Ziņas | Latvija | Rīga


Atvērto durvju diena renovētajās mājās: ir iespēja apmeklēt četras no tām

Jautājumi par daudzdzīvokļu māju atjaunošanu pēdējos gados strauji aktualizējas, jo atlikuši vien daži gadi, kad dzīvokļu īpašnieki, veicot sava īpašuma energoefektīvu atjaunošanu, var saņemt ES līdzfinansējumu tās veikšanai.

Bērnus un pusaudžus aicina uz neparastā teātra festivālu

Starptautiskais profesionālā teātra festivāls bērniem un jauniešiem "Eju meklēt!" skolēnu brīvlaikā, no 15. līdz 18. martam, Rīgā aicina uz daudzpusīgu izrāžu programmu.

Rīgas domē atzīmēs barikāžu atceres gadadienu

Sestdien, 20. janvārī, plkst. 14.30 Rīgas domē notiks svinīgs pasākums, veltīts 1991. gada barikāžu atceres 27. gadadienai. Pasākumā piedalīsies Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas deputāti, barikāžu notikumos bojāgājušo tuvinieki un tā laika vadošie Iekšlietu ministrijas un milicijas darbinieki, kā arī Barikāžu fonda locekļi un Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvji.

Rīgā sāk darboties vides mākslas objekts – virtuāls piemineklis "Goda vārti"

"Latvijas valsts jubilejā Rīga iedzīvotājiem sagatavojusi divas nozīmīgas dāvanas: viena ir fundamentāla un funkcionāla – Mežaparka lielā estrāde, bet otra – virtuālais piemineklis "Goda vārti", kas ir simbolisks gan formā, gan saturā un iekļaujas pilsētas vidē kā laika zīme dažādiem pārbaudījumiem un apliecinājums jaunai sasniegtai brieduma pakāpei – Latvijas simtgadei," vides objekta atklāšanā teica Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Vidi degradējošo būvju komisija vērtēs, kā tiek ievērots aizliegums neaizklāt ar aizsargtīkliem Rīgas ēkas

Piektdien, 19. janvārī, plkst. 10.00 Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija (R.Vāgnera ielā 5, 302. kabinetā) vērtēs, kā tiek ievērots aizliegums neaizklāt ar aizsargtīkliem jeb "zaļajiem sietiem" Rīgas ēkas.

Sāls uz pilsētas ielām: vai reaģenti patiešām bojā apavus un automašīnas?

Latvijas ziemas nav nemainīgas. Ciklonus nomaina anticikloni, te atnesot vēju un puteni, te salu, te atkusni. Tā rezultātā komunālie dienesti cīnās te ar peļķēm, te ar apledojumu, te ar biezu sniega kārtu, apstrādājot ielas ar dažādiem reaģentiem. Bet ar kādiem tieši? Un cik tie ir kaitīgi mašīnām, apaviem un mājdzīvniekiem, kas ziemas laikā tiek izvesti pastaigās?

Latvijas 100. jubilejas gada atklāšana Latvijas Televīzijā

Sestdien, 20. janvārī, Latvijas Televīzijas ēterā tiks demonstrēta Latvijas simtās jubilejas gada atklāšanai veltīta multimediāla izrāde "Gaismas raksti" – laikmetīgs stāsts par to, kur savu spēku smelties mūsdienīgam latvietim un par mūsu valsti, kuru radām mēs paši .

Rīgā veidos Dziesmu un Deju svētku rīcības komiteju

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 18. janvārī, akceptēja Rīgas domes lēmumprojektu par rīcības komitejas izveidi, lai nodrošinātu Rīgas līdzdalību XXVI Vispārējos latviešu dziesmu svētkos un XVI Deju svētkos, kas notiks 30. jūnija līdz 8. jūlijam.

VNĪ rosina Tetera namu dalīt divās daļās – saglabāt vēstures liecības un atjaunot sākotnējo spozmi

Latviešu nācijai ir sāpīga pagātne, un Tetera nams ir saistīts ar daļu no tās, tāpēc, lemjot par šā objekta nākotni, VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) ņēma vērā gan arhitektoniski mākslinieciskās inventarizācijas un kultūrvēsturiskās izpētes rezultātus, gan ētiskos aspektus, skaidroja VNĪ valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

Rīgas pašvaldības policija: neaizmirstiet no sniega attīrīt ietves un jumtus

Rīgas pašvaldības policija atgādina, ka, sākoties intensīvai snigšanai, saskaņā ar normatīvajiem aktiem namu īpašniekiem vai to apsaimniekotājiem ir jānodrošina sniega un ledus notīrīšana no jumtiem un trotuāriem. Pretējā gadījumā ir iespējami sodi, bet, ja ir cietušie kājāmgājēji - pat tiesvedība.

Aktuālās ziņas