"Latvijas attīstībai" aicina Saeimu noskaidrot, kāpēc amatpersonas rīkojušās nolaidīgi pret Latvijas stratēģiskajiem...

"Latvijas attīstībai" aicina Saeimu noskaidrot, kāpēc amatpersonas rīkojušās nolaidīgi pret Latvijas stratēģiskajiem partneriem

Partija "Latvijas attīstībai" vērsusies pie Saeimas, aicinot veikt parlamentāro uzraudzību saistībā ar ASV institūciju brīdinājumiem par problēmām Latvijas banku un finanšu uzraudzības sektorā, uz ko Latvijas valdība un atbildīgās institūcijas nav savlaicīgi reaģējušas.

ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija “FinCEN” 13. februārī publicēja ziņojumu, kurā norādīja uz “ABLV Bank” dažāda veida pretlikumīgām darbībām, ko banka ir veikusi vairāku gadu garumā.

Zināms, ka “FinCEN” konkrēto lietu un ar to saistīto apstākļu izmeklēšanu veica vairāku mēnešu garumā. Papildus tam 2017. gada oktobrī oficiālās vizītes laikā ASV finanšu ministre un citas Latvijas amatpersonas aizvadīja tikšanos ar “FinCEN” pārstāvjiem.

Partijas “Latvijas attīstībai” valdes priekšsēdētājs un Rīgas domes deputāts Juris Pūce skaidro, valdības nerīkošanās un nolaidība ir negatīvi ietekmējusi Latvijas tēlu, īpaši paturot prātā apstākli, ka valdības rīcībā informācija par “ABLV Bank” problēmām ir bijusi jau ilgāku laiku.

“Ņemot vērā Latvijas amatpersonu nevērību pret mūsu stratēģisko sadarbības partneru brīdinājumiem un iedragāto Latvijas iedzīvotāju, Latvijas sabiedroto un starptautiskās finanšu sistēmas uzticību Latvijas finanšu sektora uzraudzības sistēmai, esam aicinājuši Saeimu veikt parlamentāro uzraudzību,” skaidro Pūce.

Partija “Latvijas attīstībai” ar aicinājumu vērsusies pie Saeimas Prezidija, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas, Nacionālās drošībās komisijas, kā arī visām Saeimas deputātu frakcijām.

Pūce papildina, kā ir būtiski saprast, kāpēc Finanšu un kapitāla tirgus komisija, Latvijas Banka, Finanšu ministrija un Ministru prezidents Māris Kučinskis nepieņēma lēmumu savlaicīgi veikt nepieciešamās darbības problēmu risināšanai, tādējādi pakļaujot Latvijas finanšu sektoru būtiskiem reputācijas un funkcionēšanas riskiem.

“Starptautiskā kredītreitingu aģentūra “Moody’s” šodien paziņoja, ka notiekošais Latvijas banku sistēmā rada satricinājumu banku sistēmai un negatīvi ietekmē banku kredītreitingus. Tas ir tieši pretēji premjera Māra Kučinska, finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas un Latvijas finanšu sistēmas uzraudzības iestāžu mierinājumam, ka šobrīd valstī notiekošais neietekmēs ne banku sistēmas darbību, ne reputāciju ilgtermiņā. Tāpēc aicinām Saeimu rīkoties atbildīgi, lai tiktu atjaunota Latvijas finanšu sektora un tā uzraudzības sistēmas reputācija un lemtspēja,” tā Pūce.

“Latvijas attīstībai”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli