīgas pašvaldības darbu.

Rīgas Motormuzejs aicina kopā svinēt 30. dzimšanas dienu!

Jauni eksponāti, brauciens retro autobusā, aktivitātes visai ģimenei, ieejas biļetes par puscenu un citi pārsteigumi – tā Rīgas Motormuzejs sestdien, 27.aprīlī atzīmēs savu apaļo jubileju.  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli