"Attīstībai/ Par!" pieprasa veselības ministres Čakšas un Saeimas atbildīgās komisijas vadītājas Barčas demisiju

Apvienības "Attīstībai/ Par!" valde pieprasa veselības ministres Andas Čakšas (ZZS) demisiju un Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājas Aijas Barčas (ZZS) atkāpšanos no komisijas vadītājas amata, uzņemoties atbildību par pašu radīto haosu veselības aprūpes sistēmā, ņemot vērā bezatbildīgo neskaidrību, kas joprojām pastāv saistībā ar pagājušajā gadā pieņemto Veselības aprūpes finansēšanas likumu.

Līdz brīdim, kamēr nav skaidra Veselības aprūpes finansēšanas likuma pilna ietekme uz Latvijas iedzīvotājiem un nav ieviests tāds finansēšanas un institucionāls mehānisms, kas nodrošina, ka ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir pieejami veselības aprūpes pakalpojumi, “Attīstībai/ Par!” pieprasa apturēt Veselības aprūpes finansēšanas likuma spēkā stāšanos.

Veselības ministrijas (VM) lūgums valdībai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt vairāk nekā 1.85 miljonus eiro finansējumu, lai tikai tagad nodrošinātu Veselības aprūpes finansēšanas likumā minētās veselības aprūpes pakalpojumu saņēmēju datubāzes izveidi un uzturēšanu, liecina, ka VM absolūti nav gatava jaunās sistēmas ieviešanai. Tāpat joprojām nav skaidrs, kas ietilps tā sauktajā veselības apdrošināšanas pakalpojumu grozā. Lai arī šiem jautājumiem bija jābūt atbildētiem pirms likumprojektu skatīja Ministru kabinetā un pieņēma Saeimā, joprojām nav arī zināms, kad un kā tas tiks noteikts. Nopietnas bažas, ka pieņemtais veselības finansēšanas modelis var pasliktināt veselības aprūpes pieejamību īpaši trūcīgajiem iedzīvotāijem, ir paudusi arī Eiropas Komisija.

“Attīstībai/ Par!” uzskata, ka A.Čakšas un A.Barčas vadībā radītajam haosam veselības aprūpes sistēmā ir pārāk liels risks un augsta cena - mēs nedrīkstam gaidīt līdz tas sāks izmaksāt cilvēku dzīvības, tāpēc pieprasām veselības ministres Andas Čakšas demisiju un Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājas Aijas Barčas atkāpšanos no komisijas vadītājas amata. Atbildīgajos amatos jāstājas kompetentiem ekspertiem.

 

Apvienība “Attīstībai/ Par!”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija