Fotogrāfs Jānis Zilvers: mūsu valsts ir unikāla, bet mēs to nepamanām


FOTO_Fotografs_Janis_Zilvers_musu_valsts_ir_unikala_bet_mes_to_nepamanam
Viss skaistais slēpjas detaļās - tā saka dabas fotogrāfs Jānis Zilvers. Pavisam nesen sadarbībā ar viedtālruņu ražotāju Huawei Jānis piedalījās kampaņā "Undiscovered", kuras laikā viņš devās apceļot Latvijas neatklātās vietas. Šis ceļojums izvērtās par patīkamu pārsteigumu arī pašam fotogrāfam, jo izdevās atklāt daudz vietu, uz kurām lielas tūristu plūsmas nemaz tik bieži nedodas.

Jānis uzskata, ka cilvēki ikdienā nepievērš uzmanību tam, kas ir viņiem apkārt: “Parasti cilvēki izvēlas braukt uz lielākajiem tūrisma objektiem, piemēram, to pašu Siguldu un lielajiem klinšu atsegumiem, bet daba jau ir mums visapkārt, un brīžiem detaļas ir daudz skaistākas nekā pats lielais objekts.”


FOTO_Fotografs_Janis_Zilvers_musu_valsts_ir_unikala_bet_mes_to_nepamanam_

Lai atklātu dabas skaistumu, nav jācenšas to notvert visos Latvijas nostūros. Fotogrāfs bieži dodas pārgājienos gar Gauju un iesaka katram apmeklēt jau iepazītas vietas biežāk, eksperimentējot ar laikapstākļiem un gadalaikiem: “Ja tu vēlies iepazīt Latvijas dabu un uzņemt skaistas fotogrāfijas, nepietiks, ja iziesi ārā tikai reizi mēnesī. Iesaku kaut vai trīs reizes nedēļā doties uz vienu un to pašu zināmo taku - gan no rīta, gan vakarā, gan tad, kad apkārtni klāj migla, vai pat ziemā. Taka katru reizi izskatīsies pilnīgi citādāka un tad jūs patiesi varēsiet atklāt šīs vietas īsteno skaistumu.”


FOTO_Fotografs_Janis_Zilvers_musu_valsts_ir_unikala_bet_mes_to_nepamanam

Projekta “Undiscovered” ietvaros Jānis apmeklēja piecas vietas Latgalē - Krāslavu, Dagdu, Velnezeru jeb Čortoku, Višķu ezeru un Ambeļu pagastu. Kā stāsta Jānis, Latgale viņam bija kā neatklāts dārgums, jo līdz šim viņš tur nebija biežs viesis. Brauciens izvērties tik pozitīvs un iespaidiem bagāts, ka uz Latgales pusi fotogrāfs noteikti dosies vēl: “Uz Latgali noteikti jāaizbrauc visiem, kas dzīvo kādā citā novadā. Te nav daudz tūristu un tas sniedz iespēju patiesi izbaudīt un apskatīt šo Latvijas pusi. Lai gan ikdienā tālākiem braucieniem man daudz brīva laika nav, uz Latgali noteikti došos vēl.”

Latvijā ir daudz pirmatnēju vietu, kas saglabājušas savu vēsturisko esenci un izskatu līdz pat šai dienai. Tā kā Jānis pēc izglītības ir ģeogrāfs, ceļojuma galamērķus viņš analizē ne tikai vizuāli, bet arī no ģeogrāfa perspektīvas: “Latgalē saglabājušās diezgan daudzas ledus laikmeta reljefa formas, ir arī daudz skaistu mežu. Liela daļa dabas ir neskarta, tāpēc vienmēr var justies ciešā kontaktā ar to.” Jānis uzskata, ka ne visi spēj novērtēt un rūpēties par to, ko sniedz Latvijas daba, tāpēc tiem, kas ar dabu ir uz “Jūs”, viņš iesaka vienkārši vērot un izturēties ar saprātu un cieņu.

Lai gan fotogrāfs labprāt atklāj jaunas un nezināmas vietas Latvijā, viņš nevar atteikties no ierasto taku izpētes. “Man ļoti patīk Gaujas nacionālais parks, esmu tur ļoti bieži. Kad Latvijā beidzot izveidos meža taku, tā būs perfekta diena - es uzlikšu 20 kg smagu mugursomu un došos garā pārgājienā, dienā noejot pāris desmitu kilometru. Tas būs pavisam jauns veids, kā apceļot Gauju.”

“Undisovered Latvia” kampaņas mērķis ir aicināt atklāt vēl neiepazītas vietas mūsu pašu mājās, Latvijā, kā arī mudināt ikvienu fotografēšanas entuziastu parādīt savu talantu un piedalīties mobilās fotogrāfijas konkursā Huawei InFocus Awards 2019. Plašāka informācija par konkursu pieejama Huawei mājaslapā: https://campaign.consumer.huawei.com/infocusawards/lv/

*Iepazīstot Latvijas neatklātās vietas, Jānis visus savus piedzīvojumus iemūžināja ar Huawei

P30 Pro viedtālruni, kas ir aprīkots ar četrkāršo Leica kameras sistēmu un ietver 40 MP aizmugurējo kameru, 20 MP platleņķa kameru, 8 MP telefoto kameru ar pieckāršo optisko

palielinājumu, kā arī 32 MP priekšējo kameru.

*Ceļojuma laikā uzņemtos fotoattēlus var apskatīt Jāņa Zilvera Instagram profilā:

https://www.instagram.com/janiszilvers/

Par Huawei Consumer BG:

Huawei produkti un pakalpojumi pieejami vairāk nekā 170 valstīs, un tos izmanto trešdaļa

pasaules iedzīvotāju. ASV, Vācijā, Zviedrijā, Krievijā, Indijā un Ķīnā ir izveidoti 14 pētniecības

un attīstības centri. Huawei Consumer BG ir viena no trim Huawei biznesa vienībām, kas aptver viedtālruņus, datorus un planšetdatorus, valkājamās ierīces un mākoņpakalpojumus. Huawei globālais tīkls ir veidots, balstoties uz gandrīz 30 gadu ilgu pieredzi telekomunikāciju nozarē veicinot jaunākos tehnoloģiskos sasniegumus, kas veltīti patērētājiem visā pasaulē.

Papildus informācijai, lūdzu, apmeklējiet: https://consumer.huawei.com/lv/

Huawei Consumer Business Group
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums